Az Agrofórum szeptember 1-jén, a fekedi rendezvényre látogatott el.
A tavaszi – elsősorban szőlészek és gyümölcstermesztők számára szervezett – DemoKERT gépbemutatók után, 2015 szeptemberében az országban négy helyszínen (Feked, Rábakecöl, Nagykálló, Kevermes) a szántóföldi talajművelés iránt érdeklődőket várták a Güttler Kft. szakemberei, ahol a jelenlévők testközelből figyelhették meg a Güttler kínáltában szereplő munkagépeket, köztük több újdonságot is. Az Agrofórum szeptember 1-jén, a fekedi rendezvényre látogatott el.
TELJES KÉPGALÉRIA A GÉPBEMUTATÓRÓL >>>
Moreni 3 késes forgóborona
Elsőként egy újdonság debütált a bemutatón, mégpedig a Moreni 3 késes forgóboronája, amely Güttler henger beépítést is kapott, így még mostohább körülmények között is kiváló rögtörést és magágykészítést biztosítva. E munkagép előnyei között lehet kiemelni, hogy hajtómű megerősítéssel rendelkezik, valamint a forgóborona-tagok Dual system rendszerű csapágyazással készülnek. Azaz minden egyes kaparész három helyen csapágyazott, a felső csapágy egysoros, míg az alsó csapágy kétsoros, ami nagy terhelhetőséget biztosít. A gép robusztusságára jellemző, hogy opcióban köves talajhoz „Stone“ kivitelben is rendelhető. Az opciók sorában elérhető a Quick system is, amely a kések csereidejét hivatott jelentősen lerövidíteni.
PW ASL Master 940 henger
Hengerek
A hengerek sorában elsőként a prémium kategóriás, Master hengerek 9,4 méteres változatát (PW ASL Master 940) mutatták be, melynél a lengőrámák működését, valamint a hátsó futómű-kiemelést figyelhettük meg. Emellett az újdonságok sorát „erősítette” egy Offset 640 standard Güttler henger is, mely összességében egy kedvező ár-érték arányú, így széles felhasználói kör számára elérhető munkagép.
Fronthidraulikus henger + LK 30-as Földmester kompaktor gépkapcsolat
A Güttler egy gépkapcsolatot is felvonultatott Fekeden, amelynél az erőgép elejére szerelt, rugóskapa kiegészítéssel ellátott Duplex hengersor (Duplex Front magágykészítő) a passzív orrsúly helyett alkalmazható aktív munkagépekre volt jó példa, amivel nem utolsó sorban a talajtaposás is csökkenthető. E magágykészítőt a duplex elrendezésnek és a rugóskapáknak köszönhetően nagy rögtörő képesség jellemzi, valamint jó munkát végez kötöttebb, agyagos talajon is. A traktor mögött húzott LK 30-as merevvázas, 3 méteres munkaszélességű Földmester kompaktorról elhangzott, hogy szántáselmunkálásra és magágykészítésre is egyaránt ajánlható, valamint a beépített Güttler henger révén önálló hengerezést is lehetővé tesz.
Duplex Front magágykészítő + LK 30-as Földmester kompaktor
Tarlóhántás Güttler módra
A tarlón munka közben két munkagépet, a szántóföldi bemutatókon most bemutatkozó, a Güttler által jó másfél évig tesztelt, teljesen átdolgozott SuperMaxx 50 sokoldalú kultivátort, valamint a PrimusPlus 250 szántóföldi kultivátort tekinthettük meg.
A korábbi SuperMaxx átdolgozás során az új változat már simító- és hengerbeépítést is kapott, ezzel tényleg egy egész éven át – a tavaszi talajmunkáktól, a nyári munkákon át, egészen az őszi talajmunkákig – használható sokoldalú eszközt megalkotva.
A bemutatón a nyári felhasználás szemléltetésére nyílt lehetőség, azaz egy csökkentett energiaigényű, sekély tarlóhántást demonstráltak a Güttler szakemberei.
SuperMaxx 50 sokoldalú kultivátor
Tarlóhántásra és a szántásos alapművelés kiváltására is egyaránt ajánlották a PrimusPlus 250-es szántóföldi kultivátort, amelynek széles szárnyas kapái új kapavégeket kaptak. Tehát e munkagép a szárnyas kapái révén a kemény tarlók hántásra is ajánlható, sőt mélyebb művelés esetén kiválthatjuk vele a szántást is. A kultivátorozott talajfelszín elmunkálásáról és a nagyobb rögök töréséről, valamint visszatömörítéséről pedig a beépített Güttler henger gondoskodik. A gép nagy előnyeként emelhető ki a 90 cm fölötti gerendely magasság, valamint az előbb említett Güttler henger beépítés.
PrimusPlus 250-es szántóföldi kultivátor
Azon gazdálkodók, akik valami miatt esetleg lemaradtak a Güttler Demo Show szántóföldi bemutatóiról, az idei OMÉK alkalmával még megtekinthetik a Güttler őszi gépkínálatát.
(Kosztolányi Attila – Agrofórum Online)