Zöldség-Gyümölcs

Korlátozza mától az unió a kanadai cseresznye importját

Syngenta blog

Az Európai Unió szeptember 1-jétől megszünteti a cseresznye és más friss gyümölcs behozatalát Kanadából, mivel bevezeti az új élelmiszerbiztonsági importkövetelményeket – tájékoztatta a farmereket a kanadai kormány közleménye.

A Kanadai Élelmiszer-ellenőrző Ügynökség (Canadian Food Inspection Agency, CFIA) a Reuters hírügynökség által megtekintett értesítésben megállapította, hogy a korlátozások a következőkre is vonatkoznak: alma, körte, vörös- és kék áfonya, valamint paprika, burgonya és paradicsom.

Az Európai Unió új szabályai nem vonatkoznak a fagyasztott és szárított gyümölcsökre, és amint a CFIA a hírügynökséget tájékoztatta, azokat a szállítmányokat sem érinti, amelyek dokumentumait szeptember elseje előtt állították ki. Így tehát az augusztusi cseresznye-szüretből származó szállítmányok még átkelhetnek az óceánon, de az új szabályozás súlyos következménnyel járhat a jövő évi termésre nézve – jelentette ki a kanadai Cseresznyeszövetség. Az Európai Unió az elmúlt évben 2,1 millió euró értékű cseresznyét importált Kanadából.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Dinnye, csak hazai? Most tényleg ellenőrzik!

2025. július 2. 13:10

Nem csak az íz számít: az NKFH országos ellenőrzéssorozata garantálja, hogy a dinnye valóban hazai és szabályosan címkézett legyen.

Savanyításra tökéletes: káposztafajták Horvátországból

2025. június 9. 15:10

Kiváló íz, jó tárolhatóság és savanyíthatóság: ezek a káposztahibridek ideálisak a késő őszi termesztéshez.

Brokkolihiány a klímaváltozás miatt

2025. május 28. 14:10

Az enyhe tél és a spanyol árvizek miatt idén kevesebb brokkoli és karfiol kerülhet a brit boltokba – figyelmeztetnek a termelők.

Torma: a húsvéti asztal elengedhetetlen kísérője

2025. április 20. 16:10

Magyarország a tormatermesztés egyik európai nagyhatalma. Évente mintegy 10-11 ezer tonna tormát takarítanak be közel 1250 hektárról​.

Erőteljesen terjed az almafa vértetű, védekezzünk ellene!

2019. július 31. 08:33

Július utolsó hetének időjárását főként a nagy változékonyság jellemezte. Zivatarfelhők jöttek- mentek az országban, kiszámíthatatlan valószínűséggel okoztak csapadékot, helyenként jeget is hozva. Kisebb körzetekben az eső intenzitása jelentős károkat okozott. A jelenlegi növény-egészségügyi helyzet a betegségeknek és a kártevőknek egyaránt kedvez, elsősorban a magas páratartalom és az erős éjszakai harmatképződés miatt. A talaj átmeneti magas nedvességtartalma kedvező mikroklímát teremt a kórokozók számára, de több kártevő rajzása ismét erősödött.

Közepes gyümölcstermésre számíthatunk a fagykárok miatt

2020. április 10. 10:47

Jelentős virág- és rügykárokat okoztak a hazai gyümölcsösökben a március végi és április eleji hideg és az éjszakai fagyok, így idén már a legtöbb gyümölcsfajnál legfeljebb csak közepes lehet a gyümölcstermés.

Nem baj, ha a madaraknak a fán hagyjuk a túlérett cseresznyéket?

2024. június 19. 04:40

Cseresznyefám termései leértek. Sok gyümölcs maradt azonban a fán, nem baj, ha rajta marad, és a madarak eszik meg?

A molytetvek tömegszaporodásának időszaka van

2018. május 31. 04:30

A tartósan meleg, nyarat idéző időjárás felgyorsította minden kertészeti növény fejlődését. A növények zöme most 2-3 hetes előnyben vannak a korábbi években megszokotthoz képest.