Növényvédelem
Fizetett tartalom

Flumite® 200 – a széles hatásspektrumú atkaölő szer

KITE Zrt.

A Flumite® 200 hatóanyaga a diflovidazin, amely jelenleg az egyetlen eredeti magyar fejlesztésű növényvédőszer-molekula. Jelenleg minden évben szükséghelyzeti engedéllyel lehetséges a készítmény alkalmazása.

Az egyedi hatásmechanizmusú készítmény gátolja az atkatojások kelését, elpusztítja a lárvákat és a nimfákat, valamint sterilizálja a kifejlett nőstényegyedeket. Kiváló transzlamináris és gőzhatása révén eléri a levélfonákon és a szövedékben megbúvó atkákat.

Széles hatásspektrumának köszönhetően a Flumite®200 levél-, gubacs- és takácsatkák ellen is kiválóan alkalmazható, azonban kíméli a hasznos szervezeteket, és a méhekre sem veszélyes. Ebből eredően virágzáskor is felhasználható készítmény, és az integrált növényvédelmi technológiákba is könnyen beilleszthető.

A megfelelő hatás elérése érdekében (akár 40-60 nap) kulcsfontosságú a kijuttatás időzítése. A Flumite® 200 az atkatojásokat, a lárvákat, és a nimfákat pusztítja, ezért kijuttatásának optimális időpontja a kifejlett egyedek megjelenése előtt van.

A kezelést mindig az egyedszám ismeretében, az elszaporodás kezdetén kell elvégezni (ez takácsatkáknál levelenként 3-5 mozgó egyed), tehát a tünetek kialakulása előtt permetezzünk. Ez nemcsak a megfelelően hosszú időre való védelem biztosítása miatt fontos, hanem a rezisztencia elkerülése érdekében is.

Ha bármilyen oknál fogva megkéstünk a kezeléssel, akkor érdemes a Flumite® 200 és egy taglózó hatású atkaölő szer kombinációját alkalmazni, mely a fejlődő és a kifejlett egyedek ellen is hatásos, ezáltal teljes körű és hosszú hatástartamot érünk el. Gyümölcsösökben, bogyósokban, szőlőben, hibridkukoricában és szójában egy tenyészidőszakban csak egy alkalommal használjuk a készítményt.

A növényvédő szereket biztonságosan kell használni. A tájékoztatás nem teljes körű, használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!

Bővebb információkért látogasson el honlapunkra vagy keresse területileg illetékes kollégáinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Beltéri dísznövényeink kártevője, a hosszúfarkú viaszospajzstetű - II. rész

2024. december 18. 11:10

Bemutatjuk a Viaszos pajzstetvek családját, a Pseudococcus nemet, majd részletesen ismertetjük a hosszúfarkú viaszos pajzstetű (Pseudococcus longispinus) fajt.

Veszélyes raktári kártevők: a zsizsikek

2024. december 16. 07:10

A zsizsikek alapvetően a szemes termények károsítói, a fő kártételt a lárvák okozzák, amelyek a szemek belsejében élnek és táplálkoznak.

A napraforgó olajtartalmát befolyásoló poloskafajok jelentősége

2024. december 10. 16:10

Számos poloskafaj jelenléte kíséri végig a napraforgó szikleveles állapotától egészen a kaszatérésig a növény fejlődését.

Vetőmagvédelem a kezdetektől – Interjú Monika Joss-sal, Corteva Agriscience

2024. december 9. 12:40

A gazdálkodó számára kiemelkedően fontos, hogy a csírázás és a kezdet fejlődési fázisában megvédje a növényt a kedvezőtlen hatásoktól.

Újgenerációs madárijesztők – madárriasztó drónok a szőlőültetvényekben

2019. április 23. 14:22

A szőlőt dézsmáló madarak távoltartására alkalmazott madárijesztőktől hosszú út vezetett a legújabb technika felhasználásáig. A drónokat 4-5 tagú flottákban használják, olyanok is kaphatók, amelyek ragadozómadár-hangot adnak ki.

Európai szőlőkereskedelmi körkép

2021. július 9. 07:36

A forróság hatására korán kezdődött a szőlőszezon Egyiptomban, ugyanakkor Olaszország késlekedve lépett színre, így nem alakulhattak ki az ellátási átfedések, amelyek biztosíthatták volna a folyamatos utánpótlást.

Kertészeti növényvédelmi előrejelzés: az érzékeny almafajtákon egyre gyakoribb a kalciumhiány okozta gyümölcsfoltosság

2023. szeptember 12. 14:10

Csonthéjas gyümölcsű ültetvényekben minimális mértékűre csökkent a keleti gyümölcsmoly repülése, termés- és hajtáskárt nem látni a fákon.

Nagyot drágult a sárgarépa és a petrezselyem - Zöldség- és gyümölcsárak a nagybani piacról

2018. október 23. 11:42

A hazai tisztított dió 3150 forint/kilogramm áron szerepelt a vizsgált heti kínálatban, a szelídgesztenyét az előző hetivel azonos áron kínálták (1000 forint/kilogramm).