23℃ 14℃
július 11. Nóra, Lili, Nelli, Benedek
Növényvédelem
Fizetett tartalom

Célkeresztben a John Deere vontatott permetező portfóliója

KITE Zrt.

A John Deere vontatott permetezőinek portfólióját a 700-as és 900-as szériába tartozó gépek ölelik fel.

A 700-as családba tartozó permetezők a magyar gazdák között a legnépszerűbb modellek, amit a kompakt kialakításuk (permetlétartály 2400-4000 l, szórókeret 18-30 m), egyszerű kezelhetőségük és a minőségi anyaghasználat miatt érdemeltek ki.

John Deere permetező

A felszereltségi szintet a széria előtt feltüntetett M és R karakterek szimbolizálják.
Az M700 vegyszerezők alváza masszív, jól kiegyensúlyozott, amely alkalmas a nagy sebességű munkavégzésre.

A gép alacsony súlypontja és függetlenül állítható nyomtávja tovább javítja a stabilitást. Poliuretán rugókkal van megoldva a tengelyrugózása, ami karbantartásmentes, egyben simább járást biztosít szántóföldön és közúton egyaránt.

Acél szórókerete prémium lengéscsillapítókkal van szerelve, továbbá ultrahangos szenzorok is garantálják, hogy a keret mindig az ideális magasságban dolgozzon. A permetlétartály polietilén anyagú, kiképzéséből adódóan hullámtörőkre nincs szükség. Tartós és időtálló, hosszú élettartamra és kemény munkára tervezve.

A folyadékrendszer nyomás- és áramlásmérő szenzorral is szerelve van, így egyszerre figyeli a szórókereten kiáramló folyadék mennyiségét és nyomását a tökéletes szóráskép végett. Amennyiben valamelyik fúvóka már kopott vagy eltömődött, a rendszer azonnal értesíti a gépkezelőt, ezzel kiküszöbölve a hibázás lehetőségét.

John Deere permetezési megoldás

Intelligens megoldások terén sem kell szégyenkeznie az M700-as gépeknek, hiszen a szakaszvezérlés, előírástérkép szerinti kijuttatás és a teljes dokumentálás is elérhető már ezeknél a modelleknél is.

Az R700-as modellek az előbbieken felül már fúvókánkénti szakaszolással rendelkeznek. Minden szórófejben egy elektromosan vezérelt mágnesszelep nyitja/zárja a fúvókákat, automatikusan a lefedettségi térkép függvényében, így még precízebb a vegyszer kijuttatása, továbbá inputanyag-megtakarításokkal is számolhatunk.

A szivattyúk terén is növelték az R700 teljesítményét az M700-hoz képest. A feltöltést egy 600 l/min teljesítményű centrifugálszivattyú végzi, így mindössze 6-7 perc alatt feltölthetjük a permetlétartályt és külső szivattyú használata sem indokolt.

A permetezést pedig a 750 l/min teljesítményű, ugyancsak centrifugálszivattyú végzi, ami nagy munkasebesség és dózis esetén is könnyedén kiszolgálja az akár 30 m keretszélességű gépeket is. A folyadék vezérlése pedig a korábbi manuálisan forgatható szelepek helyett elektromosan vezérelt, nyomógombos kezelőpanel segítségével valósítható meg.

Azon gazdaságoknak, akiknek a 700-as sorozatú permetezők paraméterei csekélynek bizonyulnak, a 900-as széria modelljei, az akár 6200 l-es tartály és a 40 m széles szórókeret révén a nagygazdaságok elvárásait is képesek teljesíteni.

Az M900-as modellek intelligens funkciói sem maradnak el az előbb említettektől. Itt a folyadékrendszerben 2 db dugattyús szivattyú kapott helyet. Az erőgép és munkagép azonos nyomon járását a 900-as családnál kormányzott kerekekkel oldotta meg a John Deere, szemben a 700-as modellek vonórúdkormányzásától. A szórókeret stabilizálórendszerét tovább fejlesztették, hogy a talajt/kultúrát még finomabban, precízebben tudja lekövetni.

John Deere permetezőgép

Amennyiben az M900-as modellek szivattyúkapacitása szerénynek bizonyul, abban az esetben R900-as modellek 1200/1000 l/min (feltöltő/permetező) dupla centrifugálszivattyúival gyakorlatilag korlátok nélkül végezhetjük a kezeléseket.

A feltöltésekben, öblítési folyamatban pedig az elektromosan vezérelt szelepek és az R700-as permetezőkön is használt vezérlőpanel segíti a gépkezelők munkáját. Így a feltöltési folyamat automatikus, szinte liter pontosan meghatározható, mennyi vizet szeretnénk felszívatni a géppel.

Az automatikus öblítési funkció segítségével pedig a gépkezelő eldöntheti, hogy a komplett permetlérendszert hány ciklusban szeretné átmosni a tiszta vizes tartályból, ezzel elkerülve pl. egy vegyszerváltás esetén a kultúrák károsodását.

John Deere permetezés

A precíziós permetezéshez hozzátartozik, hogy az elvégzett munkák bármikor visszakövethetők legyenek a gazdák számára. Erre nyújt megoldást a John Deere ingyenesen használható gazdaságirányítási rendszere (Műveleti központ), ahová a permetező dokumentált adatai is feltölthetők és rendszerezhetők.

További információkért keresse KITE gépértékesítőjét!

Kolozsvári István, kereskedelmet támogató mérnök

Ezt nem bírja a napraforgó sem – így viseli az idei nyarat a kultúra

2025. július 11. 11:10

A szélsőséges nyári időjárás és a szívós kártevők idén sem kímélték a napraforgót – az állományokban már most láthatóak a jövőbeni terméscsökkenés jelei.

Mi rágja a kukoricát? – Kártevők nyomában a hőségben

2025. július 9. 11:10

A szárazság és a hőség már önmagában is próbára teszi a kukoricát, de a különféle kártevők tovább súlyosbítják a helyzetet.

Támadnak a címeres poloskák – bűzös roham a kiskertek ellen

2025. július 8. 11:10

Szívogatnak, bűzlenek és csúfítják a termést – a címeres poloskák kánikulában is támadnak, és idén sem hagyják békén a kerteket.

Amerikai kukoricabogár: megjelentek az imágók!

2025. július 7. 08:10

Megjelentek az amerikai kukoricabogár imágói – a kártétel főként a csemege- és hibridkukoricásokban lehet gazdaságilag is számottevő.

A német kormány kiemelten támogatja a precíziós mezőgazdaságot

2019. február 24. 14:37

A modern mezőgazdasági üzemek precíziós módszerekkel, illetve gépekkel fognak dolgozni annak érdekében, hogy minimalizálják a vegyszer és műtrágya használatot.

Sertéstenyésztés - magasabb szintre kell lépni

2021. március 3. 08:36

A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusának (jogelőd Kaposvári Egyetem) és a Debreceni Egyetem konzorciuma egy jelentős, 4 éven átívelő növénytermesztési és takarmánygyártási, valamint -felhasználási kutatás-fejlesztési projektet indított 2016 őszén, amit a Széchenyi 2020 Program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával – 1,935 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással – valósított meg. A projekt legfontosabb eredményeiről Krzyzewsky Nórával, a Bonafarm Csoport minőségirányítási és kutatásfejlesztési igazgatójával, egyben a projekt vezetőjével, Tossenberger Jánossal, a projekt szakmai vezetőjével, Dobos Attilával, a Debreceni Egyetem AKIT DTTI Agrometeorológiai és Agroökológiai Monitoring Központ vezetőjével és Tenke Jánossal, a Bóly Zrt. sertéságazati takarmányozási vezetőjével beszélgettünk.

Automatikus szarvasmarha istálló üzemeltetése a gyakorlatban – OkosFarm

2024. február 15. 09:10

A Senit Kft. 2013 óta foglalkozik mezőgazdasági telephelyek informatikai fejlesztésének kivitelezésével és üzemeltetésével. A cégen belül egy olyan telepfelügyeleti, automatizációs rendszert hoztak létre, amely az agrárium speciális igényihez igazodva nyújt megoldást az égető problémákra.

A talajművelés fejlődéstörténete - Horizontális – vertikális – precíziós alapművelés

2018. október 7. 14:00

A talajművelési technológiát meghatározó alapművelés történhet forgatással és forgatás nélkül. Ennek előnyeit és hátrányait, valamint a rendelkezésre álló talajművelő eszközöket veszi sorra a Szerző.