Gépészet

Gyomirtás, bokrosító hatás, hatékonyabb tápanyagfelhasználás

Sato-Gép Kft.

Többek közt néhány jótékony hatás, amit elérhetünk a megfelelő gyomfésű használatával. A ráadás pedig a könnyű kezelhetőség és gazdaságos üzemeltetés, azaz egy biztosan megtérülő beruházás.

Beszéljünk bővebben a gyomfésű jelentőségéről és sokoldalúságáról a gabonatermesztésben, és miért ajánlott, hogy lehetőség szerint azt prémium minőségű Hatzenbichler gyomfésűvel végezzük.

A gabonák esetében élvezhetjük legszélesebb körben a gyomfésű jótékony hatásait, de nagyon fontos, hogy szinte bármely kultúrában hatékonyan használható. Kifejezetten univerzális munkagépről beszélünk, ami azt bizonyítja, hogy ott a helye minden gazdaságban.

Minimális LE-igény, gazdaságos üzemeltetés és gyors munkavégzés jellemzik a gyomfésű használatát, emellett még egy prémium Hatzenbichler gyártmányhoz is elérhető áron juthatnak a magyar gazdák. 

Gyomfésű a gabonatermesztésben

Kalászosok termesztése esetén a gyomfésű használatát ajánlott a vetéstől kezdve beilleszteni a technológiába. Közvetlen vetés előtt, vagy vetést követő vakboronálással a kezdetektől fogva nagyon jól tudjuk szabályozni a gyomokat.

Ezt követően 3-4 leveles állapottól lehet újra finom-közepes beállítással boronálni. Ez a művelet már nem csak gyomirtó, hanem nagyon jó bokrosító hatású. Erősíti a gyökérzetet és serkenti a növekedést.

Az erősebb növény jobban tudja hasznosítani a vizet és a tápanyagokat, gyorsabban elnyomja a gyomokat, és erősebb lesz a szár növekedése is. Őszi vetésű gabonák tavaszi boronálása kihúzza az esetleges beteg, elsárgult leveleket is.

A gyomfésű közvetlenül hat a kultúrnövény fejlődésére, és a talajállapotra is, hiszen a boronálás pozitív hatással van a talaj víz- és levegőháztartására, az esőzés utáni boronálás gátolja a talaj kicserepesedését.

A további műveletek száma változó lehet. Függ az időjárási tényezőktől, gyomosodás mértékétől, vagy a tápanyag-kijuttatás gyakoriságától is. Utóbbi esetben is rendkívül ajánlott, hogy műtrágyaszórást követően járjuk át a gyomfésűvel a területet, mert a granulátumot sekélyen a talajba keveréssel nagymértékben javítjuk a hatóanyag felszívódásának arányát, és a hasznosulás gyorsaságát is.

Ezt sok hazai gazdálkodó is megtapasztalta, és jelezte már nekünk több fórumon is. A jelenlegi inputanyag árak mellett ez nagyon előnyös tulajdonsága a gyomfésűnek. Van, aki azóta kevesebb hatóanyagot juttat ki, de hasonló eredményeket ér el, mint korábban, és van, aki a megszokott hatóanyaggal növelte a termésátlagát.

Bármelyik megoldást is választjuk, a gyomfésű lehetőséget ad, hogy jövedelmezőbbé tegyük a gazdaságunkat.

Minden egyes boronálás pozitívan hat a talajállapotra, serkenti a növény növekedését, és vegyszermentesen irthatjuk a gyomokat. Fontos kitérni, hogy vetést követően hasznos a hengerezés, de a tavaszi hengerezésnek a legtöbb márka esetében csak nagyon gyér bokrosító hatása van, gyomirtó pedig nincs.

Ráadásul az agyagos talajt még jobban betömörítjük a tavaszi esőzések előtt. A gyomfésű az optimális megoldás. Minden egyes munkaművelet után szemmel látható a növény erőteljes fejlődése, és más kultúra esetében is működik.

Speciálisan hajlított mezőelemek (tökéletes talajkövetés) és rugótartó lécek (védett rugótekercs), valamint saját gyártású fogak

Miért érdemes mindezt Hatzenbichler márkával végezni?

A Hatzenbichler az „eredeti” gyomfésű. Az osztrák vállalkozás 1958-ban gyártott és alkalmazott gyomfésűt a gyakorlatban. Azóta folyamatosan fejlesztették a termesztéstechnológiai követelmények alapján.

A minőségi tervezés és kivitelezés mellett prémium anyaghasználat eredményezi, hogy hosszú élettaramú és értékálló gépekről beszélhetünk. A Hatzenbichler saját gyártású, olajban edzett fogakat használ, melyek 3x jobban bírják a rezonanciát a hagyományos szénacél fogakhoz képest, és az egyedi tervezésű boronamezők rugalmassága a lehető legjobb talajkövetést biztosítja.

A sokoldalúság és minőség mellett megfizethető árakat, így kifejezetten jó ár-érték arányt tudunk kínálni a hazai gazdáknak.

Sato-Gép Kft.

A Hatzenbichler gépek importőre

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Nagy tömeghez extratartós gumiabroncsot

2024. december 16. 16:10

Legelőször az Alliance VF750/50R26, VF650/65R38 és VF620/70R46 méretek lesznek azonnali hatállyal elérhetők.

Terepre tervezve: újdonság érkezett a John Deere-től

2024. december 12. 16:10

Számos feladat végrehajtása hatékonyabbá válik az új Gator XUV 875M géppel, amely mostantól nagyobb rakodókapacitást, több kényelmet kínál.

Jön az AGROmashEXPO 2025!

2024. december 12. 12:40

2025-ben ismét megnyitja kapuit hazánk legjelentősebb mezőgazdasági eseménye, a 43. AGROmashEXPO kiállítás és vásár.

Megújult szervizháttér az AGRI CS Magyarországnál

2024. december 11. 10:40

A Case IH kizárólagos magyar márkakereskedőjeként az AGRI CS Magyarország Kft. számos jelentős átalakulással fut neki 2025-nek.

Új hatóanyagokkal a parlagfű elleni harcban

2022. szeptember 3. 05:32

A pollen allergia a szezonális légúti allergiás megbetegedések leggyakoribb formája.

A kukorica-gyomirtásról az időjárási szélsőségek közepette

2023. április 14. 09:10

A kukoricatermesztés jövedelmezősége nagyban függ a gyomirtás sikerétől, ezért a herbicidek használata mára már szerves részévé vált a termesztéstechnológiának.

Minden, amit a termelő szeretne - Rugalmas megoldás, széles hatásspektrum, kedvező hektárköltség kukoricában

2019. május 17. 09:06

Néhány évtizeddel ezelőtt nem volt kérdés, hogy mikor végezzenek gyomirtást a kukoricában. A leggyakrabban alkalmazott technológia a kukorica preemergens gyomirtása volt, amivel arra a tenyészidőszakra – az évelő gyomokat leszámítva – nagyjából meg is lehetett oldani a problémát. De ahogy mondják, „azóta már sok víz lefolyt a Dunán” – rengeteg változás következett be a felhasználható hatóanyagok, termékek körében, éghajlatban, gyomflórában. Ehhez pedig a termelőknek, a szakembereknek is alkalmazkodniuk kellett.

Az integrált növényvédelem fontossága ültetvényekben - gyakorlati példák

2018. december 20. 07:59

A talajművelésen és a helyes metszésen kívül a gyomirtás időzítése is fontos eleme az integrált védekezésnek. Több kártevő faj a gyomokon szaporodik fel és onnan kezdi a gyümölcsök károsítását. Nem lehet eléggé hangsúlyozni a tavaszi lemosó permetezések mellett az őszi záró permetezés fontosságát is.