Növényvédelem

Moldáv és tadzsik növényvédelmi szakértők tanulnak az innovatív magyar példából

Agrofórum Online

Az ENSZ FAO által szervezett egyhetes magyarországi tanulmányút során az integrált növényvédelem újszerű módszereivel ismerkedhetnek a külföldi szakértők.

Az ENSZ FAO által szervezett egyhetes magyarországi tanulmányút során az integrált növényvédelem újszerű módszereivel ismerkedhetnek a külföldi szakértők.

Moldovából és Tádzsikisztánból érkezett szakértők egy szűk csoportja hazánkban mélyítheti tovább ismereteit az integrált növényvédelemről, továbbá annak gyakorlati megvalósítására is láthat újszerű példákat.

Résztvevők a hét folyamán találkoznak többek között a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóságának szakértőivel, emellett találkoznak paradicsom és paprika termelőkkel és meglátogatnak egy balatoni szőlészetet is.

Az integrált növényvédelem egy holisztikus megközelítés a növénytermesztésben, ami kevesebb növényvédő szer használata mellett garantálja az egészséges termést. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) feladatának tekinti a módszer terjesztését, mint a fenntartható növénytermesztés és a növényvédőszer-használatból fakadó veszélyek csökkentésének eszközét.

A tanulmányút az FAO budapesti regionális irodájának ugyanezen témájú projektjeinek részét képezi.

(FAO)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

Tasakospatkányok 24 óra alatt ástak életet a St. Helens-hegyen

2024. november 19. 16:10

Pontosabban: a tasakospatkányok a felszínre hozták a mikorrhiza gombákat, amelyek pedig a növények fejlődését gyorsították fel.

Átverés: nem mérgeznek a növényvédő szerek évi 385 millió embert

2024. november 18. 08:10

Egy tanulmányról, amely hivatkozási alap lett az egész világon, kiderült, hogy hamis állításokat fogalmaz meg a növényvédő szerekről.

Ezért érdemes kombinálni a biológiai és a hagyományos növényvédő szereket

2024. október 22. 18:10

Sok biológiai készítmény olyan folyamatokat támogat, amelyeket a növények természetes módon végeznek. Segíthetnek a teljesítmény fokozásában, az abiotikus stresszel, például a kedvezőtlen időjárással szembeni ellenállóképesség kialakításában.

Mitől lett foltos a körtefa levele?

2019. szeptember 27. 04:37

Cs. Pál kérdése: Körtefám levelei már intenzíven hullásnak indultak. A leveleken narancssárga nagyobb méretű, és kisebb fehér közepű foltokat is találtam. Mi okozza ezt?

A kukorica és a gyomnövényei közötti kölcsönhatások

2019. június 7. 04:36

A kukorica egyik legfontosabb szántóföldi növényünk. Termesztésének sikerességét jelentősen befolyásolja az, hogy a gyomnövények elleni védekezési eljárások mennyire hatékonyak.

Csupaszcsigák már szántóföldön is

2018. november 23. 05:33

Az elmúlt évek során az tapasztalható, hogy csapadékos időjárási körülmények között a csupaszcsigák szántóföldön is okozhatnak gazdasági mértékű kártételt. A leggyakrabban előforduló faj biológiájáról, a csapdázásról és a szántóföldi kultúrákban engedélyezett csigaölő készítményekről olvashatnak az összeállításunkban.

Amazone Pantera 4504: nagyobb teljesítmény, kényelmesebb kezelés

2021. május 3. 11:38

Az új Pantera 4504 sorozatnál a megnövelt területteljesítmény és a járművezető tehermentesítése áll a középpontban.