Életmód, gasztronómia

Így készítsünk húsvéti tojásfát!

Agrofórum Online

A húsvéti tojásfa készítése roppant szórakoztató program, amely látványos végeredménnyel zárul. A húsvéti ünnepi asztal pedig úgy lesz igazán varázslatos, hogy ha egy saját készítésű, friss gallyakból épített tojásfa díszíti, szépséges hímes tojásokkal.

Ehhez a következőkre lesz szükségünk: néhány zöld gally (orgona, bármilyen zöldellő faág, babarózsa, mandula, cseresznye, aranyeső, ki, mit talál), egy nagyobb váza, kavicsok, színes tojások pántlikára fűzve, egyéb díszek (kiscsibék, lepkék, virágok).

Tojásfaépítés lépésről lépésre

  1. Kiválasztunk egy nagyobb vázát. Az aljába kavicsot (esetleg homokot) töltünk, ebbe szúrjuk majd bele az ágakat, hogy formába rendezhessük őket (különben eldőlnének, könnyen elmozdulnának).
  2. Beletesszük a vázába az ágakat, szépen elrendezzük, akár egy fa koronáját, majd feltöltjük vízzel a vázát. Érdemes zöldellő, vagy virágos-zöld leveles ágakat választani – orgonabokorról, cseresznyefáról, mandulafáról. A babarózsa is szépséges, de hamar lehullik a virágok szirma, ezzel számolni kell.
  3. Minden egyes ágra felfüggesztünk hímes tojásokat, szépen elrendezve, lehetőleg szimmetrikusan, légiesen.
  4. Ha vannak apró díszeink, pl. kiscsibék, lepkék, madarak vagy virágok, ezeket is ültessük rá a virágos gallyakra, lehetőleg úgy, hogy természetes hatást keltsenek. Nem kell túlzsúfolni a tojásfát: a lényeg a zöldellő ágakon és a tojásokon van.
  5. Olyan helyre tegyük a vázát egy szép húsvéti terítővel, ahol a helyiség fő dísze lehet ezekben a napokban: a konyhaasztal közepére, vagy ha van nappalink, ott a dohányzóasztalra.
Húsvéti tojásfa a kertben

Ha van kertünk, odakint is készíthetünk tojásfát egy meglévő virágzó fán (pl. cseresznyén, mandulán). Fontos, hogy ez esetben nagyon ügyeljünk rá, hogy ne sértsük fel a fa ágait, rügyeit, friss hajtásait, és csak könnyű, kifújt vagy műanyag hímes tojásokat aggassunk rá.

A TikTok egyik legszebb tojásfaépítős videója itt tekinthető meg: KATTINTSON!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Aranyvessző: természetes gyógyír vagy túlértékelt csodaszer?

2025. május 9. 11:10

Az aranyvessző hazánkban is ismert gyógynövény, amelyet évezredek óta használnak különféle egészségügyi problémák enyhítésére.

Húsvéti termelői piacok és kézműves vásárok

2025. április 19. 13:10

Húsvét előtt országszerte rendezett termelői piacok és kézműves vásárok élénkítik a helyi gazdaságot, és ápolják a húsvéti hagyományokat.

Praktikus tanácsok gombaszedőknek + videó

2025. április 7. 16:40

A tavasz első gombáit vadásztuk Vass Éva gombaszakellenőrrel a pilisi erdőkben. Megismerkedhetünk a cseh kucsmagombával, az osztrák csészegombával, de mutatunk videónkban még egy gyönyörű, ám mérgező gombát, az óriás papsapkát is.

A kovász „titkos” feladata: ettől válik egészségessé a kenyér a szervezetünk számára

2025. február 27. 16:10

A kovászban probiotikumok és prebiotikumok is megtalálhatók, amelyek az emésztőszervrendszerünkre fejtik ki előnyös hatásukat.

Készítsünk húsvéti ajtódíszt!

2021. március 25. 08:37

Készítsünk egyedi húsvéti ajtódíszt a családdal, így saját kezünkből kerülhet ki a vidám, színes hangulatot hozó éke a lakásnak! Szerezzük be az alapanyagokat, hagyjunk meg a héten egy szabad estét, és kezdődhet az alkotás!

Mi kerül a szentelőkosárba?

2021. április 4. 11:32

Mai napig emlékszem az első találkozásunkra. Egy barátnőm édesanyja hozta Miskolcról, ezt az addig ismeretlen ételt. Érdeklődésemre pedig, hogy mégis ez mi, a világ legtermészetesebb hangján a következőt válaszolta: ez bizony sárgatúró.

Visszatérnek az éjszakai fagyok

2023. április 3. 06:39

Visszaesik a hőmérséklet a jövő hét elején: visszatérnek az éjszakai fagyok és napközben sem várható 10 Celsius-foknál magasabb csúcshőmérséklet.

Mit csináljunk a megmaradt sonkával húsvét után?

2024. április 6. 08:10

A legtöbb családban húsvét után marad a hűtőben főtt sonka, amire a többnapos rokonlátogatásokkal egybekötött eszem-iszom miatt kevésbé vágynak az emberek. Érdemes hát a „hétköznapi ebédekbe” rejteni a főtt sonkát, hogy ne vesszen kárba.