6℃ 1℃
április 6. Vilmos, Bíborka, Taksony, Celesztin
Talajélet
Fizetett tartalom

Jelentősen nyúlik a CELL®-ezési szezon!

AGRO.bio Hungary Kft.

Amint az időjárás újra engedi és rá lehet menni a talajra, folytatni kell, illetve meg kell kezdeni a kukoricaszár kezelését, hogy segítsük a szármaradványok lebomlását, ezzel megfelelő állapotba hozva a talajt az utóvetemény számára.

Újpetrén jártunk Szipl Ferenc gazdálkodónál, aki épp a kukorica betakarítását követően a szántást végezte, egy menetben a CELL® szárbontó készítmény kijuttatásával. A szármaradványokban rejlő tápanyagok feltárása mellett a talajra gyakorolt hosszút távú pozitív hatása az üzemanyag-fogyasztás csökkenésével is mérhető!

Ferenc már több mint 10 éve alkalmazza a BactoFil® Technológiát és az aszály ellenére is elégedett a termésmennyiséggel. A talajoltás mellett rendszeresen használ CELL®-t, mely a nagy szártömeget maga után hagyó kukorica után elengedhetetlen.

Az AGRO.bio talajoltó készítményei és termékpárjai – CELL® + TrichoMax, CELL® + Amalgerol – kedvező hektárköltséggel kaphatók a 2020-as szezonban is. A részletekkel és további technológiai információkkal kapcsolatban keresse területi szaktanácsadóinkat, vagy látogasson el honlapunkra (www.agrobio.hu)!

Növelje a növénytermesztés biztonságát és őrizze meg talajainak termőképességét az AGRO.bio talajmikrobiológiai termékeinek használatával!

Daoda Zoltán
szakmai igazgató
AGRO.bio Hungary Kft.

 

 

 

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tényleg növeli a pocokkártétel kockázatát és súlyosságát a talajbolygatás elhagyása?

2025. április 5. 08:10

A csökkentett mértékű talajbolygatás legnyilvánvalóbb előnyei mellett, a károsítók fennmaradásának megnövekedett kockázata mindig felmerül.

Tudományos érdekességek a növények és a mikrobák kapcsolatáról

2025. március 27. 16:10

Már a magokban is ott vannak a hasznos mikrobák, amik kulcsszerepet játszanak a csírázásban, a tápanyagfelvételben és a stressztűrésben.

A baktériumos talajoltásról

2025. március 4. 08:10

Egyes kutatások szerint a talajbaktériumok száma mintegy ezerszer kevesebb, mint az optimális állapot.

A talajkímélő gazdálkodásról készült hasznos videósorozat, gyakorlati tapasztalatokkal

2025. február 26. 16:10

A fenntartható talajkezelési módszerek segítenek megőrizni a biodiverzitást, csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátást és javítani a vízgazdálkodást.

BOKROSODÁS MÁR ŐSSZEL avagy BactoFil® Kalászos az őszi kalászosok termésbiztonságáért

2020. szeptember 8. 09:23

A még jobb, növényspecifikus biológiai hatás érdekében a kultúrnövényre adaptált, speciális talajoltó BactoFil® Kalászost javasoljuk a vetést megelőzően kijuttatni a termőtalajba pld. az őszi búza, őszi árpa növények részére.

Segítsünk együtt a védekezésben!

2020. április 14. 10:39

Ön segítse termesztett növényei önvédelmét a különböző kórokozó gombákkal (Szklerotínia, Fusárium, Pythium stb.) szemben a TRICHOMAX termékek (TRICHODERMA HARZIANUM) megelőző s rendkívül gyors hatásásának kihasználásával.

AlgaTer® – az aszály „ellen” csak a talajban van válasz

2019. április 8. 07:36

Vállalatunk 2018-ban kezdte meg az AlgaTer® nevű új, fonalas talajalgát tartalmazó talajoltó anyag forgalmazását. A Klebsormidium bilatum zöldalga hazai talajainkban őshonos faj, fontos szerepet játszik a leromlott talajok életének „újraindításában”.

NE BÁLÁZZ, HANEM TRÁGYÁZZ - avagy szalmatrágyázás mikrobiológiai kezeléssel

2019. július 23. 13:13

A szántóföldeken az idén is betakarításra kerülő pld. 5 tonna búza szemtermés mellett kb. 6-9 tonna tömegű szalma-trágya termelődik egy hektárnyi termőterületen, aminek be kell kerülnie a talajba.