23℃ 17℃
július 7. Apollónia, Vilibald, Bene
Gyümölcs
Fizetett tartalom

Az innovatív tárolóládák jelentősége az agráriumban

Schoeller Allibert Magyarország

A mezőgazdasági termények szállítmányozása igazi kihívást okoz a logisztikai vállalatoknak, hiszen a gyümölcsöknek és zöldségféléknek frissen, sérülésmentesen kell megérkezniük a kereskedések polcaira. A termőföldektől a szupermarketekig hosszú út vezet, ezért a modern és ergonomikus kialakítású tárolóeszközök nélkülözhetetlenek az agrárszektorban. A Schoeller Allibert vállalat olyan műanyag ládákat gyárt, melyek időtállók, megóvják még a kényes ömlesztett árucikkeket is, ráadásul környezetkímélők is.

Miért érdemes minőségi szállítóeszközöket alkalmazni?

Megóvják a terményeket

A vékony héjú almák, az apró bogyós gyümölcsök, vagy például a tökfélék nagyon könnyen amortizálódnak, miközben akár több ezer kilométert is megtesznek a termesztés helyszínétől az eladási pontig. Sőt, a kedvezőtlen légáteresztésű szállítóeszközök még a minőségromlásnak is kedveznek: a penészes árut pedig nem lehet értékesíteni.

A Schoeller ládákkal sokkal kisebb a rothadás és a fizikai sérülések előfordulásának az esélye:

  • A tetővel is ellátható, jól súlyozott ládák nem borulnak fel.
  • Akkor is előnyösek, ha a feldolgozóüzemekben hetekig kell bennük a szállítmányt raktározni, mivel jól szellőznek és szárazon tartják az agrártermékeket.
  • A strapabíró tárolók nem törnek el és nem roncsolják össze a gyümölcs- és zöldségféléket.

Könnyebben rakodhatók

A hagyományos fából készült raklapok és gyümölcsös ládák túl nagy önsúllyal rendelkeznek, ezért megnehezítik a rakodómunkások dolgát. Ugyan az olcsóbb műanyag tárolók könnyűek, de sokkal gyorsabban tönkremennek, mint a holland Schoeller Allibert által gyártott rekeszek és konténerek.

A cég mérnökeit ez a két probléma ösztönözte a termékfejlesztés során és megalkották a légies, könnyen kezelhető és egyben rendkívül tartós tárolókat, mint például a népszerű AgriLog® tartályládát. A színvonalas anyaghasználatnak köszönhetően a Schoeller szállítódobozok fogantyúi és fedelei nem törnek le néhány használat után, így évekig megkönnyítik a kényes termények fuvarozását – ellentétben a korszerűtlen, silány műanyagokkal.

A fa raklapok nemcsak nehezek, de magukba szívják a nedvességet is, ezáltal gyorsan tönkremennek (pexels.com)

Költséghatékonyak

Az innovatív szállítódobozok kétféleképp is csökkenthetik a gazdák és mezőgazdasági nagyvállalatok logisztikai költségeit:

1. FLC termékek: az összecsukható tárolódobozok kevesebb helyet foglalnak a visszaúton, ezért gyorsan megszüntethetők a kamionok üresjáratai. A betakarítási időszakon kívül pedig sokkal kisebb helyet foglalnak el a raktárakban, majd tavasszal újra használatba lehet őket venni.

2. Visszaforgó csomagolásfajták: a minőségmegőrzésre használt légmentes fóliacsomagolások nemcsak környezetszennyezők, de állandó újbóli beszerzésük hosszú távon pénzügyileg sem éri meg a cégeknek. A tartós mezőgazdasági ládák drágábbak az egyszer használatos csomagolóanyagoknál, de használatukkal hosszútávon egyensúlyban tarthatók a logisztikai kiadások.

A kamionok üresjáratainak megszüntetésével jelentős összegeket lehet megspórolni (freepik.com)

Környezetvédelem újrahasznosított almásládákkal

A műanyag ládákról sokunknak nem a zöld logisztika jut eszébe: miért is cserélnénk le a fenntarthatóbb fa raklapokat és ládákat plasztik verzióra? A Schoeller Allibert által gyártott tárolók azonban 100 százalékban újrahasznosíthatók és a vállalat jelen van a termékei teljes életútján:

  • Magas minőségű alapanyagokból dolgoznak, melyek lassabban mennek tönkre, ezáltal ritkábban kell cseréni őket.
  • A termelés során is fenntartható energiaforrásokat és robotizált gyártósort alkalmaznak, mellyel humán erőforrást és villamos energiát is képesek spórolni.
  • Az elhasználódott ládákat visszaveszik gyártóközpontjaikban és alapos megtisztítás után újrahasznosítják, ezáltal nem termelődik műanyaghulladék, ami szennyezné a környezetet.
  • A vállalat ezen kívül számos multinacionális céggel is együttműködik a környezeti felelősségvállalás érdekében: a mezőgazdaságon kívül többek között az autógyártásban és élelmiszeriparban is támogató partnerekre talált.

    Schoeller Allibert egymásba rakodható euro rekesz gyümölcsszállításhoz

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Málna metszése: a bő termésért és az egészséges bokorért

2025. július 7. 16:10

Termőre forduló málnabokrot szeretne, amely bőségesen hozza a gyümölcsöt és ellenállóbb? A megoldás kulcsa a rendszeres és szakszerű metszés.

Korai gyümölcshullás: mikor kell beavatkozni?

2025. július 1. 13:10

A júniusi gyümölcshullás természetes folyamat, de ha túlzott mértékűvé válik, komoly terméskiesést és anyagi veszteséget okozhat.

Ez az eper nem az, amire gondol – de igazi kincs!

2025. június 24. 14:10

Az eperfa nemcsak árnyékot adó fa, hanem gyógyhatású gyümölcs, állattakarmány és kerti kincs is – mégis kevesen ismerik valódi értékeit

Innovatív körtefajták

2025. június 14. 16:10

A konzervatív fajtahasználat veszélyeket rejt a körtetermesztésben. Ezt egyre többen fölismerik, és próbálnak nyitni az új fajták felé.

Gyümölcsök tápanyag-utánpótlása lombon át

2021. június 17. 05:20

Sok termelő kételkedik abban, hogy a lombon keresztül kijuttatott műtrágyák dózisa mire is elég, hiszen itt nem nagy mennyiségekről beszélünk. A teljes tápanyag-utánpótlást nem is tudnánk lombon keresztül megoldani. Nem is ez a célunk.

Vannak olyan almafajták, melyeket kevesebbszer kell permetezni?

2023. december 3. 10:10

Szeretnék tájékozódni arról, hogy vannak-e olyan almafajták, melyeket kevesebbszer kell permetezni? Ha vannak, akkor melyek ezek?

5 hihetetlenül ritka gyümölcs a világ minden tájáról

2023. szeptember 1. 10:10

Valószínűleg mindannyian hétről-hétre a hazai gyümölcsök után nyúlunk: almát, körtét, barackot vásárolunk magunknak és a családnak, miközben a világ túlsó felén az emberek nap mint nap olyan gyümölcsöket fogyasztanak, amelyeket mi meglehet, nem hogy nem kóstoltunk, de nem is láttunk még!

Klímaváltozás: talán pozitív hatásokkal is számolhatunk

2020. május 16. 10:35

A szakértők álláspontja szerint, a klímaváltozástól nem kell tartani, hiszen a múltban lezajlott jelenségeket vizsgálva több pozitív hozadéka is volt az egyes éghajlati változásoknak.