Gépinfo

Ikerrotoros „vadállattal” jelentkezett a Case IH is

Agrofórum Online

A testvérmárka New Holland után ikerrotoros kombájnnal jelentkezett a Case IH is a napokban, szakítva a korábbi hagyományokkal. 775 LE-s motor, 20 ezer literes magtartály – kell-e több?

A kombájnok terén dobott nagyot az olasz-amerikai CNH Industrial a közelmúltban. A hozzájuk tartozó márkák közül a január végi, budapesti AGROmashEXPO–AgrárgépShow kiállításon is láthattuk a New Holland ultramodern CR11-es kombájnját, most pedig a Case IH új AF11-es betakarító-cséplő gépéről érkeztek hírek.

Ez az amerikai Louisville-ben debütált, 5 évnyi fejlesztést követően. Természetesen a Case IH legerősebb kombájnjáról van szó a maga 775 LE-s motorjával, de a 20 ezer literes magtartály is impozáns méretű. Az ürítési sebessége 210 l/mp.

Az AF11-es nagyban hasonlít a „testvér” New Holland CR11-eshez, például abban, hogy már ez is ikerrotoros technológiát alkalmaz. Ez a márka legelső ikerrotorja, amely az AFXL2 nevet viseli, és a hosszabb (3,6 méteres) kialakításával 50 százalékkal nagyobb a magleválasztása a korábbi megoldásoknál.

Az üzemanyagtartályt 25 százalékkal növelték meg (1500 literre), ami nagyobb területteljesítményt tesz lehetővé. A gyártó szerint a kombájn a szecskázott maradványokat akár 18 méteres távolságra is szét tudja teríteni.

Innovatív megoldásai közé tartozik az AFS Harvest Command automatizálás, amely a veszteség- és rostanyomás-érzékelők, valamint a kombájn gabonakamerájának segítségével figyeli a legfontosabb működési paramétereket, továbbá érzékeli a munkasebességet és motorterhelést is. Mindez a nagyobb területteljesítmény, illetve a lehető legalacsonyabb szemveszteség elérését célozza.

A hosszirányhoz képest 90 fokkal elforgatva beépített motorhoz felülről juthat be a tiszta levegő, közvetlenül a gabonatartály mögött, ami előnyös megoldás a hűtőrendszer és a motor számára egyaránt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Integrált növénytermesztés: technológia és jövő

2025. március 29. 13:10

Az idei Agritechnica szakkiállításon az integrált növénytermesztés új lendületet kap a modern technológiák és a precíziós megoldások révén.

Fendt MOMENTUM: díjazták a vetőgépet a Moldagrotechen

2025. március 25. 11:10

A Moldagrotechen az agrárszakma képviselői találkoznak, hogy bemutassák legújabb technológiáikat és eszközeiket. Idén a szakértői zsűri a Fendt MOMENTUM 16 precíziós vetőgépet Arany Kalász díjjal tüntette ki.

XXL Nexat traktor új műtrágyaszóróval: 20.000 liter kapacitás

2025. március 20. 16:10

A Nexat multifunkciós traktor mezőgazdasági gép hatalmas munkaszélességgel és fontos előnnyel bír a tavaszi tápanyag-utánpótlás során.

Ez lett a nemzet kedvenc traktora Németországban – meglepő?

2025. február 20. 09:40

2024-ben összesen 29 291 darab új traktor talált gazdára Németországban. Ez 1042 darabos, vagyis 3,4 százalékos visszaesést jelent.

Betakarítógépek átállása

2022. július 28. 12:46

Közeledik a napraforgó betakarítása és minden gépet át kell szerelni, fel kell készíteni az őszi betakarításra.

Így aratják az őszi búzát Tabajd határában (VIDEÓK)

2018. július 4. 09:07

Zsár Ernő Tamás tabajdi fiatal gazdálkodót látogattuk meg, ahonnan élőben jelentkeztünk a fülkéből, valamint drónvideót is készítettünk.

Új ötládás kombájnok a CLAAS kínálatának alsó szegmensében

2023. július 26. 13:40

Kiterjeszti betakarítógépes kínálatát a TRION és LEXION típusok alatti szegmensben a CLAAS, három új, ötládás modell bevezetésével. A korszerű, hathengeres Cummins motorokkal szerelt, valamint CEMIS 700 kezelőterminállal rendelkező kompakt gépek a teljesítmény, kényelem, rugalmasság és tartósság új szintjét jelentik ebben a kategóriában.

A magyar fejlesztésű kombájn-vágóasztal Amerikában is hódít

2019. január 8. 12:34

Az új CONVIO flexibilis vágóasztalok az új AUTO CONTOUR FLEX és AUTO BELT SPEED berendezéseivel képesek automatikusan követni a felszín változásait.