Növénytermesztés

Megéri hagymával foglalkozni?

Agrofórum Online

A hagyma hazai termesztésének perspektíváiról olvashatják rövid összefoglalónkat.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a FruitVeb, valamint a Gyógynövény Szövetség és Terméktanács hagyma növényvédelmi szakmai napot szervezett Szabadszálláson.

A precíziós növényvédelmi technológiákat is bemutató eseményen a hagymatermesztés kihívásai mellett a kultúrát érintő perspektívákról is hallhattunk. Mi határozza meg a hagyma növényvédelmét? Milyen fajtákat érdemes előnyben részesíteni? 

Varga István FruitVeb alelnök, a NAK szabadföldi zöldség alosztály vezetője osztja meg velünk röviden gondolatait.

Megközelítőleg olyan 6-700 ha-nyi hagymatermelő jelent meg a rendezvényen, ami 60-70%-os részvételi arányt jelent a hagymatermesztők körében. Az utóbbi időben megfigyelhető a hagymatermesztők
közötti összefogás erősödése: mind technológiai újítások tekintetében, mind piaci megjelenésben kisegítik egymást.

– mondta Varga István.

A hagymatermesztés területe hazánkban előreláthatólag 10-15%-kal növekedik majd, ami annak  köszönhető, hogy az elmúlt években vonzóbbá vált a zöldságtermesztés, bár a hagyma
hektáronkénti előállítási költsége magasabb, lévén igényesebb növény.

Az elmúlt évek piaci változásai várhatóan egyre nagyobb kedvet hoznak a vöröshagyma termesztéséhez. Alapvetően vöröshagymát csak öntözött körülmények között érdemes termeszteni, öntözetlen körülmények között már az orosz rulettnél is kockázatosabb vállalkozás.

– tette hozzá a szakértő.

További részletek a videóban, a hagymával kapcsolatos egyéb cikkeink pedig honlapunkon találhatók.

Megéri hagymával foglalkozni?

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Enyhíteni tudja a súlyos aszálykárokat az emelkedő légköri szén-dioxid-koncentráció?

2024. november 21. 12:40

Előrejelzések szerint a következő évtizedekben várhatóan a jelenleginél is több és intenzívebb aszályos időszakra számíthatunk majd számos mezőgazdasági szempontból kulcsfontosságú területen.

Korszakváltás küszöbén: 600–650 ezer hektárra fog csökkenni a szemes kukorica vetésterülete Magyarországon

2024. november 21. 08:10

Az EU déli tagállamai a kukoricánál stabilan magas hozamokkal dolgoznak. Kukoricát csak oda vetnek, ahol minden igényét ki tudják elégíteni.

Magyarország vetőmag-nemesítése méltóbb pályát érdemel

2024. november 19. 10:40

Az eddig bevált megközelítések helyébe új módszereket kell léptetnünk annak érdekében, hogy a vetőmag-nemesítésünk ismét megfelelő helyet foglalhasson el mind hazai, mind külföldi megközelítésben.

A kalászosok helye a növényi fehérjeforrások között

2024. november 14. 14:40

A növényi eredetű fehérjeforrások minőségének vizsgálatakor fontos figyelembe venni a fehérje biológiai hozzáférhetőségét és aminosav-összetételét is.

A vízhiány tette tönkre a hagyma- és burgonyatermést

2018. szeptember 24. 07:16

Rossz hatással volt a száraz időjárás a hagymafélék és a burgonya termesztésére, miközben jó évet zárt a napraforgó és a paradicsom.

Most nyílik: díszhagymák a kertben

2021. május 12. 10:50

Az egyik legszebb látvány a tavaszi, késő tavaszi kertben a nagy hagymavirágok gömbje. Most nyílnak a díszhagymák.

Fókuszban a kertészeti és erdészeti gépek: Alfa-Gép

2024. január 24. 09:40

Jól ismert termékekkel és újdonságokkal egyaránt jelentkezett az AGROmashEXPO–AgrárgépShow kiállításon a kertészeti és erdészeti gépek specialistája, az Alfa-Gép Kft.

Zöldségfélék kénigénye és kéntrágyázása

2019. április 24. 04:37

A kénhiányban szenvedő növény fejletlenebb, mivel gátolt a sejtosztódása és a fehérje szintézise. A ként a növények főleg szulfát formában veszik fel a talajból, de a levegő kéndioxid-tartalmát is képesek hasznosítani. Magában ként trágya formájában nem szoktunk adni, más tápelemek kísérőanyagaként visszük a tápoldatba (talajba).