Este, éjjel keleten átmenetileg csökken a felhőzet, miközben délnyugat felől fokozatosan beborul az ég, és az éjszaka második felében a Dunántúlon, hétfőn már másutt is sokfelé várható csapadék: a keleti, délkeleti megyékben esőre, másutt kezdetben vegyes halmazállapotú csapadékra, majd egyre inkább havazásra kell számítani.
A reggeli, délelőtti órákban főként a középső területeken átmenetileg intenzív ónos eső is lehet. Elsősorban a Dunántúlon és a középső országrészben kiadós mennyiségű csapadék valószínű. Eleinte délkeleti, hétfőn az északira, északnyugatira forduló szél megélénkül, az Észak-Dunántúlon helyenként meg is erősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában +2 és -6 fok között alakul, de északkeleten a kezdetben kevésbé felhős tájakon ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn többnyire 0 és +7 fok között várható, délkeleten lesz a legenyhébb.
Figyelem! A közlekedésre kifejezetten veszélyes időjárási helyzet (ónos esőre friss hóréteg) várható a hétfő hajnali/reggeli órákban!
Kb. éjféltől nyugat felől újabb csapadékhullám éri el térségünket. Ez a Dunántúlon eleinte eső lesz, majd hajnalban a középső országrészben fagyott eső, ónos eső várható (a Börzsönyben azonban havazással kezd, ott a magasabb részeken várhatóan nem lesz folyékony halmazállapot). Kiemelten a reggeli órákban lehet nagyobb mennyiségű ónos eső: Komárom, Fejér, Pest megyékben (valamint Veszprém és Nógrád egyes részein).
Délelőtt egyre inkább havas esőre, hóra vált a csapadék formája. A dunántúli hegyekben kb. 5 cm-t elérő friss hóréteg várható, míg a Vértes-Cserhát tengelyben 5-15 cm tapadó hó is hullhat. A Tiszántúl kivételével gyakorlatilag lepelnyi hóréteg bárhol kialakulhat, de napközben a legtöbb helyen már olvadni fog.