Életmód, gasztronómia

Gombapaprikás

Agrofórum Online

Nincs az a mennyiség gombapaprikásból, ami ne fogyna el nálunk. Családilag imádjuk, még azt is megkockáztatom, hogy ha választani kellene a pörkölt és a gombapaprikás közül, akkor minden esetben az utóbbit választanánk.

Egyetemistaként még azt hittem, ez amolyan „anyukás” étel, amit csak anyukám tud igazán finomra készíteni, ezért akkor én még nem is próbálkoztam vele, aztán persze pár év múlva rájöttem, hogy én is el tudom készíteni magunknak, így azóta ott van a bármikor bevethető kedvencek között. Nokedlivel az igazi, de én nagyon szeretem rizzsel is. Nálunk így készül:

 

Hozzávalók:

  • 50 dkg csiperkegomba
    2 közepes fej vöröshagyma 
    3-4 evőkanál olaj 
    2 csapott kávéskanál liszt 
    3 evőkanál tejföl
    só, bors
    pirospaprika

 

A gombát megmossuk, és felszeleteljük. A vöröshagymát felaprítjuk, és kevés olajon üvegesre pároljuk, majd megszórjuk pirospaprikával és hozzáadjuk a felszeletelt gombát. Megsózzuk, és közepes lángon pároljuk. Amikor bő levet engedett, megborsozzuk és egyszer-egyszer megkavarva zsírjára sütjük! Felengedjük annyi meleg vízzel, hogy ellepje, felforraljuk. Közben a lisztből a tejföllel és kicsi sóval habarást készítünk, amit simára keverünk. Egy-egy merőkanálnyi gombás levet a habaráshoz keverünk és felhígítjuk. A felhígított habarást a gombához öntjük, felforraljuk. Ha túl sűrű, még egy kis meleg vizet öntünk hozzá. Nokedlivel tálaljuk.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Húsvéti termelői piacok és kézműves vásárok

2025. április 19. 13:10

Húsvét előtt országszerte rendezett termelői piacok és kézműves vásárok élénkítik a helyi gazdaságot, és ápolják a húsvéti hagyományokat.

Praktikus tanácsok gombaszedőknek + videó

2025. április 7. 16:40

A tavasz első gombáit vadásztuk Vass Éva gombaszakellenőrrel a pilisi erdőkben. Megismerkedhetünk a cseh kucsmagombával, az osztrák csészegombával, de mutatunk videónkban még egy gyönyörű, ám mérgező gombát, az óriás papsapkát is.

A kovász „titkos” feladata: ettől válik egészségessé a kenyér a szervezetünk számára

2025. február 27. 16:10

A kovászban probiotikumok és prebiotikumok is megtalálhatók, amelyek az emésztőszervrendszerünkre fejtik ki előnyös hatásukat.

Miért fogyasszunk csírát?

2025. február 27. 08:10

A csíráztatott magvak olyan fogyasztásra szánt zöldségeket jelentenek, amelyeket a növekedés nagyon korai szakaszában takarítottak be.

Metszés tavasztól télig IV. rész – mit metsszünk ősszel?

2019. október 2. 04:38

Naptárunkhoz tökéletesen igazodva érkezett meg idén az ősz. Szeptember első napjaiban jobban lehűltek az éjszakák, és a nyári tűző nap heve is egyszerre alábbhagyott. Mostanra már megcsípte az első dér a csipkebogyót, a színes falevelek pedig hűvös szellőn vitorláznak. Növényeink elkezdték felkészülésüket a nyugalmas téli hónapokra. Mi pedig az őszi metszési időszakra készítjük a metszőollókat.

Amit a madárinfluenzáról tudni érdemes II. rész

2021. október 14. 05:36

Hogyan terjed a madárinfluenza? Milyen tünetek jelennek meg a megfertőzött madarakon? Ismerjük meg közelebbről a betegséget, hogy időben megakadályozzuk a továbbterjedését!

Július: a másodvetés hónapja a kertben

2023. július 13. 05:36

A veteményeskert sok lehetőséget ad egy év alatt: ilyenkor, az év közepén újra megtölthetjük élettel a megüresedett ágyásokat. Mivel érdemes próbálkoznunk a másodvetésnél? Mire kell fokozottan figyelnünk a nyári időszak alatt?

Minden, amit tudni érdemes a tűzifa megfelelő tárolásáról

2022. november 22. 05:36

A téli tüzelőről való gondoskodás nem ér véget pusztán a faanyag megvásárlásával, hanem megfelelő mértékig ki kell szárítani, és meg kell találni az optimális tárolási helyét. Hol, hogyan és mennyi ideig tárolhatjuk a tűzifát amellett, hogy megőrizzük a minőségét? Milyen kritériumai vannak a jó fatárolónak?