Növényvédelem

Kézből-kézbe – Megjelent a Dow AgroSciences Hungary Kft. 2016. évi termékkatalógusa

Agrofórum Online

A Dow AgroSciences ügyvezető igazgatója, dr. Erdei Imre mutatta be a 2016 évi termékkatalógust.

– Hogy jut el a termelőkhöz ez az igényes kiadvány? – kérdeztem Sándorfy Andrástól, a multinacionális cég marketing igazgatójától.

– Kézből-kézbe – volt a válasz, – mert a munkatársaink feladata lesz, hogy felkeressék a termelőket és kézbe adják – természetesen szakmai ajánlás kíséretében – a most bemutatott termékkatalógusunkat.

November 12-ére várták a sajtó képviselőit a Dow vezető munkatársai az MMgM Mezőgazdasági Könyvtárába. A közismert Attila úti könyvtár méltó helyszín egy ilyen rangos esemény megtartására. Lényegében így foglalható össze Lükőné Örsi Gabriella köszöntője.

A Dow AgroSciences ügyvezető igazgatója, dr. Erdei Imre mutatta be a 2016 évi termékkatalógust, illetve ismertette ezt az ars poeticát, amely mentén a hazai piacon is rangos helyet elfoglaló cég végzi tevékenységét. „Kézikönyvünkben az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan az idén is olyan technológiákat, eljárásokat, termékeket ismertetünk, amelyek a termesztésben szükséges agrotechnikai műveletek hatékony, gazdaságos, viteléhez járulnak hozzá” – kezdte tájékoztatóját az ügyvezető.

A termesztési viszonyok, az időjárási körülmények az év folyamán mindig tartogatnak váratlan helyzeteket a gazdálkodó számára, amelyek megoldásához hasznos segítséget nyújt egy olyan kis alakú könyv, amely kéznél van, zsebben is elfér, útmutatóul szolgál. Útitársul szegődik akkor, amikor valamilyen felmerülő agronómiai kérdést kell azonnal megoldani.

Globalizálódó, infokommunikációs világunkban csak az a képzett agrárszakember tudja megállni a helyét, aki a magas fokú szakértelem mellett igénybe veszi azokat a rendelkezésre áll információs forrásokat, amelyek szakmai gondjainak megoldásához segítséget adnak.

A Dow AgroSciences magyarországi jelenlétét két kutató-fejlesztő állomás fenntartásával is hangsúlyozza, növényvédelmi (Szolnok) és növénynemesítési (Szeged-Szentmihály) kutatások területén. E tudásközpontok továbbá a jövő évben, fennállásának 30. évfordulóját ünneplő Dow AgroSciences hitvallását csak megerősíti, hogy az anyavállalat (Dow Chemical Company) 2012 óta a – közjót szolgálóan – az Olimpiai Játékok hivatalos támogatója. A 2016-os év az Olimpia éve, amikor a világ sportolói Brazíliában, Rio de Janeiro-ban nemes vetélkedésben mérik össze erejüket. A Világjátékok jelszava a világszerte jól ismert gyorsabban, erősebben, magasabbra!

A magyar agrárium és a Dow AgroSciences partneri kapcsolatának is ez a célja, mindkét fél érdeke, hogy a magyar agrárgazdaság minél gyorsabban érjen el kimagasló eredményeket.

Dr. Oláh István szakújságíró az agrárium művelése címmel tartott gondolatgazdag, számos idézettel „fűszerezett” előadását így kezdte: Vade Mecum, vagyis Jöjj (gyere) Velem! Az ilyenfajta kiadványokra illik ez az elnevezés, amely útitársul szegődik az olvasóhoz. A mezőgazdaság nem csak foglalkozás, de hivatás is – mondta, – mint ahogy a szaknyelv művelése, ápolása is. Aki könyvet ad ki, az a szaktudást viszi tovább, valamennyiünk okulására.

Érdekes színfoltja volt a sajtóbemutatónak Ilyés Szabó Anna Berecz András stílusában előadott tanmeséje, amely a teremtés népi humorral átitatott, biblikus múltidézése volt. (Jókat derültünk.)

Gratulálunk a 2016 évi Termékkatalógushoz, amelyről egy kicsit bővebben, a decemberi lapszámunkban olvashatnak.

(Dr. Bódis László – Agrofórum-Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Átverés: nem mérgeznek a növényvédő szerek évi 385 millió embert

2024. november 18. 08:10

Egy tanulmányról, amely hivatkozási alap lett az egész világon, kiderült, hogy hamis állításokat fogalmaz meg a növényvédő szerekről.

Ezért érdemes kombinálni a biológiai és a hagyományos növényvédő szereket

2024. október 22. 18:10

Sok biológiai készítmény olyan folyamatokat támogat, amelyeket a növények természetes módon végeznek. Segíthetnek a teljesítmény fokozásában, az abiotikus stresszel, például a kedvezőtlen időjárással szembeni ellenállóképesség kialakításában.

Fokozódik a lisztharmat-rezisztencia a szőlőben

2024. október 16. 12:10

A szőlőben jelentkező lisztharmat rezisztenciája is egyre nagyobb gondot fog okozni a jövőben.

Hogyan szabaduljunk meg a poloskáktól?

2024. október 14. 08:10

A márványos poloska az utóbbi évek istencsapásává vált, amely ellen folyamatos védekezésre van szükség, mind a kertekben, mind az otthonainkban.

Mi lesz veled növényvédelem? A visszavont hatóanyagok tükrében

2020. január 9. 09:13

2019-ben 12 új növényvédő szer hatóanyag használatát engedélyezte az Európai Unió, ugyanakkor 45 forgalmazásának engedélyét visszavonta, vagy nem hosszabbította meg azt a lejártakor. Idénre is jut a lejárt engedélyű hatóanyagokból bőven, de vajon mennyi lesz, ami pótolni tudja ezeket?

Minden, amit a termelő szeretne - Rugalmas megoldás, széles hatásspektrum, kedvező hektárköltség kukoricában

2019. május 17. 09:06

Néhány évtizeddel ezelőtt nem volt kérdés, hogy mikor végezzenek gyomirtást a kukoricában. A leggyakrabban alkalmazott technológia a kukorica preemergens gyomirtása volt, amivel arra a tenyészidőszakra – az évelő gyomokat leszámítva – nagyjából meg is lehetett oldani a problémát. De ahogy mondják, „azóta már sok víz lefolyt a Dunán” – rengeteg változás következett be a felhasználható hatóanyagok, termékek körében, éghajlatban, gyomflórában. Ehhez pedig a termelőknek, a szakembereknek is alkalmazkodniuk kellett.

 PANTERA 40 EC - „türelmetlen gazdák türelmes” egyszikű gyomirtója

2018. március 29. 09:46

A graminicidek között egy kiváló lehetőség a Pantera 40 EC használata, ami az elmúlt években méltán vált alapvető készítménnyé a felhasználók körében.

Elkerülhető a paradicsomvész - hamarosan kezdődik a paradicsombetegségek elleni védekezés

2019. április 23. 07:55

Az egyik legrettegettebb, paradicsomokat is sújtó betegség a paradicsomvész, mellette komoly károkat okozhat a szeptóriás levélfoltosság és a vírusos sárga levélsodródás is. Cikkünkből kiderül, hogy mit érdemes tudni ezekről a betegségekről, és hogyan védekezhetünk ellenük.