Állattenyésztés

Sikamlós téma: szárnyal az ír csigatenyésztés

Syngenta Blog

Egyre több a csigafarm Írországban, mivel a felmelegedés kedvez ennek az üzletágnak. Másrészt a túlzott hőség miatt csak tavaly 70 spanyol csigafarm zárt be örökre.

Évente átlagosan 100 ezer tonnával kevesebb csigahús kapható Európában a kelleténél, viszont Írországban azt mutatják a tapasztalatok, hogy csupán egy acre (0,4 hektár) földterület évente akár 10 tonna éticsigát is adhat.

Az első kereskedelmi csigatenyészet, a Gaelic Escargot, 2014-ben jött létre Írországban, és tulajdonosa, Eva Milka azt mondta, hogy az ágazat potenciálja továbbra is növekedni fog az éghajlatváltozás eredményeként. A csigatenyésztés népszerűsége Írországban egyre nő, mivel a franciaországi és a kontinensen kívüli kereslet meghaladta a kínálatot, ez pedig lehetőséget nyújt az ír gazdák számára a több lábon állásra. Csak ebben az évben hét vidéki településen nyolc új csigafarmot hoztak létre, így 41-re emelkedett a számuk.

Amint az Irish Mirror írta, egy acre „csigamező” 20 ezer eurós éves nyereséget is eredményezhet. És nem csak a húsuk kelendő. A kozmetikai termékekben felhasználják a nyálkájukat, a csigakaviárnak nevezett petéik pedig a világ legdrágább élelmiszerei közé tartoznak: egy 50 grammos tégely ára 85 euró

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Jászberényből indulhat a méhészet globális reformja

2024. december 21. 14:10

A kaptárkeret-automata 8 másodperc alatt tűz össze és fúr ki egy kaptárkeretet. A tevékenységet eddig kizárólag kézzel végezték a szakemberek.

Karácsonyi süti xilittel: tudta, hogy a kutyának halálos méreg?

2024. december 17. 09:40

Karácsonykor sok kutya kerül xilitmérgezéssel állatorvoshoz. Miért veszélyes, és mit tegyünk, ha az eb beleevett a nyírfacukros süteménybe?

Miért tart valaki manapság háztáji csirkét?

2024. december 15. 16:10

A baromfitartás sok generáció óta az életformánk része. Egy kutatásból kiderült, hogy manapság a csirkék élelmiszerforrások, de társállatok is.

Most esszük meg az éves halfogyasztás közel kétharmadát – így alakul idén az ár

2024. december 14. 10:10

Magyarországon az egy főre eső halfogyasztás évi 6,5 kilogramm, de ez még jócskán elmarad a 20 kilogrammos uniós átlagtól.

Minden cseppjében családi vállalkozás

2020. január 10. 06:36

Az egykor egy tehénnel induló „vállalkozás” ma már mintegy 160 állatot számláló állománnyal rendelkezik, és a DARASSA TEJ Kft. termékei is felkerültek a hazai élelmiszerláncok polcaira.

Farkas Sándor: a mezőgazdaság egyik legversenyképesebb ágazata a baromfitenyésztés

2021. szeptember 12. 10:18

A magyar hústermelés több mint felét a baromfiágazat adja, az alapanyag-előállítással több mint 1900 árutermelő gazdaság foglalkozik.

Megdöbbentő: az állattenyésztés nyeli el az uniós agrártámogatások 82 százalékát

2024. április 8. 13:40

Az állattartás és a takarmány-előállítás szívja fel az uniós mezőgazdasági támogatások bő négyötödét. Mindez azért is fájó, mert az ágazati termékek tizede az EU-n kívüli piacokon köt ki.

Állatorvosok, figyelem! Leállt az antibiotikum-felhasználás bejelentő rendszer

2023. január 18. 13:42

Értékelve a tavalyi év tapasztalatait több újítást is bevezet a Nébih az antibiotikum-felhasználás bejelentő rendszerben.