Terményárak

Chicagóban és Párizsban is drágult a kukorica

Agrofórum Online

Alapvetően emelkedtek az árak a terménypiacokon a tengerentúlon és kontinensünkön is. Chicagóban a búza 0,5 százalékkal, a kukorica 1,8 százalékkal, a szójabab pedig 0,2 százalékkal lett drágább, ám a repce értéke 0,2 százalékkal csökkent. Európában a malmi búza minimálisan olcsóbb lett, ám a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Egy jelentés szerint a június közepére és végére vonatkozó időjárás-előrejelzés valószínűleg „döntő fontosságú lesz a gabonapiacok, különösen a kukorica számára”. „A World Weather Inc. előrejelzése szerint a hétvégén Kansas keleti részétől Michiganig és Ohióig nedvesebb lesz a hétvége, és a keleti kukoricaövezet egyes területein „elég eső lesz ahhoz, hogy jelentősen megnövekedjen a talaj nedvességtartalma” – áll a jelentésben. A jövő hét hétfőjétől csütörtökig a Közép-Nyugat nagy részén további záporok is előfordulhatnak.

Arlan Suderman, a StoneX fő nyersanyagpiaci közgazdásza szerint a kukorica és a szójabab árát egyik napról a másikra támogatta az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) tegnapi jelentésében vártnál alacsonyabb kondíciós értékelés. Azt monda, hogy a búzát a kisebb ausztrál termés és a fekete-tengeri régióban tapasztalható fokozott feszültség is támogatta. Oroszország állítólag azt mondta, hogy „nincs kilátás” a fekete-tengeri gabonaszerződés megújítására. A Reuters pedig arról számolt be, hogy átszakadt egy gát Ukrajna déli részén, a konfliktus frontvonalai közelében.

Az árupiaci nyereséget azonban továbbra is a gazdálkodók értékesítése korlátozza Brazíliában és az Egyesült Államokban is, és további nyomás nehezedik a piacra az előrejelzésekből, amelyek továbbra is támogatják az időjárási minta várható változását”

– emelte ki Suderman. Valószínűleg nem fogunk tapasztalni hirtelen elmozdulást a bőséges nedvesség felé, de a csapadék esélyeinek kedvező változása a következő héten tovább javulhat.

Az USDA bejelentette, hogy a 2022/2023-as gazdasági év során 165 000 tonna szójababot ad el Spanyolországba.

Európában a malmi búza 0,25 eurós mínusz után 230,25 euróba, a kukorica 4 eurós áremelkedést követően 226 euróba, a repce 6 eurós megugrás hatására 429,5 euróba, a takarmánybúza pedig 0,8 angol fontos plusz után 177,6 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Esőzést várnak egyes európai búzatermelő vidékeken

2025. április 19. 11:10

Európában a malmi búza 3,5 százalékkal, a kukorica 1,6 százalékkal került kevesebbe, és a repce 5,8 százalékkal, a takarmánybúza kurzusa 0,7 százalékkal emelkedett a héten.

Drágul a búza a gyengébb dollár miatt

2025. április 12. 11:10

Európában a malmi búza, a kukorica és a repce ára gyakorlatilag stagnált. A takarmánybúza kurzusa azonban 0,3 százalékkal emelkedett.

A kínai vámtarifák miatt zuhant a szójabab ára

2025. április 5. 11:10

Chicagóban a búza 0,1, a kukorica 1,5, a repce 1,4 százalékkal drágult, ám a szójabab 4,5 százalékkal került kevesebbe, mint a múlt héten.

A kukorica ára több hónapos mélypontról pattant vissza

2025. március 29. 11:10

Piaci elemzők szerint a kukorica ára Chicagóban pénteken az elmúlt több mint három hónap legalacsonyabb árszintjére zuhant.

Aktuális és várható környezeti hatások kezelése kalászosban, repcében

2023. március 22. 13:16

Az UPL Hungary Kft. biostimulátorai segítséget nyújtanak, mindemellett ezek mindegyike felhasználható az induló AÖP pályázatban 1 pontot érően.

Meghatározó a mezei pocok fertőzöttség - védekezzünk ellenük!

2019. szeptember 17. 08:03

A hűvösebb éjszakák több kártevő rajzását megállították vagy pedig lecsökkentették. a szárazabbra fordult időben elsősorban a kártevők támadására kell koncentrálni a növényvédelemben.

Veszélyes kártevők: Repcefénybogár

2019. március 29. 11:12

A repcefénybogár kártevővé nyilvánításán mintegy fél évszázadon át vitatkoztak. Az 1800-as évek derekán és végén, kifejezetten veszélyes kártevőként említették, majd az 1900-as évek elején a szakemberek megosztottá váltak.