24℃ 12℃
április 30. Katalin, Kitti, Zsófia, Piusz
Gépinfo

Már rendelhetők a ZA-X és a ZA-M műtrágyaszóró sorozatok az EasySet 2 kezelő számítógéppel

Amazonen-Werke Kft.

Az elektromos kezelőegységgel a menetsebességtől független állandó kiszórási mennyiség valósítható meg, valamint számos más egyszerűen kezelhető funkció és kényelmes beállítási lehetőség. Ezen kívül mindkét műtrágyaszóró-típus új megjelenéssel tűnik ki.

Nagyobb pontosság – költségmegtakarítás és környezetvédelem

Az Amazone az EasySet 2 kezelő számítógéppel kedvező árú megoldást kínál az automatikus mennyiségszabályozáshoz váltakozó menetsebességeknél a ZA-M és most először a ZA-X műtrágyaszóró-típusokhoz is. A kifolyónyílások méretei a tolózár automatikus beállításával úgy igazodnak, hogy a kiszórási mennyiség mindig azonos maradjon. Ezáltal a felhasználó nem kényszerül állandó menetsebesség tartására, hanem a terület szerkezetétől és adottságaitól függően gyorsíthat vagy lassíthat. A sebességjel meghatározásához, illetve továbbításához a felhasználó opcionálisan egy X-szenzort (impulzusok számlálása), jelkábelt (a traktorsebesség továbbítása) vagy egy GPS-antennát használhat.

A ZA-X sorozathoz most először elérhető az EasySet 2 kezelő számítógép automatikus mennyiségszabályozással váltakozó menetsebesség mellett is.

Az EasySet 2 az elektromos tolózár-működtetéssel kombinálva ezen kívül azzal az előnnyel jár, hogy a kiszórási mennyiséget nagyon precízen és ellenőrzött módon tudja szabályozni a költségmegtakarítás és a környezetvédelem érdekében. A kívánt kiszórási mennyiséget kilogrammos pontossággal adhatja meg a kezelő a számítógépben, és a szórási folyamat során kényelmesen növelheti vagy csökkentheti a vezetőfülkéből akár csak az egyik, akár mindkét oldalon. Ez mezsgye-, határ- és árokszórás esetében is érvényes.

A felhasználó határ-, illetve árokszórásnál, valamint ék alakú területeken való szórásnál is megállás nélkül szabályozhatja a kiszórási mennyiséget.

Nagyobb kényelem

Az EasySet 2 menüstruktúra nélkül érhető el. Ez azt jelenti, hogy minden gomb saját funkcióval rendelkezik, és nagyon egyszerűen kezelhető. A tolózárak így kétoldalasan vagy egyoldalasan elektromosan nyithatók és zárhatók. A szükséges kiszórási mennyiségnek a terminálon való bevitelével nincs többé szükség a traktorból való kiszállásra és a kézi beállításra a gép hátsó oldalán levő skálán. Mindössze egy 12 V áramcsatlakozó szükséges a kezelő számítógéphez, így a hidraulikus tolózár-vezérléssel ellentétben nincs szükség hidraulikus csatlakozásokra.

Az EasySet 2 kezelő számítógépen mindegyik gombhoz saját funkció van hozzárendelve. Ez rendkívül leegyszerűsíti a kezelést a felhasználó számára, és egyúttal kényelmes is.

Egy további különlegességnek számít az integrált hektárszámláló, melynek segítségével a felhasználó mindig tájékozódhat a gép teljesítményéről. Ezen kívül a terminál össz-hektárszámlálóval is rendelkezik.

Az új gépvezérlést a félautomata mennyiségkalibrálás és a visszamaradó mennyiségek leürítésének rendkívül kényelmes funkciója teszi teljessé.

EasyCheck digitális, mobil ellenőrző eszköz a keresztirányú eloszlás egyszerű optimalizálása érdekében.

Új kinézet

A jól bevált ZA-X és ZA-M függesztett műtrágyaszórók ráncfelvarráson estek át, immár jobban hasonlítanak a ZA-V és ZA-TS típusokra, és így együtt képezik a „ZA-családot”. Az alapmodellek ugyanakkor munkaszélesség-spektrumuk és tartálytérfogatuk tekintetében változatlanok maradnak. Így az új ZA-X 03 kompakt függesztett műtrágyaszóró 10 m és 18 m közti munkaszélességével és 500 l és 1400 l közti tartálytérfogatával továbbra is rendelhető. Az opcionális tartálymagasítók lehetővé teszik a tartály max. 1750 literesre való bővítését. A ZA-M 02 sorozat 10 m és 36 m közti rugalmas munkaszélességeket kínál 1000 és 1500 l közti tartálytérfogat mellett, melyek az üzem méretétől függően magasítással akár 3 000 l térfogatúra is bővíthetők szűk vagy tágas betöltőnyílásokkal szerelve.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

2025. április 15. 15:29

Ragadós száj- és körömfájás miatt elmarad a 2025-ös NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow mezőfalvi rendezvénye.

Sekély művelés 12 méteren: AMAZONE TopCut 12000-2T

2025. április 12. 16:10

Az AMAZONE TopCut 12000-2T, egy 12,1 m munkaszélességű kombinált aprítóhenger, rugalmasan alkalmazkodik a különböző növénykultúrákhoz.

AMAZONE Venterra VR 4: maximális precizitás a gyomirtásban

2025. április 5. 16:10

Az AMAZONE legújabb fejlesztése, a Venterra VR 4 kultivátor hatékony, precíziós megoldás a mechanikus gyomirtás terén.

Integrált növénytermesztés: technológia és jövő

2025. március 29. 13:10

Az idei Agritechnica szakkiállításon az integrált növénytermesztés új lendületet kap a modern technológiák és a precíziós megoldások révén.

KUBOTA munkagépek – 360°-os teljesítmény a 100%-os sikerért

2024. május 24. 16:10

A Kubota szortimentjében a hatékony mezőgazdasági munkához elengedhetetlen munkagépek széles választéka is megtalálható.

A Kubota tudja, hogy a sikerhez többre van szükség egy erős traktornál

2022. március 18. 07:41

Magyarországon a Kubota elsősorban a professzionális mezőgazdasági és kompakt traktorjairól, valamint ipari és lakossági fűnyíróiról ismert. Azonban beszéljünk akár a nagy és erős M7003-as, a sokoldalú LX, vagy a vadonatúj KR robotfűnyíró szériáról, mindegyikben közös a minőség és a megbízhatóság. Ezt támasztja alá az a tény is, hogy az országban a Kubota egyedülálló módon 5 év gyártói garanciát vállal a motoros gépekre.

Impozáns tesztlaboratóriumot épít a John Deere

2018. május 24. 12:13

A John Deere 3000 négyzetméteres laboratóriumot épít, ahol a permetező- és műtrágya-kijuttató berendezések tervezését és tesztelését végzik.

Idén már Arbos gépekkel dolgoznak a Ménesmajor Manufaktúránál - VIDEÓK

2019. május 17. 05:12

A Ménesmajor Manufaktúránál tavaly próbálták ki az Arbos gépeket, az idei szezonban pedig már az új eszközökkel kezdhették el a kukorica vetését és a tápanyag-utánpótlást.

Gépészet Képgaléria Videó