Agrártámogatások

Pályázati lehetőség tejhasznosítású juh- és kecsketartók számára

NAK

A tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartók számára 2018. október 29-én új pályázati felhívás jelent meg a Széchenyi2020 honlapon. A felhívás célja a tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartás támogatása, továbbá az állatjóléti intézkedések megvalósítása révén a kiskérődző tejágazat hatékonyságának további növelése.

Megjelent a VP3-14.1.1.-18 kódszámú, ,,A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás” című pályázat.

A támogatást igénylő által tartott – ENAR adatbázisban nyilvántartott, 1 éves kort betöltött – tejhasznosítású anyajuhok és/vagy anyakecskék után 3 éven keresztül, támogatási évente állategységenként, a támogatási kérelem kedvező elbírálását követően 2021-ig, meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a felhívásban leírt kötelezettséget vállal és annak eleget tesz. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek – azaz 14 állatnak – megfelelő támogatható állategyed.

A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásból áll. Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt nyújtható be. Egy pályázó egy támogatási kérelmet nyújthat be. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 0,68 milliárd forint.

Az alaptámogatáshoz kapcsolódó kötelezettségek között az előírtnál (20%-kal) nagyobb férőhely biztosítása, gyakori gondozói felügyelet, a fejéshez kapcsolódóan elméleti és gyakorlati oktatás biztosítása, valamint előírt sűrűségű körmölés és lábfürösztés szerepel. A kiegészítő támogatás érdekében a lekötéses tartásmód elhagyása és az állattartás természetes igényeivel összhangban lévő víz és takarmányellátás biztosítása mellett többletvállalásként nyalósó biztosítása került be.

A támogatás mértéke, összege a vállalt kötelezettségek következtében felmerülő többletköltségek és elmaradt bevétel ellentételezése, amely állategység alapon kerül kifizetésre, és amelynek értéke – vállalástól függően – meghaladhatja a 60 EUR/állategység mértéket is.

A támogatási kérelem benyújtására elektronikus úton, ügyfélkapun 2018. december 1. és december 21. között van lehetőség a Magyar Államkincstár elektronikus felületén. Fontos, hogy ezt a jogvesztő határidőt a pályázók ne mulasszák el, ugyanis ebben az esetben jogorvoslatra nincs lehetőség. A támogatói okirattal rendelkezők a kifizetési kérelmet évente, az egységes kérelem részeként nyújthatják be.

További információkért és a pályázati felhívás részletes ismertetéséért forduljanak a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdászaihoz.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

VP képzési kötelezettség: csak egyszer kell teljesíteni!

2024. július 16. 14:40

Aki a Vidékfejlesztési Programhoz kapcsolt képzési kötelezettségének eleget tett, annak a téves tájékoztatással szemben nem kell újra jelentkeznie.

Terem a pénz, csak le kell szedni: 50 milliárd kertészeknek

2024. június 27. 14:40

Megjelent a hazai kertészeti termelést fejlesztő új pályázati kiírás, kisebb termesztők és nagyberuházók egyaránt pályázhatnak.

Megjelent a fiatal erdők állománynevelését támogató pályázati felhívás

2024. június 24. 11:40

A támogatás mértéke tevékenységtől függően legalább 99 és legfeljebb 193 eurónak megfelelő forintösszeg hektáronként.

Megjelentek a feldolgozóüzemek beruházásait támogató pályázati kiírások

2024. június 17. 16:10

A fejlesztésekhez kapcsolódóan az alap támogatási intenzitás mértéke 50%, de ez bizonyos esetekben 70%-ig növekedhet.

A korai húsvét tesz be idén a bárányexportnak

2018. március 26. 13:43

A tavalyi 120 ezernél kevesebb lehet idén 10-15 százalékkal a húsvéti bárányexport Olaszországba, mivel a bárányok súlya a korai húsvét miatt még nem éri el az értékesítéshez szükséges mértéket

Az Egyesült Királyságban csak a kilencedik legnagyobb a juhállomány

2021. március 26. 06:45

A Föld országai közül Kínában található a legtöbb juh, őket India és Ausztrália követi ezen a listán.

Kevesebb élő szarvasmarhát és juhot exportál az EU idén

2020. május 2. 10:47

A teljes élőállatexport-egyenlegben a szarvasmarha- és juh-export csökkenése mellet az élősertés- és baromfiexport-mennyiségek is mérséklődni fognak.

Kecskepestis jelent meg Bulgáriában

2018. július 3. 10:45

Kiskérődzők pestise - amelyet kecskepestisként is emlegetnek - kecskék és juhok ragályos vírusbetegsége, amelyet láz, a szájban kialakuló sebek, hasmenés és tüdőgyulladás jellemez, és néha halálos kimenetelű.