Agrártámogatások
Agrártámogatások

Pályázati lehetőség tejhasznosítású juh- és kecsketartók számára

Pályázati lehetőség tejhasznosítású juh- és kecsketartók számára

NAK

A tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartók számára 2018. október 29-én új pályázati felhívás jelent meg a Széchenyi2020 honlapon. A felhívás célja a tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartás támogatása, továbbá az állatjóléti intézkedések megvalósítása révén a kiskérődző tejágazat hatékonyságának további növelése.

Megjelent a VP3-14.1.1.-18 kódszámú, ,,A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás” című pályázat.

A támogatást igénylő által tartott – ENAR adatbázisban nyilvántartott, 1 éves kort betöltött – tejhasznosítású anyajuhok és/vagy anyakecskék után 3 éven keresztül, támogatási évente állategységenként, a támogatási kérelem kedvező elbírálását követően 2021-ig, meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a felhívásban leírt kötelezettséget vállal és annak eleget tesz. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek – azaz 14 állatnak – megfelelő támogatható állategyed.

A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásból áll. Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt nyújtható be. Egy pályázó egy támogatási kérelmet nyújthat be. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 0,68 milliárd forint.

Az alaptámogatáshoz kapcsolódó kötelezettségek között az előírtnál (20%-kal) nagyobb férőhely biztosítása, gyakori gondozói felügyelet, a fejéshez kapcsolódóan elméleti és gyakorlati oktatás biztosítása, valamint előírt sűrűségű körmölés és lábfürösztés szerepel. A kiegészítő támogatás érdekében a lekötéses tartásmód elhagyása és az állattartás természetes igényeivel összhangban lévő víz és takarmányellátás biztosítása mellett többletvállalásként nyalósó biztosítása került be.

A támogatás mértéke, összege a vállalt kötelezettségek következtében felmerülő többletköltségek és elmaradt bevétel ellentételezése, amely állategység alapon kerül kifizetésre, és amelynek értéke – vállalástól függően – meghaladhatja a 60 EUR/állategység mértéket is.

A támogatási kérelem benyújtására elektronikus úton, ügyfélkapun 2018. december 1. és december 21. között van lehetőség a Magyar Államkincstár elektronikus felületén. Fontos, hogy ezt a jogvesztő határidőt a pályázók ne mulasszák el, ugyanis ebben az esetben jogorvoslatra nincs lehetőség. A támogatói okirattal rendelkezők a kifizetési kérelmet évente, az egységes kérelem részeként nyújthatják be.

További információkért és a pályázati felhívás részletes ismertetéséért forduljanak a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdászaihoz.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tavasszal indul a pályázati hullám

2024. február 26. 16:10

Az idén megjelenő első vidékfejlesztési pályázati felhívások tervezetei már megismerhetőek és véleményezhetőek az Agrárminisztérium KAP-tematikus oldalán.

Szerves trágya komposztálás: most akár 65 százalékos támogatással megvalósítható!

2024. február 25. 16:10

A forgatásos trágyakezelés, azaz az irányított aerob komposztálás segítségével magas minőségű szerves trágya állítható elő mindössze 5 hét alatt, amely kiemelkedően gazdag tápanyagokban és mikroorganizmusokban.

Előnyt élveznek a biogazdák a magyar agráriumnak szánt 2900 milliárd forint elosztásánál

2024. február 21. 14:10

Megkezdődött a vidékfejlesztési- és agrárpályázatok kiírása előtti társadalmi egyeztetés, így egy-egy részlet még változhat, de már most látszik, hogy összességében mintegy 2900 milliárd forint juthat a hazai mezőgazdaságnak 2027-ig.

Gondolatébresztő pályázók számára

2024. február 20. 09:40

Immár 9. éve szervezi meg szakmai rendezvénysorozatát a MATE és az Agrárközösség. A gazdák körében kialakuló tájékozódási igény kielégítése céljából megrendezett Roadshow 2024 során a támogatási környezet, aktualitások, a digitális átállás kapcsán a sikeres gazdálkodás támogatását célzó előadások hangzottak el.

Sok lehetőség rejlik a juhtenyésztésben

2018. szeptember 11. 12:37

Exportunk döntő részét az élő pecsenyebárány teszi ki (kb. 600 ezer egyed évente), kisebb hányada a hűtött, fagyasztott vagy feldolgozott termékek kiviteléből áll.

Várják az észrevételeket a tejágazat szerkezetátalakítási pályázat kapcsán

2018. július 30. 06:51

2018. augusztus 2-ig várják az észrevételeket a tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatással kapcsolatos leendő pályázati kiírás társadalmi egyeztetése során.

Az állatjólét népszerűsítését támogatja az Európai Unió

2022. december 11. 13:04

A hároméves program során a magyar fél 75 ezer eurót fordíthat az állatjóléti intézkedések, a fenntartható gazdálkodás népszerűsítésére.

Több nőre lenne szükség a juhágazatban?

2018. október 24. 06:25

Az alacsony jövedelmezőség és a gazdálkodók öregedő korösszetétele miatt nem csak Magyarországon, de szerte Európában is veszélybe kerülhet a kiskérődző-ágazat működtetése.