Növényvédelem

Növényvédelmi szakmérnök képzés indul Keszthelyen

Agrofórum Online

Növényvédelmi szakmérnök képzésre való jelentkezés előfeltétele agrártudományok területén osztatlan egyetemi, vagy MSc képzésben szerzett végzettség.

Növényvédelmi szakmérnök képzésre való jelentkezés előfeltétele agrártudományok területén osztatlan egyetemi, vagy MSc képzésben szerzett végzettség.

Jelentkezési határidő: 2016. augusztus 26.
Képzés nyelve: Magyar
Munkarend: Levelező
Képzés időtartama: 4 félév
Finanszírozási forma: Költségtérítéses
Költségtérítés: 160.000 Ft/félév
Képzés gyakorisága: Havonta 3 nap (csütörtök, péntek, szombat)
Jelentkezés módja: Letölthető jelentkezési lapon vagy jelentkezhet online is az alábbi űrlap segítségével
Csatolandó dokumentumok: diploma másolat, önéletrajz

Növényvédelmi szakmérnök képzés célja

Olyan alapos növényvédelmi ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik ismerik a növényi károsítók biológiáját, ökológiáját és az ellenük való védekezés módszereit, alkalmazzák az integrált növényvédelem különböző eljárásait, alkotó képességgel rendelkeznek a növényvédelmi informatika, szaktanácsadás alkalmazásában, felelősen tevékenykednek a környezetvédelem növényvédelmet érintő részleteiben, ismerik és betartják a növényvédelemmel kapcsolatos jogszabályokat és munkavédelmi előírásokat, alkalmasak az I. kategóriás növényvédő szerek forgalmazására és felhasználására.

Elhelyezkedési lehetőségek

A képesítés alkalmassá tesz üzemi növényvédelmi munkák tervezésére, szervezésére, a munkák irányítására, a növényvédelmi technológiák szintetizálására, a növényvédelem integrált higiénés és környezetvédelmi vonatkozásainak érvényesítésére, előrejelzésen alapuló, integrált növényvédelmi technológiák kialakítására, kivitelezésére, a növényvédelemmel összefüggő szakigazgatási feladatok magas szinten történő ellátására, informatikai eszközök felhasználására, növény-egészségügyi szaktanácsadásra, tudományos kutatómunkára, nyelvtudás esetén az EU tagországaiban munkavégzésre.

Szakfelelős: Dr. Takács András Péter intézetigazgató, egyetemi docens
Telefon: +3683/545-217
Postacím: 8360 Keszthely, Deák Ferenc utca 16.
Email: a-takacs@georgikon.hu

Kapcsolattartó: Szolcsányi Éva
Telefen/fax: +3683/545-212
Postacím: 8360 Keszthely, Deák Ferenc utca 16.
Email: ppi@georgikon.hu

(novenyvedelmi-intezet.georgikon.hu)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kíméletes módszerek a szobanövények kártevői ellen

2025. február 4. 09:40

A fertőzött növényeket mindig azonnal el kell különíteni, hogy megakadályozzuk a kártevők további terjedését a többi növényre.

Fel kell készülni a japán cserebogarak támadására!

2025. január 8. 14:40

Svájcban már megjelent a japán cserebogár. A kártevő a gyümölcsösök, szőlő, dísznövények gyökerét rágja meg, óriási pusztítást okozva.

Óriási károkozásra képesek a szúfélék

2025. január 1. 16:10

Itthon a néhány száz hektáron növő lucfenyőkben már nem tesznek számottevő kárt, de például Ausztriában 2024-ben is fertőztek a betűzőszúk.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Amistar Sun – a sikeres és nyereséges repcetermesztés kulcsa

2019. április 5. 06:58

Az intenzív módon őszi káposztarepcét termesztő gazdálkodók körében köztudott tény, hogy a magas és nyereségesen értékesíthető terméshozam elérése a tenyészidőszak során szigorú technológiai fegyelem betartását követeli meg.

Többrétű védelem a gabonában

2018. június 28. 07:20

Magyarországon a gabonatermesztésben hosszú távú sikert a minőségre törekvő intenzívebb technológia alkalmazásával tudunk elérni.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei (16. rész)

2020. február 5. 08:16

A borsó esetében növényvédelmi szempontból a termesztési szezon nagyobbik része elsősorban a rovarkártevők számára alakult kedvezően, a májusi csapadékos hónap pedig a kórokozók járványszerű fellépését idézte elő.

Egyszikű gyomok az őszi kalászosokban és az ellenük való védekezés tavaszi lehetőségei

2019. január 23. 07:38

Az őszi kalászosokban előforduló egyszikű gyomok elleni hatékony védekezés általános elveiről, tényezőiről és az alkalmazható készítményekről ad átfogó képet a szerző.