Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Akik még nem döntöttek

Yara Hungária

Azoknak a kukorica- és napraforgó-termelőknek szeretnék néhány szakmai érvet és terméket ajánlani, akik még nem döntötték el, milyen komplex műtrágyát akarnak tavasszal kijuttatni növényeik tápanyagszükségletének kielégítésére. Ne csak az ár legyen meghatározó! Fontos szempont, hogy a kiválasztott műtrágya a kezdeti időszaktól tudjon tápanyagot biztosítani a növényeinknek. Ezt egy vízben jól oldódó termékkel tudjuk elérni.

Ugyancsak fontos, hogy a foszfor és a kálium hatóanyag mellett a magnézium és a kén pótlását is megoldjuk.

Szem előtt kell tartanunk a mikroelemek talajon történő pótlását is, ezért egy olyan komplexet kell keresnünk, amely tartalmazza ezeket a hatóanyagokat (pl. bór cink) is.

A megfelelő fizikai tulajdonságok is meghatározóak az különböző termékek esetében. Fontos, hogy a kiválasztott műtrágyánk könnyen kijuttatható legyen, ne álljon össze. Amire érdemes még figyelni, hogy a szemcseméret közel azonos legyen, ne legyen poros, s kemények legyenek a szemcsék. Aki vetéssel egymenetes kijuttatásban gondolkodik, számára csak a granulált formula jöhet szóba.

A közgazdasági oldal szempontjából nem hagyható figyelmen kívül, hogy megbízható gyártótól válasszunk terméket, mert ez a garancia arra, hogy az a hatóanyagtartalom található a termékben, ami a zsákon fel van tüntetve.

A több évtizedes tapasztalat és termelői visszajelzések alapján mondhatom, hogy a YaraMila termékcsalád megfelel ezeknek a kritériumoknak.

Ki szeretném emelni, hogy több összetétel közül tudjuk kiválasztani azt, ami talajunknak, növényünk számára egyaránt a legjobb megoldás.

A YaraMila termékek hektár dózisa: 200-400 kg/ha. Részletesebb leírást található termékeinkről és egyes növényi kultúrákról a yara.hu weblapon.

Ha a Yarától választja ki a műtrágyáját, jó döntést hoz 2020-ban is.

Kovács András,
Yara szaktanácsadó
+36 30 689 8095

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A kalászosok megfelelő tápanyagellátása jó befektetés

2024. december 14. 16:10

A tápelemek közül nemcsak a makroelemeket igénylik, hanem a mikroelemek kijuttatását is meghálálják: termésmennyiséggel és az ezerszemtömeg növekedésével.

Mit tehetünk télen a komposzttal?

2024. december 10. 08:10

A téli hideg jelentősen lelassítja a komposztálás természetes folyamatait, mivel a bomlásban kulcsszerepet játszó mikroorganizmusok hőmérsékletérzékenyek.

Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket!

2024. december 4. 17:10

A bővített talajvizsgálat tartalmazza a talaj magnézium-, réz-, cink- és mangánellátottságának a megítélését lehetővé tevő paramétereket is.

Az őszi alaptrágyázás jelentősége őszi búzában

2024. november 21. 16:10

Kísérletek bizonyítják, hogy a búza még csernozjom talajon is képes megduplázni, hektáronként 9 tonna fölé növelni a termés mennyiségét.

Optimális hozam a repcében

2022. július 28. 07:32

A repce tápanyag-utánpótlást megelőző legfontosabb művelet a tervezés.

Újraindította termelését a Nitrogénművek

2022. április 5. 06:37

Az újraindítás a tapasztalt kollégáinknak köszönhetően sikeres volt és hétfőtől 4400 tonna késztermék kerül le a szalagokról Pétfürdőn naponta.

A vizelet mint műtrágya: működőképes módszer?

2023. augusztus 15. 13:40

A kereskedelemben kapható műtrágyák fő összetevőit, a nitrogént, a foszfort és a káliumot, valamint a mikrotápanyagokat az emberi szervezet is „megtermeli”. Valójában az emberek már jóval a modern szintetikus műtrágyák feltalálása előtt is használták a vizeletet „trágyázószerként”.

Hogyan javíthatjuk nyáron a talajunkat?

2023. július 26. 05:39

Most nagyon divatos dolog a talaj egészségéről beszélni, de rengeteg téves információ kering az interneten. Lássuk, mit és mikor érdemes csinálni!