Növényvédelem
Növényvédelem

A távérzékelés felé nyitott a Syngenta, fejlesztik a növényegészségügyi adatgyűjtést

A távérzékelés felé nyitott a Syngenta, fejlesztik a növényegészségügyi adatgyűjtést

Syngenta blog

A Syngenta februárban megvásárolta a FarmShots néven alapított agrártechnológiai távérzékelésre specializálódott startup vállalkozást. A világcégnek eddig ugyanis nem volt ilyen üzletága.

A FarmShots nagyfelbontású műholdfelvételeket, illetve drónok által készített fotókat használ a növényegészségügyi elemzésekhez, és a fényelnyelés alapján a talaj állapotáról is adatokat szolgáltat. A vállalkozás 1,1 millió dolláros kezdőtőkéjét helyi befektetők adták össze 2016-ban.

A felvásárlás után a Syngenta digitális portfóliója alatt működik tovább a FarmShots, a Syngenta farm menedzsment rendszerének, az AgriEdge Excelsiornak részeként, és elindult a világpiacra vezető úton.

„Szerettük volna műholdfelvételekkel bővíteni az AgriEdge kínálatát, így különféle módokat vizsgáltunk, hogyan is tehetnénk meg. Végül azonban ez a vállalkozás igen alkalmasnak bizonyult” – mondta el Dan Burdett, a Syngenta „digitális mezőgazdaság” üzletágának vezetője, hozzátéve: tetszett a FarmShots működési modellje, ezért egyre szorosabb kapcsolatot építettünk ki, majd ahogy jobban megismertük a céget, úgy gondoltunk, ez az, amire szükségünk van.

A növényegészségügyi adatgyűjtés eddig abból állt, hogy a farmer a sorok között fel-alá járkálva megvizsgálta a növényeket. Viszont ha műholdképünk van, és annak elemzésére megfelelő szoftverrel rendelkezünk, tehát a feldolgozás megfelelően működik, akkor azonnal láthatjuk, hol vannak a problémás pontok. Így sokkal hatékonyabb lesz a feltáró munka, meggyorsul a betegségek kezelése, ami nyilván sok munkaóra megtakarítást is eredményez a költség-oldalon.

A Syngenta farm menedzsment szoftverének „takarmánya” az adat, és minél több adattal látjuk el, annál jobb lesz a döntés-támogató hatásfoka, vagyis az eredményessége.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A lézer a levél alatt is elpusztítja a kártevőket, a növény károsítása nélkül

2024. március 27. 07:10

Az üvegházas kertészet egyik legnagyobb kihívása a kártevők elleni védekezés a növényre és a környezetre gyakorolt negatív következmények nélkül.

Új fermentáló üzemet épít növényvédő szerek gyártására a BASF

2024. március 25. 12:10

Kétszámjegyű millió euró nagyságrendű beruházásba fektet a BASF, a biológiai és biotechnológiai növényvédő szerek portfóliójának megerősítésére épül az új fermentáló üzem.

Használjunk T fákat a szántóföldi rágcsálóirtáshoz!

2024. március 21. 13:10

Bár az érdemi munkát nem a T fa végzi, az eszköz vegyszermentes és egyszerű. Használói, a ragadozó madarak pedig halálbiztosan ritkítják a rágcsálóállományt.

Új öntözőrendszer segíti a Corteva kutatóit Szegeden a növényvédő szerek tesztelésében

2024. március 21. 06:40

A Corteva 140 millió forintot fektetett kutatási célra szolgáló öntözőrendszer kiépítésébe Magyarországon, és a vállalat meg is kapta a vízjogi üzemeltetési engedélyt a szegedi kutató-fejlesztő állomásán.

Növekvő kihívásokkal kell szembenézni – Ma van a növényegészség nemzetközi napja

2023. május 12. 12:41

Az ENSZ május 12-ét a Növényegészség Nemzetközi Napjának választotta.

Szántóföldi növényvédelmi előrejelzés: hamarosan időszerűvé válik a tavaszi regulátoros kezelés

2023. március 7. 09:23

Március közepén továbbra is gyakran borús, hűvös az időjárás. A nappali maximum hőmérséklet nem éri el a 10 C0 fokot, viszont már ritkulnak az éjszakai fagyok.

Drónok szerepe a talajvédelemben

2023. március 25. 08:37

Megpróbáltam utánajárni, hogy van-e szerepük a drónoknak a 21. században a talaj védelmében, és ha igen, miben tudják segíteni akár a kutatásokat, a fejlesztéseket abban, hogy talajaink minősége kisebb mértékben csökkenjen.

Megérkezett a csapadék, támadnak a betegségek és a kártevők

2018. május 15. 08:38

Az időjárás alakulása eddig inkább a kártevőknek kedvezett, a betegségek járványszerű fellépését mindeddig nem figyelhettük meg.