Időjárás

Ítéletidő lesz pénteken, veszélyjelzést adtak ki a meteorológusok

OMSZ

70 km/h fölötti széllel, 20–30 mm csapadékkal változik meg pénteken az időjárás. A hétvégén azonban ismét felmelegedés következik.

Csütörtök estétől mindenütt beborul az ég, és egyre többfelé, reggel már szinte országszerte várható tartós eső. A déli szél éjfél után a Dunántúlon egyre inkább megerősödik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 16 fok között alakul.

Péntek reggeltől borult idő várható, majd a nap második felében nyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet. Szinte országszerte számítani lehet tartós esőre, sokfelé jelentős mennyiség hullhat. Egy-egy beágyazódott zivatar sem kizárt.

A nap második felében a csapadékzóna egyre keletebbre helyeződik, este, éjjel el is hagyja hazánkat. A déli, délnyugati szél átmenetileg nyugatira, északnyugatira fordul, megerősödik, a déli óráktól több helyen viharossá is fokozódik.

A maximum-hőmérséklet nagyrészt 14 és 22 fok között valószínű, délen kissé melegebb, az északi határ mentén kissé hűvösebb is lehet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) veszélyjelzést is kiadott október 27-re (péntekre). A várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 70 km/h-t, és szinte az összes megyében 20–30 mm csapadék hullhat 24 óra leforgása alatt.

Zivatarok kialakulása során elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső is előfordulhat!  

(Fotó: PayPal.me/FelixMittermeier/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tavaszi fagyok: egyre nagyobb veszélyben a gyümölcstermesztés

2025. március 19. 08:10

Az enyhébb telek miatt a növények vegetációs ciklusa egyre korábbra tolódik, viszont a tavaszi fagyok az átlagos klímaviszonyokat követik.

Kutya hideg volt, a talajok 5-10 cm-es rétege sokfelé átfagyott, ez segít a növényvédelemben

2025. február 21. 13:10

Januárban tavasziasan enyhe időjárás zavarta a vegetáció mélynyugalmi fázisát, a februárban érkezett tartós hidegre nagy szükség volt.

2025. január: megérkezett a La Niña!

2025. január 20. 13:10

Decemberben a Csendes-óceán trópusi részén kialakultak a La Niña jelenséghez köthető körülmények. Mire számíthatunk ezután?

Tartós hidegre lenne szüksége a mezőgazdaságnak

2025. január 10. 14:40

A tél januárig nem hozott igazi hideget, és az elkövetkező hetekben sem számíthatunk erős fagyokra. Mit jelez az agrometeorológia?

Agrometeorológia: országos áztató eső nem valószínű – terméskiesés lehet a következmény

2018. május 22. 14:00

Péntekig meleg, záporos, zivataros időre számíthatunk, ugyanis délies áramlással viszonylag nedves, labilis rétegződésű léghullámok érkeznek fölénk, de országos áztató eső nem valószínű.

A kukorica az éghajlatváltozás tükrében

2018. december 31. 05:36

Az éghajlatváltozás már hazánkban is érezhető jelenség. A kukorica termesztése szempontjából a hőmérséklet emelkedését akár pozitív hatásnak is elkönyvelhetnénk, ugyanakkor a csapadék szélsőséges eloszlása, a hőhullámok és aszályos időszakok gyakoribb megjelenése már árnyalja ezt a képet.

Esőből is megárt a sok - hátráltatja a mezőgazdasági munkát a felázott talaj

2019. május 27. 08:46

Jelentős területeken kérdéses, hogy egyáltalán el tudják-e végezni a kezelést, hiszen a húsz fok körüli nappali hőmérséklet a sok csapadékkal robbanásszerű növekedést okoz a kukoricánál.

Technológiai váltás, aligha van más jó válasz a klímaváltozásra

2024. szeptember 20. 13:10

Az alkalmazkodás a siker kulcsa, a technológiai szemléletünket az időjáráshoz kell igazítani. Új növényeket kell bevonni a termesztésbe.