Támogatások, pályázatok

Pályázati lehetőség tejhasznosítású juh- és kecsketartók számára

NAK

A tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartók számára 2018. október 29-én új pályázati felhívás jelent meg a Széchenyi2020 honlapon. A felhívás célja a tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartás támogatása, továbbá az állatjóléti intézkedések megvalósítása révén a kiskérődző tejágazat hatékonyságának további növelése.

Megjelent a VP3-14.1.1.-18 kódszámú, ,,A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás” című pályázat.

A támogatást igénylő által tartott – ENAR adatbázisban nyilvántartott, 1 éves kort betöltött – tejhasznosítású anyajuhok és/vagy anyakecskék után 3 éven keresztül, támogatási évente állategységenként, a támogatási kérelem kedvező elbírálását követően 2021-ig, meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a felhívásban leírt kötelezettséget vállal és annak eleget tesz. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek – azaz 14 állatnak – megfelelő támogatható állategyed.

A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásból áll. Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt nyújtható be. Egy pályázó egy támogatási kérelmet nyújthat be. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 0,68 milliárd forint.

Az alaptámogatáshoz kapcsolódó kötelezettségek között az előírtnál (20%-kal) nagyobb férőhely biztosítása, gyakori gondozói felügyelet, a fejéshez kapcsolódóan elméleti és gyakorlati oktatás biztosítása, valamint előírt sűrűségű körmölés és lábfürösztés szerepel. A kiegészítő támogatás érdekében a lekötéses tartásmód elhagyása és az állattartás természetes igényeivel összhangban lévő víz és takarmányellátás biztosítása mellett többletvállalásként nyalósó biztosítása került be.

A támogatás mértéke, összege a vállalt kötelezettségek következtében felmerülő többletköltségek és elmaradt bevétel ellentételezése, amely állategység alapon kerül kifizetésre, és amelynek értéke – vállalástól függően – meghaladhatja a 60 EUR/állategység mértéket is.

A támogatási kérelem benyújtására elektronikus úton, ügyfélkapun 2018. december 1. és december 21. között van lehetőség a Magyar Államkincstár elektronikus felületén. Fontos, hogy ezt a jogvesztő határidőt a pályázók ne mulasszák el, ugyanis ebben az esetben jogorvoslatra nincs lehetőség. A támogatói okirattal rendelkezők a kifizetési kérelmet évente, az egységes kérelem részeként nyújthatják be.

További információkért és a pályázati felhívás részletes ismertetéséért forduljanak a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdászaihoz.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Jelentős segítség a gazdáknak – érkezik a kárenyhítő támogatás

2025. március 26. 13:10

Több mint tízezer mezőgazdasági termelő számíthat kárenyhítő támogatásra a tavalyi évben elszenvedett károk után.

Gyorsabb agrártámogatások: rengeteg pályázati lehetőség

2025. március 17. 11:10

A tavalyi évhez képest gyorsabban halad az agrártámogatások kifizetése, a területalapú támogatások ütemesen érkeznek a gazdákhoz.

Áprilisban indul az új pályázat: 64 milliárd erdőtelepítésre

2025. március 12. 16:10

Április 2-ától nyújthatók be a támogatási kérelmek az új erdőtelepítési pályázatra. Összesen 64 milliárd forint áll rendelkezésre.

Támogatás: terménytárolók, terménytisztítók, vetőmagüzemek

2025. március 8. 08:10

A kiírások alapján európai uniós társfinanszírozással összesen 50 milliárd forint értékű forrásra nyújthatók majd be a támogatási kérelmek.

A korai húsvét tesz be idén a bárányexportnak

2018. március 26. 13:43

A tavalyi 120 ezernél kevesebb lehet idén 10-15 százalékkal a húsvéti bárányexport Olaszországba, mivel a bárányok súlya a korai húsvét miatt még nem éri el az értékesítéshez szükséges mértéket

Növekedett a szarvasmarha- és a sertésállomány

2018. július 11. 12:16

Tavaly decemberhez viszonyítva idén júniusban a szarvasmarha- és a tehénállomány 10 ezerrel, illetve 2 ezerrel nőtt.

„Amíg élek, itt mindig lesznek juhok... hogy mennyi, az egy másik kérdés”

2019. április 24. 06:08

A Hajdú-Bihar megyei, tiszagyulaházai tanyában egykor 1000 juh is szaladgált, 2019 áprilisának első napjaiban azonban már csak mindössze 365 darab.

Fontos információk a tejelő szarvasmarha, húsmarha- és juhtartók számára

2023. június 3. 10:34

Frissült az egységes kérelem benyújtására rendelkezésre álló elektronikus felületen az állatok megszemélyesítését segítő adatbázis.