Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Idén is taroltak a SAATEN-UNION őszi búzái

SAATEN-UNION Hungária Kft.

Elhozták az abszolút verseny első három helyezését. Sőt, többet is elértek.

A GOSZ–VSZT–NAK Őszi Búza Posztregisztrációs Fajtakísérletek mindkét éréscsoportjában a SAATEN-UNION őszi búzái adták a legnagyobb termést 2021-ben is. Abszolút sorrendben pedig a dobogó mindhárom fokát elfoglalták. Ráadásul a középérésűek termésversenyében négy helyet hoztak el az első hatból. Így nemcsak az ajánlati fajtalistát vezetik magabiztosan, hanem a fajtatulajdonos nemesítőházak sorrendjében is első helyre sorolják a SAATEN-UNION hazai leányvállalatát.

A SAATEN-UNION HYDROCK hibridbúzája 9,53 t/ha eredménnyel lett a verseny abszolút győztese a középérésű őszi búzák csoportjában. Termésfölénye a csoportátlaghoz viszonyítva 113,9%. A kategóriában a tavalyi győztes HYWIN lett az idei második helyezett, szemtermése 9,15 t/ha. Teljesítménye a csoportátlag 109,3%-a. Abszolút sorrendben második lett a korai érésűek között versenyző HYFI malmi búzahibrid, melynek 9,25 t/ha-os termése a kategória átlagának 107,3%-a. Ezzel idén is magabiztosan megnyerte a saját éréscsoportját.

Középérésű CAMELEON fajtánk 8,85 t/ha (105,8%) szemterméssel a 4., míg a szintén középérésű LINDBERGH fajtánk 8,81 t/ha (105,3%) terméseredménnyel a 6. helyen végzett éréscsoportjában. Mindkettő teljesítményében tetten érhető a genetikai előrehaladás, hiszen a hektáronkénti 8,37 tonnás csoportátlagot 480 kg és 440 kg terméstöbblettel teljesítették túl. Ez 65 ezer forintos terményárral számolva is kb. 30 000 Ft/ha árbevétel többletet jelent.

Ha a saját szemével szeretné látni a SAATEN-UNION idei kalászoskínálatát, nézze meg a róla készült bemutató filmet.

Varga Gábor
termékfejlesztő
SAATEN-UNION Hungária Kft.
www.saaten-union.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

A megelőző növényvédelem segítheti a magyar repcetermesztés sikerét

2024. június 2. 10:10

A repcetermesztők egyik legnagyobb befektetése a vetőmag. Ezért fontos, hogy már a vetés pillanatában is megvédjék termésüket.

A Talentis Agro Csoport számít a fiatal agrárszakemberekre

2019. május 10. 04:37

A Talentis Agro Vállalatcsoport minden meghatározó szántóföldi növénykultúra termesztésében jelen van, kiemelt célként tekintenek a precíziós gazdálkodás kínálta lehetőségekre.

Itt a zöldborsószezon - a KITE Zrt. bemutatta a legújabb fajtákat

2019. június 7. 06:38

Az ország minden szegletében jelen vannak a KITE Zrt. és a van Waveren közös együttműködésében kínált zöldborsófajtái. Ma Magyarországon nincs olyan feldolgozó, illetve integrátor, aki az elmúlt években ne használta volna ezeket a fajtákat.

A RAPOOL nemesítése új megoldásokat kínál a klímaváltozás kihívásaira

2021. június 14. 05:34

A hazai repce-vetésterület az elmúlt két évben csökkent, ami részben a klímaváltozással, részben pedig a növényvédelmi technológiában bekövetkezett megszorításokkal függ össze.