Növénytermesztés
Fizetett tartalom

RAPOOL-REPCÉK 2020: FRANKLIN

Sokat ígér és sokat is ad a termelőjének.

A FRANKLIN magas terméshozamú, korai érésű hibrid, kiváló szárazságtűréssel. Kezdeti fejlődése intenzív, őszi fejlődése erős, télállósága jó. Tavaszi fejlődése gyors, virágzása homogén. Nagy magassága ellenére megdőlésre nem hajlamos, a becők kipergési vesztesége rendkívül alacsony. A tavaszi-nyári aszályos időszakokat követően gyorsan regenerálódik. Betegség-ellenállósága magas szintű, mivel rendelkezik a fómával szemben rezisztenciát biztosító RLM7-es génnel.

Ideális körülmények között nem kérdés, hogy hozza az elvárt szintet, de legyen szó aszály sújtotta területekről, rossz vetési vagy betakarítási körülményekről, a FRANKLIN az igazán nehéz feltételek között is képes átlagon felül teljesíteni. Erős őszi fejlődésének köszönhetően kiválóan alkalmas akár kései vetésre is. Intenzív kezdeti fejlődése miatt igényli regulátor hatású növényvédő szer használatát, melyet lehetőleg 4 leveles állapotig alkalmazzunk. Kedvező időjárási viszonyok és korai vetés esetén szükséges lehet egy alacsonyabb hatóanyag-tartalmú, második regulátorozás az ősz folyamán. A tavaszi regulátoros kezelést, megfelelő időjárás esetén, meghálálja.

Kimagasló terméseredményeket ért el Délkelet-Európában, köszönhetően kiváló szárazságtoleranciájának. A FRANKLIN-t magas terméshozam jellemzi, amit bizonyít, hogy a NÉBIH kísérleteiben a vizsgált három év alatt mindig az első két hely egyikén végzett.

FRANKLIN:

  • Megbízhatóan magas hozamot kínál
  • RLM7-alapú fómarezisztenciával rendelkezik
  • Erős fejlődési ütem ősszel és tavasszal is
  • Frakcionált, kiemelkedő méretazonosságú vetőmag
  • Rovarölő szerrel csávázott vetőmag

Pálffy András
termékfejlesztő
RAPOOL Hungária Kft.
www.rapool.hu

A RAPOOL repcevetőmag-katalógusa letölthető ide kattintva.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Enyhíteni tudja a súlyos aszálykárokat az emelkedő légköri szén-dioxid-koncentráció?

2024. november 21. 12:40

Előrejelzések szerint a következő évtizedekben várhatóan a jelenleginél is több és intenzívebb aszályos időszakra számíthatunk majd számos mezőgazdasági szempontból kulcsfontosságú területen.

Korszakváltás küszöbén: 600–650 ezer hektárra fog csökkenni a szemes kukorica vetésterülete Magyarországon

2024. november 21. 08:10

Az EU déli tagállamai a kukoricánál stabilan magas hozamokkal dolgoznak. Kukoricát csak oda vetnek, ahol minden igényét ki tudják elégíteni.

Magyarország vetőmag-nemesítése méltóbb pályát érdemel

2024. november 19. 10:40

Az eddig bevált megközelítések helyébe új módszereket kell léptetnünk annak érdekében, hogy a vetőmag-nemesítésünk ismét megfelelő helyet foglalhasson el mind hazai, mind külföldi megközelítésben.

A kalászosok helye a növényi fehérjeforrások között

2024. november 14. 14:40

A növényi eredetű fehérjeforrások minőségének vizsgálatakor fontos figyelembe venni a fehérje biológiai hozzáférhetőségét és aminosav-összetételét is.

Hazai körülményekre nemesítünk

2020. január 24. 13:17

Fontosnak tartjuk, hogy a magyar viszonyok közé ajánlott hibridjeinket ne csak a saját kísérleteinkben figyeljük meg, hanem a NÉBIH is vizsgálja meg és a hazai körülményeknek megfelelőnek minősítse.

Így készüljünk fel az idei veteményezésre!

2023. január 25. 05:37

Gyakran esnek a hobbikertészek abba a hibába, hogy a zöldségfajtát szidják, ha valami nem úgy sikerül, hogy az rossz fajta, a másik bezzeg meg jó fajta. De nem feltétlen a fajtával van a gond, hanem másban keresendő a megoldás.

26 cég állíthat elő GMO-kukorica és -szójabab vetőmagot

2024. január 26. 13:40

Kína számos vállalat számára hagyta jóvá GMO-kukorica és -szójabab vetőmag előállítását.

Lamardor Active Csomag – megújult összetétellel a biztos kezdéshez

2020. augusztus 6. 10:17

Szélsőséges esetektől eltekintve a termesztett növényeink hozamcsökkenését gyakrabban okozzák kórokozó gombák, mint a kedvezőtlen időjárás. Időrendben az első támadást a kórokozók a kultúrnövényeink vetőmagjai ellen „indítják”, ugyanis a vetőmagok viszonylag nagy mennyiségben tartalmaznak fehérjéket, zsírokat, szénhidrátokat és vitaminokat, amelyek elengedhetetlenek a növények kezdeti fejlődéshez, de a kórokozók fejlődéséhez is.