Növénytermesztés

Megéri hagymával foglalkozni?

Agrofórum Online

A hagyma hazai termesztésének perspektíváiról olvashatják rövid összefoglalónkat.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a FruitVeb, valamint a Gyógynövény Szövetség és Terméktanács hagyma növényvédelmi szakmai napot szervezett Szabadszálláson.

A precíziós növényvédelmi technológiákat is bemutató eseményen a hagymatermesztés kihívásai mellett a kultúrát érintő perspektívákról is hallhattunk. Mi határozza meg a hagyma növényvédelmét? Milyen fajtákat érdemes előnyben részesíteni? 

Varga István FruitVeb alelnök, a NAK szabadföldi zöldség alosztály vezetője osztja meg velünk röviden gondolatait.

Megközelítőleg olyan 6-700 ha-nyi hagymatermelő jelent meg a rendezvényen, ami 60-70%-os részvételi arányt jelent a hagymatermesztők körében. Az utóbbi időben megfigyelhető a hagymatermesztők
közötti összefogás erősödése: mind technológiai újítások tekintetében, mind piaci megjelenésben kisegítik egymást.

– mondta Varga István.

A hagymatermesztés területe hazánkban előreláthatólag 10-15%-kal növekedik majd, ami annak  köszönhető, hogy az elmúlt években vonzóbbá vált a zöldságtermesztés, bár a hagyma
hektáronkénti előállítási költsége magasabb, lévén igényesebb növény.

Az elmúlt évek piaci változásai várhatóan egyre nagyobb kedvet hoznak a vöröshagyma termesztéséhez. Alapvetően vöröshagymát csak öntözött körülmények között érdemes termeszteni, öntözetlen körülmények között már az orosz rulettnél is kockázatosabb vállalkozás.

– tette hozzá a szakértő.

További részletek a videóban, a hagymával kapcsolatos egyéb cikkeink pedig honlapunkon találhatók.

Megéri hagymával foglalkozni?

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Hogyan tároljuk helyesen a hagymát?

2024. november 5. 06:40

A hagymát nem elegendő bármilyen módon tárolni. Idővel büdösséget érezhetünk. A helyiség felforgatása után rájövünk, hogy a hagyma okozza azt.

Ősz a virágoskertben - mely fajok hagymáit szedjük ki és teleltessük?

2020. október 8. 11:42

Melyik dísznövény hagymáit vagy gumóit kell felszedni a tél beállta előtt?

Mely növények hagymáit, gumóit szükséges felszednünk ősszel?

2019. november 1. 11:17

Melyek azok a dísznövény fajok, amelyek gumója, hagymája, gyöktörzse nem vészeli át kertünkben a telet? Milyen teendőink vannak a felszedés során? Hogyan tároljuk ezeket a növényi szerveket?

A vízhiány tette tönkre a hagyma- és burgonyatermést

2018. szeptember 24. 07:16

Rossz hatással volt a száraz időjárás a hagymafélék és a burgonya termesztésére, miközben jó évet zárt a napraforgó és a paradicsom.