Zöldség-Gyümölcs

Az elmúlt 7 év legrosszabb almatermése várható Németországban

Agrofórum Online

Az almatermesztők a rossz időjárási körülmények miatt lényegesen kisebb betakarítással néznek szembe Németországban. Délkeleten valószínűleg 90 százalékkal lesz alacsonyabb a termés az elmúlt 10 év átlagánál.

Az idei kedvezőtlen időjárási viszonyok hatással vannak a gyümölcstermesztésre: Németországban az idei almatermés várhatóan alacsonyabb lesz, mint az elmúlt hét évben bármikor volt.

A gyümölcstermesztők jóval az átlag alatti, 734 ezer tonnás mennyiségre számítanak, ahogy az a német Szövetségi Statisztikai Hivatal júliusi becslésének adataiból kiderült. Ez mintegy 22 százalékkal kevesebb, mint az előző évben, és 26,3 százalékkal marad el az elmúlt tíz év átlagától.

Nyirkos és hűvös időjárás

A statisztikai hivatal jelentése szerint különösen a délkeleti országokban, például Türingiában és Szászországban, a késői fagy miatt a virágok megsérültek, és a fák csak gyenge gyümölcstermést tudtak hozni.

Jégeső is nehezítette a gazdálkodók munkáját. A heves csapadék és a gyakran nyirkos, hűvös időjárás az év előrehaladtával gátolta a gyümölcsök fejlődését. A termésveszteség elérheti a 90 százalékot is.

A keleti terméskiesések miatt az idei német almatermés háromnegyede várhatóan Baden-Württembergből, a Boden-tó térségéből és Alsó-Szászország/Hamburg nagy termőterületeiről származik. A teljes német almatermő terület bő 60 százaléka ebben a két régióban található.

Rosszabb szilvatermés

A Német Gazdák Szövetsége szerint a 2023-as almatermés különösen jó volt, ami a jó termesztési feltételeknek volt betudható – számolt be az ARD német közszolgálati televízió hírműsora, a tagesschau a honlapján.

Bár az idei termés valószínűleg lényegesen alacsonyabb lesz, mint az előző években, az alma továbbra is messze a legtöbbet betakarított gyümölcsfajta Németországban.

A statisztikusok szerint a szilva termése várhatóan 18 százalékkal marad el az elmúlt tíz év átlagától. Németországban ebből a fajtából lényegesen kevesebb, 37 100 tonna körüli gyümölcs betakarítása várható. Baden-Württemberg az egyetlen régió, ahol átlagon felüli szilvatermésre számítanak.

(Kép: Pexels)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Paradicsompüré kényszermunkával? Kínai lehet az olasz paradicsom

2024. december 15. 14:10

A ZDF és a BBC televíziók kutatása szerint kényszermunkával készülhet Kínában a paradicsompüré, nem Olaszországból származik.

Hogyan védjük meg a szabadföldi növényeket a fagytól?

2024. december 8. 10:10

Az éjszakai fagy nagy mértékben képes károsítani a növényeket. Minél alacsonyabb a hőmérséklet, annál nagyobb pusztítást végezhet.

Üvegházakra felvitt bevonat növelheti a termelés hatékonyságát

2024. november 30. 16:10

Az üvegházakat vonnák be azzal a rejtélyes bevonattal, amely az UV-fényt vörössé alakítja, amely jobban elősegíti a növények fejlődését.

Hihetetlen, a görögök most kezdik a szamóca betakarítását

2024. november 27. 14:40

A görög szamócatermesztők helyzete továbbra sem fenékig tejfel: a legnagyobb gondot – ahogy az előző években is – a munkaerő jelenti.

Aszálykár: hiába várják a gazdák a segélyt

2018. december 23. 12:28

Az ország több tartományában 25 százalékkal is csökkent a gabonatermés, mint például az északnyugati Alsó-Szászországban, ahol több mint 4 ezer támogatási kérelmet nyújtottak be.

44,5 köbméteres és 85 tonnás Németország legnagyobb hígtrágya-kijuttatója

2022. április 25. 10:34

Egy vállalkozó Németország valószínűleg legnagyobb hígtrágya-kijuttató tartálykocsi kombinációjával rendelkezik.

A Krombacher a legnépszerűbb német sör

2020. július 12. 14:02

A németek inkább hideg Pils típusú sört szeretnek fogyasztani. Nem csoda tehát, hogy a tíz legkeresettebb német sörmárka közül hét ilyen jellegű sört készít fő termékként.

Nagy veszteségekről számoltak be a méhészek

2022. május 13. 08:04

Egy felmérés szerint Németországban több mint minden ötödik méhcsalád nem élte túl a 2021/22-es telet. Az időjárás, a növényvédő szerek vagy a rettegett Varroa atka volt a hibás?