Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Új foszforstratégia, levélen keresztül

HED-LAND Hungária Kft.

Foszforból egy kis idejű, átmeneti hiány is zavarokat okoz a növény fejlődésében.

A hiányt okozhatja a talaj PH., az elemek antagonizmusa vagy nem a gyökér közvetlen közelébe kerülő foszfor (1–2 mm). A hűvös időjárás, valamint a talajba juttatott hatóanyag vesztesége is jelentős mértékben befolyásolja a gyökérzeten keresztüll felvehető foszfor mennyiségét.

Megoldást kínál a magas foszfor tartalmú Zsémix.

A foszfor a talajban található Zn egy részét is inaktiválja, ismét megoldás a Zsémix, mivel a készítmény ezt az elemet is tartalmazza. A hajszálgyökereit vesztett állományban a kezelés után új, aktív hajszálgyökerek jelennek meg, és adnak új erőt a kezelt növényeknek.

A Zsémix által megerősített gyökérrendszeren keresztül a talajban lévő tápanyagok könnyebben elérhetők és felvehetők lesznek. A Zsémix hatására beindul a gyökérnövekedés.

A piac igényeinek megfelelően átalakuló kalászos fajta szortiment, természetes technológiai változásokat tesz szükségessé. Mind a vetőmag mennyiségben, mind a vetésidőben, valamint a növényápolásban újszerű gondolatokat kell meghonosítani.

Az intenzívebb fajták, intenzívebb védelmet és táplálást kívánnak. A csökkentett vetőmag mennyiségek, ritkább állományt és a fejlődés kezdetén nagyobb kiszolgáltatottságot eredményeznek.

A terület kompenzálását jelentő bokrosodáshoz erős, nagytömegű aktív gyökérzetre van szükség, amivel biztosítható a megnövekedett tápanyagigény kielégítése.

A talajból, ebben az időszakban, a növényzet csak nagy energia lekötést igénylő módon tudja felvenni a gyökérzet növekedését elősegítő foszfort.

Ebből a szempontból jelentős szerepe van a Zsémixnek-nek.

Ez a magas – 575g/l – foszfor tartalmú levéltrágya, energetizálja a növényt, részben az azonnali felvehetőséggel, részben a gyökérsav a termelésének a stimulálásával. A benne található kálium (81g/l) hatóanyag kiváló stresszoldó hatást biztosít, míg a (140g/l) cink növeli az immunitást.

A tápanyag felvétel lehetőségei

A megnövekedett gyökérzet folytán, erősebb a bokrosodás, csökken a korai betegségek kockázata, egyszóval vitálisabbá válik a növény. A Zsémix használata csökkenti a termesztés korai időszakának kockázatait és az ár/érték arány miatt, mind szakmailag, mind anyagilag megtérül a készítmény 1-3l/ha-os dózisban történő használata.

Felhasználható: kalászosok, kukorica, repce kezelésére:
Dózis: 1,0–3 l/ha.

ZSÉMIX – FOSZFOR STRATÉGIA LEVÉLEN KERESZTÜL

Összetétel: P2O5 575 g/l, K 81 g/l, Zn 140 g/l

További információk, honlapunkon https://hedland.hu/

Elérhetőségek:

Dunától keletre: Jámbor Zoltán    06-30/406-3634
Dunától nyugatra: Lengyel Lajos     06-30/605-0137

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Enyhíteni tudja a súlyos aszálykárokat az emelkedő légköri szén-dioxid-koncentráció?

2024. november 21. 12:40

Előrejelzések szerint a következő évtizedekben várhatóan a jelenleginél is több és intenzívebb aszályos időszakra számíthatunk majd számos mezőgazdasági szempontból kulcsfontosságú területen.

Korszakváltás küszöbén: 600–650 ezer hektárra fog csökkenni a szemes kukorica vetésterülete Magyarországon

2024. november 21. 08:10

Az EU déli tagállamai a kukoricánál stabilan magas hozamokkal dolgoznak. Kukoricát csak oda vetnek, ahol minden igényét ki tudják elégíteni.

Magyarország vetőmag-nemesítése méltóbb pályát érdemel

2024. november 19. 10:40

Az eddig bevált megközelítések helyébe új módszereket kell léptetnünk annak érdekében, hogy a vetőmag-nemesítésünk ismét megfelelő helyet foglalhasson el mind hazai, mind külföldi megközelítésben.

A kalászosok helye a növényi fehérjeforrások között

2024. november 14. 14:40

A növényi eredetű fehérjeforrások minőségének vizsgálatakor fontos figyelembe venni a fehérje biológiai hozzáférhetőségét és aminosav-összetételét is.

Nitrogénműtrágyák és startertrágyák - Tápanyag-gazdálkodási szakmai nap (I. rész)

2018. március 13. 16:27

A különböző nitrogénműtrágya típusok jellemzése, a tápanyag-antagonizmussal kapcsolatos kérdések, a relatív tápanyaghiány okai, a startertrágyák típusai, jellemzői és hatékonysága.

Startert a zöldségfélék alá is!

2022. február 12. 15:36

A zöldségfélék szaporítási ideje (vetés, ültetés, dugványozás) néhány kivételtől eltekintve tavasszal van, eltér több fontos és jelentős szántóföldi növényétől, ebből adódóan a trágyák elosztása, a tápanyag-kijuttatás időzítése is más.

Mérleg szerinti tápanyagellátás a szabadföldi paprikatermesztésben I.

2021. szeptember 27. 05:40

A korszerű tápanyagellátás a paprika esetében is, mint általában a növénytermesztésben két pillérre épül, a mérlegelvű tápanyagellátásra és a fajlagos trágyaigényre.

Az őszi búza okszerű és gazdaságos őszi tápanyag-utánpótlása

2024. október 2. 17:10

A hiányos makroelem-ellátás 50–60%-kal, a nem megfelelő mikroelem-ellátás 10–25%-kal is csökkentheti a búzatermést, és rontja a minőséget is.