Kitekintés
Kitekintés

A borzas len nyerte el az év vadvirága címet

A borzas len nyerte el az év vadvirága címet

Az idei évben is a Vadonleső Közössége TE bonyolította az Év Vadvirága kiválasztását. A három növényre decembertől január 11-ig lehetett szavazni.

A közönség ezúttal a borzas lenre, a tarka nősziromra és a selymes peremizsre adhatta le voksát. Az Év Vadvirága Facebook-oldalon a szervezők közölték: a borzas len nyerte el a kitüntető címet 2023-ban. A szavazásra jelölt hazai növényfajok a szárazabb, sztyeppi élőhelyekhez kötődtek, így a szervezők ezen élőhelyek fontosságára és megőrzésük lehetőségeire hívják fel a figyelmet.

Fotók: Wikipédia

A borzas len egy évelő növényfaj, hazánkban északkeleten és az Alföldön gyakori, a Dunántúlon és délkeleten ritkább. Ha a kirándulónak szerencséje van, akár a Mátrában is rábukkanhat egy-egy tőre.

A halvány vagy sötét liláskékek színű virág május-július között bontja szirmait.

Magyarországon védett, természetvédelmi értéke: 5 000Ft

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Alkalmatlanok szúnyoggyérítésre a jelenleg alkalmazott légi irtási módszerek

2024. augusztus 26. 16:10

Debrecenben a néhány estén át tartó szúnyoggyérítés hatására jellemzően a fecskék alapvető táplálékául szolgáló rovarok estek áldozatul.

Hallépcső: egyedi építmény született Kiskörén, vétek kihagyni

2024. július 18. 13:10

A halfolyosó biztosítja a kapcsolatot a Tisza-tó és az akár 10 méterrel alacsonyabb vízszintű Tisza folyó között.

A vízi madarakról tettek nagy felfedezést magyar kutatók

2024. május 21. 08:10

Az egymástól elszigetelt víztereken megjelenő halak terjedésében a vízi madaraknak nagy szerepe van, a halak ikrái a madarak emésztőrendszerében túlélve képesek terjedni.

A házi macskák komoly egészségügyi veszélyforrást jelentenek

2024. február 26. 07:10

Egy kutatás rávilágít arra, hogy a szabadon élő házi macskák a zoonotikus kórokozók potenciális forrásai és egyben a veszélyeztetett vadon élő állatok természetvédelmi kockázati tényezői is.