Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Precíziós szolgáltatásokkal díjazzuk, ha most rendeli meg a tavaszi komplex műtrágyákat!

KITE Zrt.

A talajmintavétel és a tápanyag-gazdálkodás képezik a növénytermesztés alappilléreit, és nem csak a talaj, hanem a növény igényeit is középpontba helyezik. Itt is igaz a szükséges és elégséges elv betartása. A szükségtelenül kijuttatott műtrágya pazarlás, a kevés tápanyag pedig limitálja a termést.

Segítünk Önnek, hogy legközelebb már a precíziós szolgáltatásainkkal nyert információk alapján hozza meg a döntést: Mennyi és milyen műtrágyát juttassak ki?

Amennyiben még nem rendelkezik talajmintavételi eredményekkel és NPK szolgáltatási csomagakciónk keretén belül 24 tonna műtrágyát vásárol, akkor 12 hektár precíziós talajvizsgálatot kap ajándékba.

Ha már korábban elvégeztette a precíziós talajvizsgálatot, akkor az alábbi három féle precíziós szolgáltatásunk közül választhat, melyek egyikét 24 tonna műtrágya vásárlása esetén elkészítjük Önnek 24 ha területre:

–  a KITErkép (termőképességi térkép) elkészítése,

– nitrogénelőírás-térkép készítése,

– meszezőanyagelőírás-térkép összeállítása.

Az akció a KITE kevert, Elixir-Zorka NPK, szántóföldi YaraMila, szilárd Timac Agro és Calciprill termékekre vonatkozik.  

Hogyan történik a mintavétel?

Termőképesség alapján precíziósan végezett talajmintavétel

 „Nem csak kötelezettség, hanem alapvető információ!”

A KITE Zrt. Innovációs Főigazgatósága által elkészített KITErkép (termőképességi térkép) a táblán belüli heterogén foltok feltárását segíti. Ehhez felhasználjuk a távérzékelési adatokat (NDVI) és a tábláról gyűjtött műveleti adatokat, mint például a domborzat és hozam is. A táblán belül változó méretű, de maximum 3 hektáros menedzsment zónákat alakítunk ki. Ennek segítségével jól le tudjuk határolni a táblán belüli átlagos és attól pozitív vagy negatív irányba eltérő zónákat. A precíziós tápanyaggazdálkodás alapját a tábláinkon pontos koordinátákhoz rögzített talajmintavétel adja. Ez alapján az országos 6 darabból álló flottánk, amely GPS-el és automata fúró rendszerű talajmintavevő berendezéssel rendelkeznek, nagy pontossággal és a szabvány által előírt gyakorisággal (18-20 leszúrás/minta) egységes mélységből veszik meg partnereinknél a talajmintát. Ez lehetővé teszi a gyors, pontos, és mindenkor ellenőrizhető szántóföldi talajmintavételt.

A PrecSoil alkalmazással nyomon követheti, hogy a tábláján pontosan merre dolgozik a tápanyag-gazdálkodási szaktanácsadó kollégánk. A vizsgált 14 paraméter nagyon jól mutatja a terület heterogenitását és adottságait. Sok esetben rávilágít olyan összefüggésre, ami szükséges az eredményes növénytermesztésünkhöz. A KITE Zrt. által a partnereinknél vett talajmintákhoz a vizsgálat évében szaktanácsadás jár. A KITErkép termőképességi térkép alapján a partner által tervezett termésmennyiségekhez elkészítjük akár raszterenként a tápanyagszükségleteket. A tápanyagterv tartalmazza a növény átlaghoz viszonyított termésmennyiségét és annak megtermeléséhez szükséges N/P/K és CaCO3-igényét is. Ennek segítségével a talaj tápanyagellátottságához és a növény igényéhez választhatunk műtrágyázási technológiát.  A mono-műtrágyák mellett az akár egyedi recept alapján hidegen kevert KITE műtrágyákból a növény igényének legjobban megfelelő műtrágyát választhatunk. A mintavétel során rögzített koordináták miatt a P és K alaptrágya-kijuttatás optimalizálható, amelyről előírástérkép is készülhet.

Használhatunk szilárd vagy akár folyékony műtrágyát, de előfeltétel, hogy erőgépünknek intelligens vezérléssel kell rendelkeznie (navigáció + szakaszvezérlés + dózisvezérlés). Ezek használatával válnak a precíziós eszközrendszerek alkalmassá a kihagyás- és átfedésmentes, valamint a pozícionált és differenciált kijuttatás megvalósítására.

 Az akció 2021.01.15-ig vagy visszavonásig érvényes! Az akció csak a fent említett termékekre vonatkozik. Több szolgáltatás egy megrendelésre nem összevonható.  Az akció részleteivel kapcsolatban keresse kereskedő-szaktanácsadóinkat.

 

 

 

 

 

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

FERGETEG-es eredmények Martonvásárról

2025. március 28. 16:10

Az Mv Fergeteg, az első hazai nemesítésű, intenzív termesztési körülmények közé is ajánlható őszi zabfajta.

Precíz, nagy sebességű vetés, a megoldás az új John Deere 1725NT

2023. április 5. 07:38

Az új John Deere 1725NT 8 soros ExactEmerge kocsikkal szerelt vetőgépet precíz, nagy sebességű vetésre tervezték.

A KITE Zrt. kiemelt figyelmet fordít a precíziós szolgáltatásokra

2022. március 22. 15:57

A KITE Zrt. neve az 1973-as megalakulása óta mindig is egybeforrt a korszakváltó technológiai újítások magyarországi bevezetésével. A KITE Zrt. elkötelezett híve a szakmai alapokon nyújtott komplex szaktanácsadási rendszernek. Ennek megfelelően hazai körülmények között saját szakmai fejlesztői háttérrel fejlesztette és fejleszti a mai napig is programjait.

A John Deere frissíti az 5M traktorcsalád tagjait

2018. április 5. 07:09

A John Deere 5M sorozat tagjai Európában a legnagyobb példányszámban értékesített traktortípusok egyike

N-Lock™, kulcs a hosszútávon tartó Nitrogén hasznosításért

2021. február 11. 10:55

Hazánkban a felhasznált műtrágyák 70%-a nitrogén tartalmú készítmény, amely túlnyomórészt vetés előtt kerül kijuttatásra. A növények intenzív tápelem-felvétele később, a virágzás-termésnövekedés időszakában zajlik, amikorra akár a nitrogén 40-70%-a elvész. Ezért a kijuttatott tápanyagot a lehető legtovább a növény gyökérzónájában kell tartani.