Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Precíziós szolgáltatásokkal díjazzuk, ha most rendeli meg a tavaszi komplex műtrágyákat!

KITE Zrt.

A talajmintavétel és a tápanyag-gazdálkodás képezik a növénytermesztés alappilléreit, és nem csak a talaj, hanem a növény igényeit is középpontba helyezik. Itt is igaz a szükséges és elégséges elv betartása. A szükségtelenül kijuttatott műtrágya pazarlás, a kevés tápanyag pedig limitálja a termést.

Segítünk Önnek, hogy legközelebb már a precíziós szolgáltatásainkkal nyert információk alapján hozza meg a döntést: Mennyi és milyen műtrágyát juttassak ki?

Amennyiben még nem rendelkezik talajmintavételi eredményekkel és NPK szolgáltatási csomagakciónk keretén belül 24 tonna műtrágyát vásárol, akkor 12 hektár precíziós talajvizsgálatot kap ajándékba.

Ha már korábban elvégeztette a precíziós talajvizsgálatot, akkor az alábbi három féle precíziós szolgáltatásunk közül választhat, melyek egyikét 24 tonna műtrágya vásárlása esetén elkészítjük Önnek 24 ha területre:

–  a KITErkép (termőképességi térkép) elkészítése,

– nitrogénelőírás-térkép készítése,

– meszezőanyagelőírás-térkép összeállítása.

Az akció a KITE kevert, Elixir-Zorka NPK, szántóföldi YaraMila, szilárd Timac Agro és Calciprill termékekre vonatkozik.  

Hogyan történik a mintavétel?

Termőképesség alapján precíziósan végezett talajmintavétel

 „Nem csak kötelezettség, hanem alapvető információ!”

A KITE Zrt. Innovációs Főigazgatósága által elkészített KITErkép (termőképességi térkép) a táblán belüli heterogén foltok feltárását segíti. Ehhez felhasználjuk a távérzékelési adatokat (NDVI) és a tábláról gyűjtött műveleti adatokat, mint például a domborzat és hozam is. A táblán belül változó méretű, de maximum 3 hektáros menedzsment zónákat alakítunk ki. Ennek segítségével jól le tudjuk határolni a táblán belüli átlagos és attól pozitív vagy negatív irányba eltérő zónákat. A precíziós tápanyaggazdálkodás alapját a tábláinkon pontos koordinátákhoz rögzített talajmintavétel adja. Ez alapján az országos 6 darabból álló flottánk, amely GPS-el és automata fúró rendszerű talajmintavevő berendezéssel rendelkeznek, nagy pontossággal és a szabvány által előírt gyakorisággal (18-20 leszúrás/minta) egységes mélységből veszik meg partnereinknél a talajmintát. Ez lehetővé teszi a gyors, pontos, és mindenkor ellenőrizhető szántóföldi talajmintavételt.

A PrecSoil alkalmazással nyomon követheti, hogy a tábláján pontosan merre dolgozik a tápanyag-gazdálkodási szaktanácsadó kollégánk. A vizsgált 14 paraméter nagyon jól mutatja a terület heterogenitását és adottságait. Sok esetben rávilágít olyan összefüggésre, ami szükséges az eredményes növénytermesztésünkhöz. A KITE Zrt. által a partnereinknél vett talajmintákhoz a vizsgálat évében szaktanácsadás jár. A KITErkép termőképességi térkép alapján a partner által tervezett termésmennyiségekhez elkészítjük akár raszterenként a tápanyagszükségleteket. A tápanyagterv tartalmazza a növény átlaghoz viszonyított termésmennyiségét és annak megtermeléséhez szükséges N/P/K és CaCO3-igényét is. Ennek segítségével a talaj tápanyagellátottságához és a növény igényéhez választhatunk műtrágyázási technológiát.  A mono-műtrágyák mellett az akár egyedi recept alapján hidegen kevert KITE műtrágyákból a növény igényének legjobban megfelelő műtrágyát választhatunk. A mintavétel során rögzített koordináták miatt a P és K alaptrágya-kijuttatás optimalizálható, amelyről előírástérkép is készülhet.

Használhatunk szilárd vagy akár folyékony műtrágyát, de előfeltétel, hogy erőgépünknek intelligens vezérléssel kell rendelkeznie (navigáció + szakaszvezérlés + dózisvezérlés). Ezek használatával válnak a precíziós eszközrendszerek alkalmassá a kihagyás- és átfedésmentes, valamint a pozícionált és differenciált kijuttatás megvalósítására.

 Az akció 2021.01.15-ig vagy visszavonásig érvényes! Az akció csak a fent említett termékekre vonatkozik. Több szolgáltatás egy megrendelésre nem összevonható.  Az akció részleteivel kapcsolatban keresse kereskedő-szaktanácsadóinkat.

 

 

 

 

 

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A precíziós nemesítésé a jövő? + videó

2025. május 16. 10:10

A klímaváltozás és következményei kapcsán olyan növénynemesítési eljárások bevezetésén dolgoznak, mint a precíziós nemesítés.

Ragaszkodjunk a terméshez! – Az Elastiq Ultra szerepe a repceszemek kipergésének megelőzésében

2025. május 9. 15:30

Az Elastiq-kal kezelt növények jobban ellenállnak a betakarítás alatti erős mechanikai hatásoknak is, így kevésbé peregnek el az érett szemek.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Natural Force – a méhkímélő biostimulátor

2022. április 19. 10:42

Ha vannak szántóföldi kultúrák, ahol a lombtrágyázás és a biostimulátorok használata ma már elfogadott gyakorlat, akkor azok az olajos növényeink. Az őszi káposztarepce hordozza talán az egyik legnagyobb termelési kockázatot, mert komoly ráfordítást igényel a vegetáció során, a megtérülés azonban 3 tonna alatt kétséges.

Önjáró hígtrágya-kijuttató gépek a speciális betakarítógépek vezéralakjától

2024. június 5. 13:10

Az „AT” önjáró kijuttató gépcsalád 2024-től a KITE-nél is elérhető, kiváló megoldást nyújtva azon állattartóknak, akiknek fontos a gyors és pontos hígtrágya-kijuttatás.

Hogy a lehetőségekből megoldás váljék

2022. június 23. 17:39

Az egekbe szökött repce terményárak ismeretében a termesztés intenzifikálása és a termésátlagok növelése egyértelmű cél.

Alaptrágyázás extrákkal – EUROFERTIL TOP 49 NPS

2021. február 15. 07:57

A tápanyag-utánpótlási technológiák közül a kívánt termésmennyiség elérése szempontjából legnagyobb jelentőséggel az alap- és startertrágyázás bír. A vegetációs időszak későbbi fázisaiban ezt a műveletet, és a művelet által biztosított előnyt, utólag már pótolni, vagy más technológiai beavatkozással helyettesíteni nem tudjuk.