Növénytermesztés

Kína és India uralja a rizspiacot

Agrofórum Online

A világon a legtöbb rizst Kínában, Indiában és Indonéziában takarították be. A két rizsnagyhatalom, Kína és India több rizzsel büszkélkedhet mint a TOP 10-es listán mögöttük álló nyolc ország együttesen.

Kína 209,6 millió tonnás rizsmennyiséggel vezeti a globális listát. A második helyen India áll 177,6 millió tonnával. Utánuk egy nagy mennyiségi eltérés következik a listán. A harmadik helyen álló Indonézia betakarítása csak 54,6 millió tonna. A mezőny innen viszonylag kiegyensúlyozott, ugyanis a negyedik helyezett Banglades is 54,6 millió tonnával szerepel a rangsorban, de ezután már nincsenek olyan nagy eltérések, mint az élen álló két ország és a többiek közt. Az ötödik helyen Vietnám következik 43,4 millió tonnás rizsterméssel – derült ki az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO 2019-es évre vonatkozó adataiból, amelyek alapján a Maps of Countries Instagram-oldal készített infografikát.

TOP 10 rizstermelő ország (tonna)

Thaiföld a hatodik 28,4 millió tonnával, majd Mianmar következik 26,3 millió tonnás eredménnyel. A Fülöp-szigetek 18,8 millió tonnás termése a nyolcadik helyre volt elég. Pakisztán és Kambodzsa zárja a TOP 10-es listában a sort. Előző ország 11,1 millió, míg utóbbi 10,9 millió tonnás rizstermést takarított be.

Kiemelt kép: Unsplash

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A mikroműanyagok a talajtulajdonságokra is hatással vannak

2024. november 21. 06:40

Honnan jut a legtöbb mikroműanyag a talajba? Nem, nem az eldobált szemét a fő forrás. Érdekes kutatási eredmények a mikroműanyagokról.

Beszéljünk az ureázinhibitorokról úgy, hogy mindenki értse!

2024. november 20. 13:40

Bár sokat hallunk róluk, mégsem teljesen világos, hogyan „tartósítják” az ureázinhibitorok a nitrogént. Ebből a videóból Ön is meg fogja érteni.

Megnövekedett kukorica-vetésterület, kisebb termés az EU-ban

2024. november 18. 11:10

Az Európai Bizottság arra számít, hogy 2024-re jelentősen visszaesik a kukoricatermés az Európai Unióban, különösen a keleti tagállamokban.

Elkeserítő: 3,3 tonnás kukoricák is születtek idén Magyarországon

2024. november 15. 16:10

Az idei aszály a kukorica esetében is okozott terméskiesést, a hektáronkénti hozamok csökkentek a korábbi évekkel összevetve.

Az agrárerdészet mint lehetséges kiút az ökológiai zsákutcából

2022. november 30. 09:11

Az agrárerdészet az egyik kiút a nagyüzemi mezőgazdálkodás által létrehozott monokultúrákból, amelyek csökkentik, illetve lényegében megszüntetik a biodiverzitást, ezzel kisimítva utunkat az ökológiai zsákutcában.

Szántóföldi növényvédelmi előrejelzés: most kezdi a károsítást a repcedarázs álhernyója

2022. szeptember 21. 09:33

A talajok nedvesség ellátottsága javult a korábbi hetekhez képest, de az alsóbb talajrétegek elszívó hatása miatt még igencsak messze van az optimálistól.

Romlottak az uniós búza és az árpa hozamkilátásai

2019. április 15. 09:47

Öröm az ürömben, hogy még a mérsékelt előrejelzés is 14 százalékkal magasabb érték a tavalyi terméseredménynél.

Szántóföldi növényvédelmi előrejelzés: nagy kárt okoznak a gyapottok-bagolylepke hernyói

2022. augusztus 2. 09:40

A betegségek számára az életfeltételek minimálisra csökkentek, a kártevők száma viszont alig változott.