Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Leggyakoribb kérdések a búza lombtrágyázásával kapcsolatban

Feltesszük az őszi búza lombtrágyázásakor felmerülő legfontosabb kérdéseket, illetve megadjuk az azokra adott rövid válaszokat.

Természetesen a teljesség igénye nélkül, de ilyenkor csak ezekre a rövid információkra van idő és igény!

  1. Mikor érdemes kiadni a lombtrágyát?

Ez természetesen elsősorban a terméktől függ! A növényspecifikus YaraVita Gramitrel kijuttatása a bokrosodás kezdetétől ajánlott. A vegetáció későbbi időszakában is alkalmazható, gyakorlatilag egészen a zászlóslevél kiterüléséig. Az ilyenkor kiadott Gramitrel még a vegetációban hátra lévő kb. másfél hónap alatt komoly termésnövelő és minőségjavító hatást tud kifejteni. Ezt követően már érdemes váltani, és kalászolás kezdetétől a YaraVita Thiotrac-ot használni. Ilyenkor a magas kén- (750 g/l) és nitrogén- (200 g/l) tartalom segíti a minőségi paraméterek javítását.

  1. Milyen dózisban kell ezeket a termékeket alkalmazni?

A YaraVita Gramitrel hektáronként 3 l/ha mennyiségben az ideális, természetesen ez bizonyos esetekben változhat. Ha az első kezelés a bokrosodás kezdetén van, akkor 2 l és még szárba induláskor újra 2 liter. Ha biztos, hogy csak egy alkalom lesz, akkor a standard 3 l, ha pedig később, a zászlóslevél kiterülésekor adjuk ki, elég a 2 liter. A YaraVita Thiotrac dózisa egyszerűbb, 4-5 l/ha.

  1. Mely növényvédő szerekkel adható ki együtt?

Általánosságban elmondható, hogy a legfontosabb szerekkel együtt kijuttatható, de keverési próba, és/vagy a www.tankmix.com weboldal, vagy TankmixIT mobilalkalmazás használata javasolt, ahol a legtöbb forgalomban lévő növényvédő szer és lombtrágyáink keverési eredményei elérhetőek.

Gyuris Kálmán
+36-30-3839-341

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az új kalászos fajták hozzáadnak a termesztéshez

2025. július 16. 14:10

Megéri az újdonságokat is kipróbálni, hiszen ezek értékes tulajdonságokkal gazdagítják a vetésszerkezetet.

Drónos vetés aratás előtt: időt spórol, de nem kockázatmentes

2025. július 13. 16:10

A drónnal végzett vetés forradalmi megoldásnak tűnik, de csak a megfelelő körülmények között válhat igazán hatékonnyá.

Repcéink egy lépéssel a klímaváltozás előtt járnak

2025. július 11. 14:10

A nemesítésnek több genetikai tulajdonságot egyszerre kell megcéloznia, hiszen ezek együttese biztosítja, hogy a hibridek a stresszhatások széles körének ellenálljanak.

Így válasszon hatékony és stressztűrő repcehibridet!

2025. július 8. 14:10

Sokan felteszik a kérdést maguknak: biztosan jól hasznosítja a műtrágyát a választott repcém? Pedig az eldöntése pofonegyszerű.

Lombtrágyázásról általánosságban és konkrétan!

2019. február 19. 08:31

A cikk elején egy pár olyan általános dolgot szeretnénk kiemelni, amelyeket hajlamosak vagyunk elfelejteni. Ezeknek a tulajdonságoknak egy része minden lombtrágyáról elmondható, mások elsősorban a Yara termékeire jellemzőek:

Felnyurgult paradicsompalánta: ültetési tippek, ha túl nagy a palánta

2023. július 9. 05:36

Nézzük sorra a paradicsom felnyugrulásának okait és megoldásait palántaként és később is!

Élettani problémák a repcében

2023. április 20. 05:38

Érdemes a szántóföldi szemlézések alkalmával nemcsak a kártevők jelenlétét és mennyiségét figyelemmel kísérni, hanem a növények mindenkori élettani állapotát is figyeljük meg!

Gyökérzöldségfélék őszi trágyázása, fejlődési rendellenességei (II.)

2019. október 7. 04:36

A pontatlan tápanyagigény számításból és trágyázásból adódó hiány és túladagolás számos élettani zavarnak, látható és nem látható fiziológiai betegségnek a kiváltója.