Növényvédelem

Hogyan tovább Arysta?

Agrofórum Online

Végre napvilágra került, mi történik az Arysta háza táján.

Végre napvilágra került, mi történik az Arysta háza táján. Eddig csak találgathattunk, most végre megtudtuk, hogy a 2015. év elején elkezdődött változások következtében 2016-tól egy teljesen átalakult vállalat kezdi meg működését a világban és Magyarországon.

Egy kis történelem
– 2014. februárban az Arysta LifeScience Corporation megvásárolta a Goemar Laboratories-t, aki a biostimulátorok gyártásában vezető szerepet tölt be. Így az Arysta egyedülállóan széles biostimuláns palettára tett szert.
– 2014 áprilisában a Platform Speciality Product Company amerikai vállalat megvette a Chemtura Corporation mezőgazdasági üzletágát, a Chemtura AgroSolutiont. Ezzel megkezdődött egy új világcég építkezése.
– 2014 augusztusában újabb cégvásárlások eredményeként a Platform Speciality Product Company először az Agriphar S.A. növényvédő szereket gyártó céget, majd
– utolsó lépésként 2014 októberében az Arysta LifeScience Corporation-t vásárolta fel.
– Mindezen folyamatok lezárásaként 2015 februárjában mindhárom említett cég hivatalosan is a Platform Speciality Product Company tulajdonába került.

A több milliárd dolláros befektetéssel létrehozott új vállalat így a növényvédő szer gyártók ranglistáján világviszonylatban a 10-ik helyre került. Az új cég Arysta LifeScience néven működik tovább.

Egyedülállóan széles portfolió

Az új Arysta örökölve a három cég portfoliójáját a növényvédő szerek teljes skáláját képes biztosítani a csávázó készítményektől kezdve, a gyomirtó-, rovar- és gombaölő készítményeken át egészen a magas színvonalú termelést szolgáló regulátorokig és biostimulátorokig.

Az új Arysta Magyarországon

A magyarországi piacon önálló értékesítési hálózattal rendelkező Arysta LifeScience és a Chemtura Crop Solutions a termelők és a forgalmazók körében egyaránt elismert középvállalat volt. A változások következtében a két önálló cég integrálása elengedhetetlenné vált.

Az új Arysta Herpai Sándor ügyvezető igazgató és Véglesi János kereskedelmi és marketing vezető irányításával működik tovább.

Az integrációs folyamatot mindkét cég sérülés nélkül vészelte át, így a továbbiakban egy erős 11 fős területi képviselői csapattal állnak partnereik rendelkezésére. További sikernek könyvelhető el, hogy néhány fontos területre önálló termék-, illetve kultúrafelelős munkatárs kerül (csávázószerek, almástermésűek, biostimulátorok, szőlő).

Termékportfolió

Az új cég portfoliója együttesen több mint 100 terméket ölel fel. Ebben a sorban a közismert csávázószerektől kezdve a nagy mennyiségben felhasznált gyomirtó-, rovarölő és gombaölő készítményeken át az egészen speciális területeken felhasználható termékekig minden megtalálható.

Remények

Előzetes becslések szerint az új Arysta LifeScience várhatóan 7%-os piaci részesedésével a 6. helyre lép előre a hazai növényvédő szer gyártók országos rangsorában.

(Demes Gabriella – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

Tasakospatkányok 24 óra alatt ástak életet a St. Helens-hegyen

2024. november 19. 16:10

Pontosabban: a tasakospatkányok a felszínre hozták a mikorrhiza gombákat, amelyek pedig a növények fejlődését gyorsították fel.

Átverés: nem mérgeznek a növényvédő szerek évi 385 millió embert

2024. november 18. 08:10

Egy tanulmányról, amely hivatkozási alap lett az egész világon, kiderült, hogy hamis állításokat fogalmaz meg a növényvédő szerekről.

Ezért érdemes kombinálni a biológiai és a hagyományos növényvédő szereket

2024. október 22. 18:10

Sok biológiai készítmény olyan folyamatokat támogat, amelyeket a növények természetes módon végeznek. Segíthetnek a teljesítmény fokozásában, az abiotikus stresszel, például a kedvezőtlen időjárással szembeni ellenállóképesség kialakításában.

A pH hatása a permetezés hatékonyságára

2019. október 20. 08:38

Amikor azt hallom egy termelőtől, hogy nem használ a szer, vagy azt tapasztalom egy szaktanácsolt területen, hogy valóban nem úgy hat az a hatóanyag, ahogyan elvárnánk; akkor két dologra kell gondolnunk hibalehetőségként. Az egyik a kijuttatási technológia (mikor, hogyan, mivel, stb.) s miután ennek gyorsan utána lehet járni, jöhet a másik: a permetezéshez használt víz megfelelősége!

Többrétű védelem a gabonában

2018. június 28. 07:20

Magyarországon a gabonatermesztésben hosszú távú sikert a minőségre törekvő intenzívebb technológia alkalmazásával tudunk elérni.

Pár napig lehet még véleményezni a Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Tervet

2019. június 15. 09:34

A dokumentumban konkrét célokat, intézkedéseket és ütemterveket állapítanak meg a növényvédő szerek emberi egészségre és környezetre jelentett kockázatainak és kifejtett hatásainak csökkentésére.

Mi lesz az állományszárítással? - Újabb növényvédő szereknek inthetünk búcsút

2018. december 11. 09:04

Az EU rendeletek értelmében a tirámmal csávázott vetőmagok 2020. január 30-ig forgalmazhatók és vethetők el, a dikvát készítmények felhasználásának végső határideje pedig 2020. február 4.