Életmód

Tücsökfogás – hangyabollyal

Agrofórum Online

Nincs egyelőre tudományos magyarázata annak, miért hangyabollyal „horgásznak” a giga méretű tücskökre az emberek, de a módszer a videók tanúsága szerint működik.

Míg hazánkban az emberek legfeljebb a gekkóiknak, vagy egyéb hüllőiknek vásárolnak tücsköt, addig az ázsiai országokban a tücsök egy értékes élelmiszernek számít. A tücskök ugyanis magas fehérje-, vitamin- és ásványi anyag-tartalommal rendelkeznek, ami táplálóvá teszi őket.

Leggyakrabban wokban pirítják meg őket, kis túlzással oly módon, mint hazánkban az apró Balaton-parti sneciket. Látványra persze kevésbé gusztusosak, de csak nekünk, akik nem vagyunk hozzászokva a mindennapos rovarfogyasztásnak. 

A videó(k) lényege azonban nem a sütés vagy a tücsökfogyasztás miértjeiről szól, hanem arról, hogyan lehet elfogni az extra méretű tücsköket (bár ez a módszer valószínűleg a kisebbeknél is működik). A videó  készítője egy vödörnyi (mérges) hangyát mutat meg a kamerának, amelybe egy fűszálat szúr, erre felhömpölyögnek a hangyák, akár a vattacukor, majd az ily módon gomolygó hangyatömeget bejuttatják a tücsök földbe ásott odújába – az pedig hopp, az odakint rá váró vadász elé ugrik. 

A készítő szerint a mérges hangyák (akiket amúgy kézzel szedeget le az emberünk a zsákmányáról) nem bántják a tücsköt, az mégis menekülőre fogja a biztonságos helyéről. A hozzászólók kérdésére, hogy mire kell az óriás tücsök, a készítő csak ennyit felelt: nyamm-nyamm!

A videó IDE kattintva nézhető meg!

(Fotó: SadiaK123/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Segít-e a méz az érelmeszesedés megelőzésében?

2024. november 14. 13:10

A méz több mint 180 különböző vegyületet tartalmaz, valamint vitaminokat, ásványi anyagokat és természetes eredetű anyagokat.

Hallott már a 2 másodperces követési távolságról?

2024. november 13. 13:10

Ha még nem hallott, most bemutatjuk, további közlekedésszabályozási javaslatokkal együtt, amelyek az új KRESZ-be kerülhetnek.

Ezek a legjobb fafajok, ha kályhával (is) fűtünk

2024. november 12. 11:10

Melyik tűzifának van a legjobb fűtőértéke és adja a legtöbb hőt? Érdemes-e fenyőfával fűteni? Segítünk eligazodni a fafűtés alapkérdéseiben.

Mi okozhat allergiát télen?

2024. november 11. 16:10

A téli hónapokban más okoz orrdugulást és orrfolyást az embereknél, amit a fűtési szezon száraz, meleg levegője csak még jobban felerősít.

Ismerje meg a hangyák lenyűgöző világát!

2024. augusztus 20. 16:10

A hangyák gyakori rovarok, mégis nagyon keveset tudunk róluk. Bár sokan nem örülnek a jelenlétüknek, fontos részei a biológiai sokféleségnek.

Levéltetvek szívogatnak a kiskertben a kukoricán?

2023. július 7. 04:36

Mik szívogatnak a kukoricán? Levéltetvek? Emellett rengeteg hangya is megtalálható a növényen. Hogyan védekezzek ellenük?

Hihetetlen: a hangyák saját gazdasággal rendelkeznek

2024. október 9. 14:40

A hangyák 66 millió évvel ezelőtt kezdtek el gombát termeszteni, a dinoszauruszokat elpusztító aszteroida nyomán.

Hangya a kertben: miért baj?

2022. június 1. 07:38

Ha össze akarnánk foglalni a hangyák kerti szerepét röviden, akkor igencsak megosztó élőlények, mert a hasznuk mellett komoly gazdasági kárt is okozhatnak tevékenységükkel.