Agrárközélet

Állásajánlat Operatív Laborvezető munkakör betöltésére

Agrofórum Online

A svájci székhelyű Syngenta a világ vezető agrárvállalata, amely innovatív kutatással, fejlesztésekkel és technológiákkal kötelezte el magát a fenntartható mezőgazdaság mellett. Vállalatunk, amely világszerte piacvezető a növényvédelemben és harmadik a nagy értékű vetőmagvak területén, mintegy 28.000 embert foglalkoztat több mint 90 országban.

Növényvédő szerei és vetőmagjai, szolgáltatásai és sokrétű szakmai tevékenysége révén a hazai agrárszférának is egyik legjelentősebb szereplője.
Mezőtúri üzemünkben működő akkreditált, minőségügyi teszteket végző laboratóriumunk munkáinak irányítására, koordinálására keressük munkatársunkat

Operatív Laborvezető

munkakörbe, azonnali belépéssel.

Feladatok:

• A minőségellenőrző laboratórium szakmai munkájának irányítása (szezon időszakban kb. 30-35 fő)
• Munkaeszközök biztosítása
• Minőségügyi dokumentáció karbantartása
• Szakmai képzések megszervezése
• Eszközök ellenőrzése, karbantartása, hitelesítés lebonyolítása
• A hatóságokkal és az alvállalkozókkal történő kapcsolattartás
• Heti, havi minőségügyi riportok elkészítése
• A minőségellenőrző laboratórium képviselete nemzetközi tréningeken, workshop-okon

Elvárások:

• Felsőfokú, szakmai végzettség (agrármérnök-, biológus-, kertész- vagy környezetvédelmi diploma)
• 2-3 év vezetői tapasztalat
• 2-3 év minőségellenőrzés / minőségbiztosítás terén szerzett tapasztalat előny
• Számítógépes ismeretek (Excel, SAP)
• Társalgási szintű angol nyelvtudás
• Kiváló szervezőképesség
• Képesség a gyors döntéshozatalra
• Rendszerezettség
• Önálló munkavégzés

Munkavégzés helye: Mezőtúr

Jelentkezés: Farkas Gabriella, Tel: +36 20 823 5582;                                                     E-mail: gabriella.farkas@syngenta.com

(Syngenta)

Nagyot nőtt a magyar gabonaexport

A kivitt mennyiség 43 százalékát a búza, 45 százalékát a kukorica, 12 százalékát az árpa adta.

Elfogadta az Európai Parlament a juh és kecske ágazatról szóló jelentést

A jelentés felszólítja a tagállamokat, hogy az agrár-környezetvédelmi kifizetéseket a juh és kecske által használt legelőterületekre is terjesszék ki, illetve a rendelkezésre bocsátott forrásokból a juh- és kecsketejet is támogassák.

Ötszörösére növelnék a gazdák az öntözhető terület nagyságát

A jelenlegi 80 ezer hektár helyett 377 ezer hektáron öntöznének a jövőben a gazdálkodók a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) öntözési vízigény-felmérésének eredményei szerint.

Őstermelői igazolvány: március 20. a határidő

Az őstermelők 2018. március 20-ig érvényesíthetik igazolványukat annak érdekében, hogy őstermelői jogviszonyuk folyamatos legyen és az őstermelőként történő értékesítési tevékenységüket idén is jogszerűen folytathassák.

Nufarm: fontos, hogy helyén kezeljük a dolgokat!

Az ausztrál Nufarm Európában növeli jelenlétét és piaci súlyát, miután jelentős üzletrészeket vásárolt az Adamától, a Syngentától és az FMC-től az elmúlt év végén. Vajon mikor és mit érezhetnek ebből a gazdálkodók?

2018. február 8. 11:31

Álláslehetőség a Yara Hungária Kft.-nél

A Yara Hungária Kft. szaktanácsadó, területi képviselő pozícióra keres új munkatársat.

2018. január 30. 12:16

Van még tartalék a magyar napraforgóban

Bár tavaly világszinten 2 millió tonnával, 45 millió tonnára csökkent a napraforgó betakarított mennyisége, továbbra is élénk a kereslet a 2013 óta folyamatosan emelkedő vetésterületű növény iránt.

2018. január 23. 07:55

Magyarországon is vásárolható sivatagban tesztelt szárazságtűrő kukorica

Az Artesian technológia új fejezetet nyit a Syngenta egyre erősödő kukorica portfóliójában.

2018. január 17. 12:53