Talajművelés
Fizetett tartalom

A magyaroknak NAGYOBB van, mégis JOBBAN kihasználja az adottságait ez a picike ország a BUSA KS segítségével!

Busa Bt.

Hollandia, az ország, ami fentről szemlélve egy óriási patcheworknek tűnik. Amerre a szem ellát mindenütt szigorúan rendezett mezőgazdasági területeteket látunk.

Lakói a kezdetek óta munkálkodtak azon, hogy a tengerszint alatti, nedves területekből termőföldeket varázsoljanak. „A szárazföld-csinálást” sikerrel véghez is viszik, ugyanis az ország több, mint fele mezőgazdasági terület, és az utóbbi időkben kiemelet szerep jutott a biogazdálkodásnak is.
Bár a szélsőséges körülmények nehezítik az életet, a hollandok felvették a kesztyűt és a megoldás és az innováció felé nyitottak.

Mesterséges, kicsi poldereket hoztak létre, amit maximálisan ki kell használniuk, ha szeretnének megfeli a jövő kihívásainak.

A precíziós gazdálkodást a szükség és a helyszűke hívta életre. A hozamokat emelték anélkül, hogy több területet vontak volna művelésbe.

Ehhez a modern felfogáshoz egy modern gépre is igény volt, ami teljesen kielégítette az elvárásaikat az apró parcellákon.

Szükségük volt egy olyan megoldásra, ami biztosítja a gyors és precíz munkavégzés ugyanakkor tud gyorsan dolgozni maximális területkihasználással!

A nemzetközi piacon is helytálló 12 soros KS gépünk megfelelt a célnak!

A hagyományos manuálisan összecsukható váz helyett – kifejezetten a nyugat-európai piacra fejlesztett hidraulikus megoldással megkönnyítettük a gép szállítását és tárolását. Ugyanakkor a felhajtható váznak köszönhetően saroktól-sarokig – a kerítéshez közel vetett növénynél is –elvégezhetjük a művelést.

Hollandiában a biogazdálkodás igen elterjedt, a Busa KS tökéletes megoldásnak bizonyult:
a kések sűrű és gyors vágása vegyszer nélkül, az életre esélyt sem adva – írtja ki az összes gyomot, és mivel a növénytől elfelé forog a kapa így a kicsi növényeket sem kell féltenünk a végleges kiirtástól.

A teljes gyomírtás mellett muszáj megemlítenünk a tápanyagutánpótlást is, hiszen a Busa sorközművelő kultivátorunk granulált- és folyadék műtrágya kijuttatására is alkalmas!
Ezzel is támogatva a növénykultúránk gyorsabb és egészségesebb növekedését.

A szigorú és precíz elváráshoz párosulnia kellett egy pontos gépnek is, ami kielégítse ezt az elvárást is.

És ismét sikeresen vizsgázott a sorközművelő kultivátorunk,

hiszen nagyon közel tud menni a gép a növényhez – csupán 3-3, 6-6 cm sortávolságra – ezért nagy precizitást mutat.
A rotor pillanatnyi állópontjában a növény mellett a kés csak lefele mozog, majd a sor közepe felé indul, így nagyon nagy sebességnél sem löki ki a növényt a talajjal együtt. Nem dobálja a sort, ami következtében már az egészen kicsi és gyenge növények is kapálhatóvá válnak.

Összeszedtünk 5 tulajdonságot a Busa KS sorközművelő kultivátorunkhoz, ami az alábbi videóban tekinthető meg:

Gyorsítsa és könnyítse meg a munkafolyamatokat, szerezzen több profitot kevesebb idő alatt és vegyen példát a holland gazdáktól.

Bővebb információ:

Kattintson!

www.facebook.com/busamezogazdasag/
www.instagram.com/busaagriculture/
www.youtube.com/busabt

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A talaj világnapja alkalmából

2024. december 5. 14:15

A talaj, mint az élet feltétele egyre nagyobb figyelmet kap hazai és nemzetközi szinten egyaránt. Egyre több a tudatosan gondolkodó gazdálkodó, akik képesek felfogni a földi élet léte és a talaj egészségének kapcsolatát.

No-till és cirok a talajregeneráció jegyében

2024. június 7. 14:40

A talaj regenerációját középpontba helyező mezőgazdasági gyakorlatok szerves elemei a talajforgatás elhagyása, a talaj takarása, takarónövények alkalmazása. Május elejére már számos kultúrát elvetettek a gazdálkodók, de a cirok direktvetését még volt lehetőségünk elkapni Uraiújfalu határában...

Amiről a talajszelvények mesélnek

2024. március 26. 08:10

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint az AKIT Nyíregyházi Kutatóintézete is csatlakozott a Magyar Talajtani Társaság ,,A talaj élete – amit egy szelvény el tud mondani magáról" elnevezésű országos figyelemfelkeltő akciójához.

Hol a felelősség a termőtalaj-védelemben?

2024. február 26. 11:40

A Magyar Talajvédelmi Baktérium -gyártók és -forgalmazók Szakmai Szövetsége ,,Termőtalaj - lehetőségek és kihívások a növénytermesztésben” címen szervezett kerekasztal-beszélgetést az idei AgromashExpo és Agrárgépshow-n, mely során a talajvédelem kérdésköre ismét reflektorfénybe kerülhetett hála a meghívott szövetségi tagoknak, szakembereknek.

Inváziós kártevők: a burgonya cisztaképző fonálférgei

2019. január 18. 08:35

Az inváziós kártevőkről szóló sorozatunkban a májusi lapszámban a burgonya cisztaképző fonálférgek kártételéről, morfológiájáról, fajmeghatározási módszereiről és patotípusairól olvashatnak.

Hatékony növényvédelmi kezelés repce-fénybogarak ellen

2020. május 7. 10:11

Amikor a sárgatálas előrejelzés indokolttá teszi és virágzatonként 1-3 repce-fénybogarat észlelünk, a jól időzített, zöldbimbós állapotban történő permetezés kiemelten fontos.

Modern technológiák nyomában: precíz cseppméret-szabályozás a Danfoillal

2022. augusztus 22. 10:10

Az innovatív megoldásain keresztül a környezettudatosságot és fenntartható növényvédelmet erősítő Danfoil permetezőgépeket június elején egy szakmai roadshow-n pillanthatták meg a hazai gazdálkodók a szentlőrinci Velox-Ker Kft. jóvoltából.

Gépészet Videó

Kutatás és fejlesztés a jövő biológiai növényvédelméért

2018. május 15. 08:23

A mediterrán országokban mára a hajtatott paprikában 100 %-os a biológiai növényvédelem aránya, paradicsomban is már 70 %. Vajon mi lehet a biológiai növényvédelem sikerének titka?