Terményárak

A kínai kereslet miatt aggódnak a befektetők

Agrofórum Online

A búza 1, a kukorica pedig 0,1 százalékot vesztett értékéből, a szójabab piacán azonban kitart az optimizmus, és a kurzus 0,3 százalékkal tovább emelkedett.

A kilenc napi csökkenést követően már negyedik napja áll pluszban a szójabab árjegyzése a chicagói árutőzsdén. Ezúttal 0,3 százalékot szedett magára az agrártermék és a tonnánkénti 324,4 dollárnak megfelelő szinten kereskedtek vele. Korábban 325,69 dollárnak megfelelő szintig is felpattant a kurzus.

A piacon enyhültek a koronavírus miatti aggodalmak, ez az egész árupiacon, az alapanyagpiacon is éreztette hatását. A betegség kitörésének következményeivel kapcsolatos bizonytalanság azonban továbbra is korlátozta a szójabab drágulását. Egyben elősegítette, hogy a chicagói parketten a kukorica és a búza ára is mérséklődjön. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) heti exportértékesítési adatait sokan várják a befektetők közül, azok határozottabb irányt adhatnak majd a grafikonoknak.

„A szójabab piacán nagyon sokan kivárnak. Nehéz megjósolni, hogy miként alakul a jövőbeni kereslet, de nincs túl nagy valószínűsége egy katasztrofális piaci összeomlásnak” – mondta a Thomson Reuters hírügynökségnek Michael Magdovitz, a Rabobank árupiaci elemzője.

A búza ára 1 százalékkal a tonnánkénti 204,43 dollárnak megfelelő szintig csökkent, de húsz dollárcenttel alacsonyabb szinten is kötöttek üzletet.

A kukorica kurzusa csak kisebb mértékben csökkent és 167,71 dollárnak megfelelő tonnánkénti szintig ment le az árjegyzés. A kukorica árának további csökkenését visszafogta, hogy a világpiacon erős az igény az etanol iránt, így az exportértékesítések mostanában jól alakulnak. Az Egyesült Államok Energiainformációs Hivatala (EIA) szerint az ország kukoricaalapú etanoltermelése a legutóbbi héten napi 1,08 millió hordóra ugrott az előző heti 1,03 millió hordóról. A készletek mindeközben 23,47 millió hordóra mérséklődtek.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Négy mínuszos nap után drágult a búza

2024. november 16. 07:10

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Zuhantak a chicagói árak a dollár erősödésével

2024. november 15. 07:40

Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt, ám a repce olcsóbb lett.

Csökken a búza ára a jobb termésállapotok hírére

2024. november 14. 07:40

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is mínuszban zárt.

Lenyomta a búza árát az orosz kilátások javulása

2024. november 13. 07:40

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is mínuszban zárt.

Hasznos tanácsok a szója termesztéséhez

2024. március 28. 12:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület szervezésében idén négy helyszínen nyílt lehetőség a hazai szójatermesztéssel kapcsolatos információk gyűjtésére, tapasztalatcserére.

Drágul a szójabab a kínai kereslet élénkülésével

2023. november 3. 08:10

Amerikában vegyes összkép rajzolódott ki a csütörtöki terménypiaci kereskedés során, Európában inkább vevői fölényt lehetett látni. Chicagóban a búza 0,4 százalékkal, a szójabab pedig 1,1 százalékkal drágult, ám a kukorica 1,1 százalékkal, a repce pedig 0,7 százalékkal lett olcsóbb. Európában a malmi búza, a kukorica és a repce kurzusa is pluszban zárt, ám a takarmánybúza értéke csökkent.

Második napja drágul a szójabab

2020. május 6. 08:03

A szójabab kereskedői újabb kínai eladásokban bíznak, annak ellenére, hogy egyre többen tartanak attól, hogy kiújulhat a vámháború Washington és Peking között.

Kína miatt csökkent a szójabab ára

2020. május 5. 08:03

A Washington és Peking éleződő kereskedelmi konfliktus árnyékolta be a szójabab piacát.