A boltokat elárasztották a húsvéti dekorációk. Nárciszos és jácintos nyuszis tálak mosolyognak ránk a polcokról, egymásba érnek a színes tojásokkal díszített jácintos cserepek. De vajon melyik virág mit szimbolizál a húsvéti asztalon?
A legtöbb húsvéti virág magát a tavaszt, a megújulást, az újjászületést szimbolizálja, de lássuk a pontos listát és e meseszép növények háttérüzenetét!
- A húsvéti liliom (Lilium longiflorum), amely rengeteg keresztény festményen és szoborábrázoláson is feltűnik, a tisztaságot, az ártatlanságot és a feltámadást jelképezi. Előszeretettel teszik szentképek alá és az oltárra a templomokban.
- A nárcisz (Narcissus) az új élet kezdetét szimbolizálja, ezért a húsvéti időszakban az újjászületés és a megújulás jelképeként vágott és cserepes formában is gyakran találkozhatunk vele – mindkettő mesésen mutat az ünnepi asztalon.
- A krókusz (Crocus) az újjászületés, az új élet és a remény jelképe. Mivel általában az első virágok között jelenik meg a téli hideg időszak után, az új kezdeteket is jelképezi.
- A jácint (Hyacinthus) az állandóságot és az őszinteséget szimbolizálja, de gyakran társítják az újjászületéshez és az új kezdetekhez is. Varázslatos illata és szépsége húsvétkor sokakat elvarázsol. Nem véletlen, hogy az év ezen időszakában ez az egyik legnépszerűbb cserepes növény, amit előszeretettel tesznek a húsvéti ünnepi asztalokra.
- A tulipán (Tulipa) a szeretetet, a hitet és a megbocsátást jelképezi, de egyben a tavasz és az újjászületés és a megújulás virága is. Egyes kultúrákban az új élet és a remény jelképének is tekintik. Vágott és cserepes növényként is rendkívül népszerű a húsvéti időszakban.
A húsvéti virágokról szóló TikTok-videót itt tekintheti meg: KATTINTSON!