Nem biztos, hogy mindenkinek egyetemi diplomára van szüksége ahhoz, hogy felismerjen egy olyan piaci rést, amelyen a saját elképzelései alapján virágzó vállalkozást indíthat. Ám ha mindezt valaki általános iskolásként éri el, az még inkább becsülendő.
A Kochersteinsfeldben (Baden-Württemberg) élő 13 éves Linus Krebs zsenge kora ellenére 100 saját tojótyúkkal büszkélkedhet. A fiú maga látja el az állatokat és maga szállítja ki a friss tojásokat egy utánfutós biciklin a vevőinek a tanítás után. A kisfiú az iskola mellett dolgozik és munkájának köszönhetően tisztességes zsebpénzre tesz szert – bár az összeg, amit keres, bőven túlmutat egy kisgyermek keretén.
Linusnak először csak két tyúkja volt. A tojásokat a fiú nagymamái vették meg, hogy ezzel ösztönözzék a gyermek frissen kipattanó kereskedelmi „mini-vállalkozását”. Aztán bekapcsolódtak a szomszédok és az ő szomszédaik, míg lassan az egész környék megtudta, hogy a kisfiútól házi friss tojást lehet venni, amit ráadásul házhoz szállít, így a boltig sem kell elmenni érte.
„Eleinte csak két mamám vásárolt tőlem”– mesélte Linus, aki azt is elárulta, hogy míg eleinte gyalog vitte el a „vásárlóinak” a tojást, idővel, a bevételéből elektromos biciklit tudott vásárolni, amelyhez egy nagy utánfutó kapcsolódik.
Ebben elfér a kiszállítandó áru, ami mostanra meglehetősen nagy mennyiségé nőtte ki magát. A hobbinak indult időtöltés így virágzó vállalkozássá nőtte ki magát, hiszen ma már rengeteg vásárlója van a fiatal fiúnak.
Linus vevői lelkesek és hűségesek az eladójukhoz, így készségesen álltak a kamerák elé, amikor nyilatkozniuk kellett róla. „Nagyon elkötelezett, lelkes fiatal vállalkozó. Támogatni kell őt” – mondták mosolyogva, és kijelentették, amíg ez a lehetőség él, ők bizony többé nem vásárolnak bolti tojást.
100 tojótyúk gazdája
Linus Krebs egészen véletlenül fedezte fel a piaci rést, miszerint a szülővárosában a környékén lakók boldogan vásárolnak háztáji tojást. Üzlete piciben indult: nagyapja pajtájában tanulta meg, hogyan kell ellátni és nevelni a tojótyúkokat.
Először két saját tyúkja volt, majd megduplázta a számukat, és idővel már 100 saját tyúkot nevelt. Immáron két saját pajtája van, és heti 140-150 eurót (havi 220-230 000 Ft) keres. Az állatok nevelésében nincs segítsége, egyedül végez minden munkát, ami elmondása szerint nem könnyű, de szeret ezzel foglalkozni, így örömmel teszi iskola előtt és után a dolgát.
A fiú hétvégén sem pihen, minden szombaton besegít egy csirkefarmon – azért, hogy a profiktól tanuljon, és tippeket, trükköket tanuljon. Irodai munkára nem vágyik, az az álma, hogy idővel ennél is nagyobb tyúkfarmja lesz – és a helyiek szerint erre minden esélye meg is van.
(Fotó: pixelRaw/Pixabay)