Növényvédelem
Fizetett tartalom

Flumite® 200 – a széles hatásspektrumú atkaölő szer

KITE Zrt.

A Flumite® 200 hatóanyaga a diflovidazin, amely jelenleg az egyetlen eredeti magyar fejlesztésű növényvédőszer-molekula. Jelenleg minden évben szükséghelyzeti engedéllyel lehetséges a készítmény alkalmazása.

Az egyedi hatásmechanizmusú készítmény gátolja az atkatojások kelését, elpusztítja a lárvákat és a nimfákat, valamint sterilizálja a kifejlett nőstényegyedeket. Kiváló transzlamináris és gőzhatása révén eléri a levélfonákon és a szövedékben megbúvó atkákat.

Széles hatásspektrumának köszönhetően a Flumite®200 levél-, gubacs- és takácsatkák ellen is kiválóan alkalmazható, azonban kíméli a hasznos szervezeteket, és a méhekre sem veszélyes. Ebből eredően virágzáskor is felhasználható készítmény, és az integrált növényvédelmi technológiákba is könnyen beilleszthető.

A megfelelő hatás elérése érdekében (akár 40-60 nap) kulcsfontosságú a kijuttatás időzítése. A Flumite® 200 az atkatojásokat, a lárvákat, és a nimfákat pusztítja, ezért kijuttatásának optimális időpontja a kifejlett egyedek megjelenése előtt van.

A kezelést mindig az egyedszám ismeretében, az elszaporodás kezdetén kell elvégezni (ez takácsatkáknál levelenként 3-5 mozgó egyed), tehát a tünetek kialakulása előtt permetezzünk. Ez nemcsak a megfelelően hosszú időre való védelem biztosítása miatt fontos, hanem a rezisztencia elkerülése érdekében is.

Ha bármilyen oknál fogva megkéstünk a kezeléssel, akkor érdemes a Flumite® 200 és egy taglózó hatású atkaölő szer kombinációját alkalmazni, mely a fejlődő és a kifejlett egyedek ellen is hatásos, ezáltal teljes körű és hosszú hatástartamot érünk el. Gyümölcsösökben, bogyósokban, szőlőben, hibridkukoricában és szójában egy tenyészidőszakban csak egy alkalommal használjuk a készítményt.

A növényvédő szereket biztonságosan kell használni. A tájékoztatás nem teljes körű, használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!

Bővebb információkért látogasson el honlapunkra vagy keresse területileg illetékes kollégáinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A repcefénybogár ellen jövő héten indulhatunk + videó

2025. április 12. 13:10

A repcefénybogár elleni védekezést már sokan fontolgatják, lehet már többen léptek is. A növényenkénti rovarszám azonban árulkodó lehet!

Növénykórtani helyzetkép: visszafogott fertőzési nyomás áprilisban

2025. április 12. 08:10

A mostani szárazabb környezet nyilvánvalóan a növénybetegségeket előidéző kórokozók állapotán és mennyiségén is erőteljesen meglátszik.

Levélfoltosság, őszi árpa: ideje elővenni a permetezőt + videó

2025. április 11. 14:30

A hálózatos levélfoltosság jelenlegi, korai stádiumában még lehetőséget ad a hatékony védekezésre az őszi árpában.

A gubacsokról, 6. rész – zoocecidiumok: rendszertan, gubacsok a levélen, virágon, száron és ágon

2025. április 11. 08:10

A 6. részben a zoocecidiumok okozóinak rendszertani csoportjaival foglalkozunk és a gazdanövényeken előforduló gubacsokra mutatunk példákat.

8,5 milliárd forint jut évente a borászat fejlesztésére

2018. március 6. 12:54

Magyarországon 2010 óta 20 ezer hektárnyi szőlőültetvény újult meg, 1500-2000 hektárral nőtt a szőlőterület, a ténylegesen betelepített terület 80 ezer hektár.

Korábban termesztettek borszőlőfajtát, mint étkezési célút

2023. március 24. 14:51

A világ egyik legrangosabb tudományos folyóiratában, a Science magazinban közölt eredmények egészen új megvilágításba helyezik a szőlő kultúrevolúcióját.

Íme, a világ legdrágább szőlője!

2023. október 5. 09:40

El tudja képzelni, hogy a világ másik felén akad egy olyan gyümölcs, amelyet szó szerint aranyárban árulnak és ennek ellenére meg is veszik az emberek? De vajon mitől olyan különleges ez, miben más, mint a hozzá hasonló fajták, miként termesztik, és legfőképpen, mi alapján árazzák be?

A biológiai növényvédelem jelenlegi helyzete, a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségei

2019. november 12. 10:38

A Növényvédelmi Klub 399. ülésén Péter Zoltán, a Biocont Magyarország Kft. munkatársa tartott előadást november 4-én a vendégeknek a világ és hazánk biológiai növényvédelmének vonatkozásairól és a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségeiről.