Talajélet
Fizetett tartalom

Rúgjuk fenéken a hasznos mikrobákat a talajban biostimulátorokkal!

IMPAVIDUS Trade Zrt.

A talaj a földkéreg legkülső, laza, termékeny rétege. A talaj a földi élet egyik alapja, a növényeket (és ezáltal az állatokat, valamint az embert is) ellátja tápanyagokkal, vízzel, megköti és átalakítja azokat. Amikor talajéletről beszélünk, tudjuk, hogy a hasznos mikroszervezeteknek szerepe van a talajok fizikai-kémiai és biológiai tulajdonságainak javításában, ezáltal fokozódik a növény tápanyagellátása, valamint a talajban szintén megtalálható patogén kórokozók (baktériumok, gombák) kártételét is csökkenti.

A talaj biológiai aktivitása a korlátozó tényező

Egy kicsi mozgás mindenkinek kell…. még a talajnak is. Annak érdekében, hogy talajunk kellő edzettségre tegyen szert, az IMPAVIDUS Trade Zrt. egy sajátos TALAJFITNESS koncepcióval állt elő. Ennek elemeként 2019 tavaszától már a magyar piacon is kapható a francia Olmix Group – PRP Technologies által gyártott AgrOptim termékcsalád, az AgrOptim SUNSET és ZENITH folyékony biostimulátorok. Az IMPAVIDUS már 2010 óta forgalmazza Magyarországon és Szlovákiában az Olmix Groupnak a fenntartható mezőgazdaság és biotechnológiai iparág világszerte ismert szereplőjének – termékeit. A cégcsoport alga- és nyomelem alapú megoldásaival a biostimulánsok európai szakértője már 40 éve az állattenyésztésben és növénytermesztésben egyaránt.

MIÉRT IS VAN SZÜKSÉG TALAJFITNESS-RE?

A mikrobák többsége külső tápanyagforrás, szerves, összetett anyagok nélkül nem életképes. Csak nagyon kevés olyan szervezet van, ami szervetlen anyagokból (a levegő szén-dioxidjából, a felvehető vízből és a napsugárzás energiájából) saját testét felépíti. A talajban ugyanis a mikroorganizmusok többségének a tápanyaghiány a legkritikusabb tényező. Ezért is alakulhat ki az úgynevezett. „rizoszféra effektus”, az a tulajdonság, hogy a növényi gyökérrendszerben, a rizoszférában akár 10.000-szer több mikroba található, mint a gyökérmentes talajban. Ennek oka, hogy a növény cukrokat, aminosavakat, szerves savakat választ ki, amely tápanyagul szolgál a mikrobáknak, ezért azok ott elszaporodnak. A mikrobák élettevékenysége a gyökérkörnyezet pH-ját korrigálja, ami így közvetve az ásványi anyagok felvehetőségét növelve, kedvezően visszahat a növény táplálkozására is.

A szabadalmaztatott MIP (Mineral Inducer Process) technológiával előállított AgrOptim növény-aktív biostimuláns hatóanyagtartalma (kén, kálium, nátrium, magnézium, bór, réz) segítségével növeli a fotoszintetikus aktivitást, ezáltal több gyökérnedvet állít elő a növény, ami a mikrobákat odacsalogatva feltárja az addig még nem felvehető formában lévő ásványi anyagokat, tápanyagokat. Erőteljesebb növekedést, nagyobb, mély gyökérzetet biztosít a növénynek.

Felhasználható:

Valamennyi szántóföldi és kertészeti kultúrában a növények főbb fejlődési stádiumában levélkezelésre, akár egymenetben a gyomirtó-, gombaölő- és rovarölő szerekkel:
– 2-4 l/ha mennyiségben, legfeljebb 1-2%-os töménységben, egy alkalommal, 200-400 liter/ha vízmennyiséggel kijuttatva, vagy 1-2 l/ha mennyiségben két alkalommal,
– kukoricában és napraforgóban 4-6 leveles állapotban (BBCH 14-16).

Ne feledjük, a talajmikrobák ott vannak a talajban, jórészt inaktív állapotban, csak stimulálni kell őket és elkezdenek nekünk dolgozni!

Sklánicz Rudolf
értékesítési igazgató
IMPAVIDUS Trade Zrt.
70/320-9182
sklanicz.rudolf@impavidus-trade.com
www.impavidus-trade.com
facebook/TALAJFITNESS
facebook/impavidustrade

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Talajélet: összefüggések a talajélet-javítás mentén

2025. május 4. 05:40

A talajélet a talajban élő mikroorganizmusok - baktériumok, gombák, egysejtűek, fonálférgek -, valamint makroorganizmusok, például földigiliszták, rovarok tevékenységét foglalja magában.

Tényleg növeli a pocokkártétel kockázatát és súlyosságát a talajbolygatás elhagyása?

2025. április 5. 08:10

A csökkentett mértékű talajbolygatás legnyilvánvalóbb előnyei mellett, a károsítók fennmaradásának megnövekedett kockázata mindig felmerül.

Tudományos érdekességek a növények és a mikrobák kapcsolatáról

2025. március 27. 16:10

Már a magokban is ott vannak a hasznos mikrobák, amik kulcsszerepet játszanak a csírázásban, a tápanyagfelvételben és a stressztűrésben.

A baktériumos talajoltásról

2025. március 4. 08:10

Egyes kutatások szerint a talajbaktériumok száma mintegy ezerszer kevesebb, mint az optimális állapot.

Legyen saját fűszerkertünk - 4. rész

2019. május 29. 12:52

Hol nevelhetjük házikertünkben sikeresen a bazsalikomot, a citromfüvet és a mentát? Mi a különlegessége ezeknek a fenséges illatú növényeknek, és milyen ínyencségek ízesíthetők ezekkel a fűszernövényekkel?

Talajélet: baktériumok

2023. november 3. 05:40

Baktériumok (Bacteria) minden élőhelyen megtalálhatók, Földünk valamennyi talajtípusában otthon érzik magukat. A baktériumok lebontó tevékenységük következtében a biogeokémiai ciklusok nélkülözhetetlen elemei.

Talajjavítás növényekkel

2019. július 17. 09:37

A szakszerű köztesnövény-keverékek segítenek a talajszerkezet javításában (megfelelő pórusméret) és biztosítják az egészséges talajélet körülményeit.

Támrendszeres uborka termesztés I. - Talajszerkezet

2020. május 15. 04:36

Nem csak közhely, amit egyébként a legtöbb zöldségfélével kapcsolatban a szakkönyvek megjegyeznek, az uborka esetében különösen igaz: igényes a talaj minősége iránt, csak jó szerkezetű talajon szabad termeszteni.