Növényvédelem
Növényvédelem

Házi trükkök – sérült szobanövényekhez

Házi trükkök – sérült szobanövényekhez

Agrofórum Online

Amióta világ a világ, az emberek mindig kitalálnak különféle trükköket, amitől szebb lesz a termésük, jobban nő a növényük, gyommentesebb lesz a füvük – függetlenül attól, hogy az ötlet első blikkre ésszerűnek tűnik-e vagy sem.

Gondolunk itt a sörös növény lemosásra vagy a burgonyába szúrt növénycsíráztatásra, hogy csak a legnépszerűbbeket soroljuk fel. Most azonban a közösségi oldalakon nézettségi rekordokat dönget a fahéj – méghozzá nem is akárhogy – mint a sérült növényeket regeneráló „gyógyír”.

Igen, leírva furcsán hangzik, hát még a „hack”, ahogy bemutatják egy videón keresztül, hogy a sérült növény hajtását miként kell vízzel, majd fahéjjal beecsetelni (amely ez esetben úgy működik, mint egy sebhintőpor), majd gyorsított felvétel segítségével nézhetjük meg, miként forrnak össze a gondosan „sínbe rakott” növényi szövetek. 

Hogy van-e trükk a felvételben vagy nincs, mindenki döntse el maga, ahogy azt is, hogy vajon a sérült növény megfelelően stabilizálva vajon magától is regenerálódott volna, vagy valóban a fahéj miatt gyógyult meg ilyen csodásan.

Ha mégis működik, akkor ez egy remek módszer lehet, hogy a jövés-menés, pakolás vagy bármilyen külső hatás által bekövetkező növényi sérüléseket gyorsan kezelésbe vegyük, ahelyett hogy évek alatt megnőtt ágakat dobnánk kukába.

A másik „hack” az aloé levágott levelének nedvét használja arra, hogy a belemártott szobafutóka hajtását gyors növekedésre bírja. Az ily módon „elindított” növények ugyanis a kommentelők szerint sokkal sebesebb ütemben hoznak gyökereket, mint a hagyományos módon elindított társaik. Mivel természetes módszerekről van szó, meglehet, érdemes kipróbálni őket, hátha valóban működnek és nekünk is hasznunkra válnak. 

A szóban forgó videó itt nézhető meg: KATTINTSON!

(Fotó: kaboompics/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kiválthatja-e a gyomirtó glifozátot egy 260 ezer eurós gép?

2024. május 14. 09:10

Köztes növények terminálására glifozát helyett egy 260 ezer euróba kerülő, áramot termelő gyomirtó gépet próbált ki egy német gazda.

Illatanyag csalogathatja a végzetébe a tuják veszélyes kártevőjét

2024. május 9. 13:10

Vegyszer nélkül, csalogató hatású illatanyagokkal veszik fel a küzdelmet magyar kutatók a tujákat pusztító kártevővel, a borókaszúval szemben.

Növényvédelmi drónpilótaképzés indul májusban

2024. május 6. 16:10

A pilóta nélküli légijármű irányítói igazolvány megszerzését követően a növényvédelmi drónpilóta tanúsítványt is megszerezhetik a jelentkezők.

Vírus pusztítja a kakaófákat, veszélyben a világ csokoládéellátása

2024. április 29. 11:10

Vírus pusztítja a kakaófákat és csökkenti a kakaótermést, veszélyeztetve a csokoládé alapanyagát. Kutatók új megoldást dolgoztak ki a leküzdésére.

Így ápoljuk a kálát, hogy virágozzon a szobában is!

2023. november 5. 10:10

Sokan kifejezetten gyűjtik kálából a legkülönfélébb színeket, mint a fekete, mélybordó, vagy akár egy színátmenetes cirmos mintájú. Egyidőben nekem is sok volt belőle, így van saját tapasztalatom a kála gondozásában.

Amit a krotonról tudni érdemes

2023. március 8. 05:36

Érdekessége a krotonnak, hogy ahogy öregszik a növény, úgy sötétednek a levelei is. Akár egy egészen nagy bokorformává is nevelhető még lakásban is. De hogyan? Nézzük, mit kell tudni az ápolásáról!

Ezt a földet választottam II. rész

2019. szeptember 18. 04:36

A cikk rövid áttekintést kíván nyújtani arról, hogy milyen termesztőközegek – azon belül is földtípusok - állnak ma már rendelkezésünkre, melyiket válasszuk a növény tulajdonságai (pl.: örökzöld növényföld), termesztési helye (szobanövény-föld, balkonnövény-föld), illetve termesztési céljaink (pl.: palántaföld) tekintetében.

Medinilla: miért potyognak le a levelei?

2022. november 15. 05:38

A medinilla a díszlevélfafélék családjába tartozó, egyik legszebb fajként élénk rózsaszín, bókoló virágaival hamar belopja magát a szívünkbe.