Gépészet

Vetőgépekkel bővíti termékpalettáját az Amazone

Amazone Sajtóközlemény

Az Amazone a Centaya 3000 Special pneumatikus ráépíthető vetőgéppel és a Precea 6000-2AFCC szemenkénti vetőgéppel bővíti termékpalettáját.

Centaya 3000 Special 

A Centaya család új tagja az AD-P Special ráépített vetőgép helyébe lép.

A Centaya Special 1000 és 1500 literes tartálytérfogattal és 3 méteres munkaszélességgel lesz választható. A pneumatikus ráépített vetőgép a RoTeC egytárcsás csoroszlyával vagy a TwinTeC Special duplatárcsás csoroszlyával szerelhető.

Kompakt, felhasználóbarát, pontos

A Centaya Special szegmens-elosztófeje a vetőmagtartály mögött, közvetlenül a csoroszlyák felett helyezkedik el. Ez az elrendezés rövid haladási utakat biztosít a vetőmag számára. A tartály így messze előre van tolva, amivel optimális helyre, a traktor közelébe kerül a súlypontja. Az elosztófej a rakodórámpáról könnyen elérhető és ezáltal rendszeresen ellenőrizhető. A művelőút-rendszerek beállítása az egyszerű hozzáférhetőség miatt szintén könnyedén végrehajtható.

A tartály alacsony kialakításának hála, a vezető még jobban ráláthat a gépre. A 2,30 x 0,84 méteres, nagyméretű betöltőnyílás lehetővé teszi a gyors és könnyű betöltést akár Bigbag zsákból, akár homlokrakodó kanállal vagy zsákos áruval. A tölcsér alakú alsó résznek és a tartály meredek falainak köszönhetően biztonságosan eljut a vetőmag az adagolóhoz. Emellett még igen kis mennyiség is marad vissza.

A Centaya Special ráépített vetőgép vezérlése ISOBUS-on keresztül történik. Az AMAZONE saját fejlesztésű szoftverének hála a kezelés magától értetődő. A TwinTerminal-lal együtt a gép így gyorsan és egyszerűen előkészíthető a szántóföldi munkára.

Intelligens kalibrálás

A vetőmagtartály kalibrálása kényelmesen elvégezhető a rakodórámpáról. A tartályfenéken lévő, könnyen hozzáférhető adagolószerkezet egyenletes vetőmagadagolásról gondoskodik. A vetőmagot a mellékelt gyűjtőtálca összegyűjti, majd az alapfelszereltség részét képező mérleg leméri.

Más vetőmagokhoz vagy eltérő vetőmag-mennyiségekhez az AMAZONE különböző adagolóhengereket kínál a Centaya Special géphez. Az adagolóhengerek cseréjéhez csupán a közvetlenül az adagolóegységen található két csavart kell meglazítani a mellékelt szerszámmal.

Az előadagolás, a kalibrálás és a maradék leürítésének még egyszerűbbé tételéhez az AMAZONE a Centaya Special gépeknél az AmaTron 4 kezelőterminállal együtt a TwinTerminal 3.0 egységet tartalmazó Comfort csomagot ajánlja. Ez a terminál egy mágnessel az adagolóegység közelében rögzíthető. A kalibrálás így közvetlenül a gépen történik, és nem kell többször kiszállni a traktorból. A kombinált vetőgép ISOBUS-vezérléséhez az AMAZONE AmaTron 4, AmaPad 2 ISOBUS-terminálja, illetve bármely más gyártó ISOBUS-termináljai használhatók.

Egytárcsás vagy duplatárcsás csoroszlya

A Centaya Special igény szerint RoTeC pro egytárcsás csoroszlyával vagy TwinTeC Special kéttárcsás csoroszlyával szerelhető fel.

A RoTeC csoroszlya nem igényel karbantartást, és rendkívül megbízhatóan dolgozik nagy szalmamennyiség és növénymaradvány esetén is. A vetőbarázdák kiképzését és az optimális vetőmagvezetést a talajban az egyik oldalon a vetőtárcsa végzi, és a másik oldalon egy magárok nyitó. A Control 10 vagy Control 25 mélységhatároló tárcsa megakadályozza a föld vetőtárcsára tapadását, és megbízhatóan gondoskodik a beállított vetési mélység pontos betartásáról. 12,5 és 15 cm-es sortávolság közül választhat.

A nagy teljesítményű TwinTeC Special csoroszlyával a vetőgép egy precíz és masszív duplatárcsás csoroszlyával látható el. 340 mm-es átmérőjével és 40 kg-os nyomásával a csoroszlya rendkívül pontos és tiszta vetőmaglerakást tesz lehetővé még nagy sebességek és változó talajviszonyok mellett is. A csoroszlya után szerelt mélységhatároló görgőnek köszönhetően mindig kiváló a talajzárás, ami optimális vetőmagelhelyezést biztosít. A csoroszlya még a legnehezebb körülmények között is nyugodt járásával tűnik ki. A sortávolság 15 cm.

QuickLink gyorscsatlakozó rendszer

A Centaya Special ráépített vetőgép a QuickLink gyorscsatlakozó rendszer segítségével igazán egyszerűen és gyorsan, szerszám nélkül csatlakoztatható különböző Amazone talajművelő gépekhez. A talajviszonyoktól függően a gép KE 02 típusú forgóboronával vagy KG és KX forgó lazítókkal kombinálható. Kis igénybevételt jelentő területeken a Centaya Special gép CombiDisc rövidtárcsával is használható.

Precea 6000-2AFCC

A SIMA 2022 vásáron bemutatott, új Precea 6000-2AFCC géppel az AMAZONE a közeljövőben tovább bővíti a 3 pont felfüggesztésű szemenkénti vetőgépeinek egyedülálló választékát.

Logikus kombináció

A magas kelési arány alapja az optimálisan előkészített, egyenletes csírázási feltételeket biztosító magágy. Fogásra álló fogaival a masszív kivitelű KG 6002-2 Super forgó lazító rendkívül egyenletes keverést végez a vetési szinten. A talaj felszínén lévő durva rögök és a gyökérszinten lévő finomabb talaj elkülönülése ideális növekedési feltételeket teremt. A talajviszonyoktól és a munkamélységtől függően akár 12 km/h haladási sebesség is elérhető, ami magasabb szintre emeli a hatékonyságot.

A cserélőrendszer lehetővé teszi a Precea szemenkénti vetőgép gyors átszerelését RoTeC vagy TwinTeC tárcsákkal ellátott Avant vetőegységekre. A műtrágya- vagy vetőmag-ellátásra szolgáló FTenderrel kiegészítve a szóló vetőgépek így rendkívül rugalmas és kifejezetten fordulékony vetőkombinációt alkotnak.

A számtalan alkalmazási lehetőség és különösen a több munkafolyamat egy menetben történő kombinálása gazdasági szempontból vonzóvá teszi a Precea 6000-2AFCC gépet.

PreTeC mulcsvető csoroszlya

Az újonnan kifejlesztett PreTeC mulcsvető csoroszlya akár 220 kg csoroszlyanyomással terhelhető mechanikusan. A hidraulikus változatnál a nyomás 350 kg-ig állítható közvetlenül a traktor vezetőfülkéjéből, vetés közben. Ez nyugodt járást és egyenletes kelést biztosít szántás utáni vetésre vagy mulcsvetésre történő használatnál.

A csoroszlyaegység gyorsan, szerszámok nélkül beállítható a helyszíni körülményekhez. A vetési mélység egy csapos rendszer révén az egyedi igényekhez igazítható, és a gép lerakásához tárolási helyzetbe állítható. A V alakú nyomógörgők talajnyomása és nyitási szöge is igazán egyszerűen, szerszám nélkül állítható. A teljes csoroszlyaegység jól hozzáférhető, a karbantartásmentes csapágyak és perselyek pedig optimálisan védettek a porral szemben.

Pontos túlnyomásos magadagolás

A Precea gépnél a magadagolás ventilátor biztosította túlnyomással történik. Mind a vetőmagtartály, mind a teljes adagolórendszer túlnyomás alatt áll. A vetőmagszemek a vetőmagtartályból az adagolórendszerrel szemben légmentesen elzárt vetőtárcsákhoz kerülnek és a furatoknak nyomódnak. A még pontosabb magadagolásról három maglesodró gondoskodik. A vetőmagok ezután elérik a kijuttató csatornát, ahol a nyomás megszűnik és a magok pontosan a vetőbarázdába repülnek, ahol a magnyomókerék megállítja őket. Eközben egy optikai érzékelő pontosan felügyeli az adagolást, és a hiányos vagy dupla vetéseket jelzi a traktor termináljának. A maglesodró ezután egyszerűen beállítható. A következő lépés az elektromos és teljesen automatikus maglesodró-beállítás a SmartControl segítségével.

FTender fronttartály az optimális súlyelosztásért

A maximális teljesítmény érdekében a Precea 6000-2AFCC gép az új FTender fronttartállyal van szerelve műtrágyázáshoz. Az 1600 vagy 2200 literes tartálytérfogat kevesebb állásidőt és ezáltal nagyobb teljesítményt garantál. Az FTender alapfelszereltségként elektromos adagolással és ISOBUS-terminálon keresztüli vezérléssel rendelkezik. A kalibrálás az opcionális TwinTerminalon keresztül is lehetséges, közvetlenül a fronttartálynál. Ehhez a mellékelt mérleg és egy összecsukható vödör biztonságosan el van helyezve a könnyen hozzáférhető adagoló közelében.

Az FTender hozzáadott értéket kínál, mivel az Avant 02 kombinált vetőgép esetében vetőmagtartályként is használható. Ezen kívül kombinálható az AMAZONE talajművelő gépeivel is, például a köztes termények és/vagy a műtrágya egy menetben történő kijuttatása céljából.

Gépvezérlés

A Precea-2AFCC rendkívül kényelmes gépkezelést tesz lehetővé a saját fejlesztésű szoftverrel és ISOBUS-terminálokkal, például az AmaTron 4 vagy az AmaPad 2 segítségével. Az érintésre optimalizált működés megkönnyíti a szoftverben való navigációt a felhasználó számára.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Hasznos fejlesztések jöttek az OROS napraforgóadapterekhez

2025. január 12. 16:10

A Linamar Hungary Zrt. által gyártott OROS betakarítóadapterek jól ismertek a magyar gazdák előtt.

Ha zöldségtermesztőként keres gépeket, itt érdemes kezdenie

2025. január 10. 13:10

Az Alfa-Gép Kft. a kertészethez, hagyma-fokhagymatermesztéshez kapcsolódó gépeivel sok gazdálkodó munkáját teszi hatékonyabbá, sikeresebbé.

Az AMAZONE bővült területtel lesz jelen az AGROmashEXPO-n

2025. január 9. 17:10

Az AMAZONE lankadatlan kitartással állja a sarat a nehéz gazdasági körülmények dacára. Az AGROmashEXPO-n bővült területen mutatja be termékeit.

Új kompakt traktor érkezik a Kubotától, és az ÁTK pályázathoz is van vonzó ajánlatuk

2025. január 9. 13:10

Hamarosan a magyar gazdák számára is elérhető lesz az EK1-221-es kompakt traktormodell, mégpedig igen kedvező (9990 euró + áfa) áron.

Hagie, a precíziós növényvédelem zászlóshajója

2023. február 27. 11:42

Az újabbnál újabb EU mezőgazdasági termeléssel kapcsolatos programok, szabályozások, vegyszerkivonások miatt a magyar gazdák kénytelenek a lehető leghatékonyabb módon végezni a munkafolyamataikat. Nincs ez máshogy a növényvédelmi, növényápolási munkákban sem.

Az Amazone 457 millió euró forgalmat ért el 2017-ben

2018. január 29. 15:22

A 2017-es üzleti évben tovább gyarapodott az Amazone vállalati csoport. A konszolidált éves forgalom 457 millió euróra nőtt, mely esetében a kereskedelmi forgalmat nem vesszük figyelembe. Ez rekord-érték a vállalat történetében.

Nem zárt jó negyedévet a Kubota

2020. május 29. 10:47

A Kubota bevételének 83 százaléka származik az ipari és mezőgazdasági gépek, főleg traktorok, kombájnok, ültetőgépek és kaszák értékesítéséből.

Tovább lassult az agrárszegmens a Volvónál

2020. április 27. 08:17

A cég bevételeinek 22 százaléka származik az építőipari és mezőgazdasági gépek piacáról. A teherautók adják a bevétele 64 százalékát, míg a buszok 6 százalékát.