18℃ 15℃
április 18. Andrea, Ilma, Apolló, Aladár
Nagyvilág

Így kell orchideát nevelni vízben

Agrofórum Online

Az orchideanevelés komoly kihívás mindazoknak, akik úgy hiszik, könnyű dolguk lesz a növényükkel, hiszen csak egy orchideatáp kell hozzá, és aztán folyton nyílnak majd a virágok.

Aztán jön a fekete leves, mert nem hogy nem nyílnak az új virágok, hanem a legtöbb orchidea, ami a boltban még meseszépen festett, idővel lepotyogtatja a virágait, aztán egyre jobban összemegy, végül elpusztul. Akkor is, ha tápozzuk, öntözzük, ablakba ki-be tesszük.

A TikTok legújabb trendje azonban azt ígéri, hogy ha el merünk térni a hagyományos orchideaneveléstől, és vízben tartjuk az orchideánkat, 4 hónapon belül telis-tele lesz virágokkal. A hozzászólók szerint működik a módszer – akkor meg miért ne próbálhatnánk ki mi is?

Lássuk, hogyan kell mindezt megvalósítani:

  1. Szabadítsuk ki az orchideát a cserépből. Ügyeljünk arra, hogy ne sértsük meg a gyökereket, miután kiszedtük, lazítsuk meg óvatosan őket.
  2. Mossuk le a gyökereket langyos vízzel, hogy eltávolítsuk róluk az esetleges föld- és mohadarabokat. A videó készítője szerint ez a gyökérrothadás legfőbb oka. A sérült vagy kiszáradt gyökereket vágjuk le.
  3. Készítsünk ki egy átlátszó üvegvázát (fontos, hogy mindig lássuk, milyen állapotban vannak a növény gyökerei), majd töltsük meg egyharmadig vízzel, és állítsuk bele a növényt úgy, hogy támasztékhoz erősítsük, tehát ne a gyökerein álljon, hanem a támasztékon és a gyökerek egy része érjen a vízbe.

Ha minden jól megy, 4 hónap múlva ezzel a módszerrel nem csak új virágaink, de új hajtásaink is lesznek. A víz pótlására mindig figyelni kell, és arra, hogy a növény sose poshadt, hanem mindig friss vízben álljon.

A módszert ismertető videó itt tekinthető meg: KATTINTSON!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Eltűnő kaszálók – velük hal egy élő örökség

2025. április 13. 16:10

Románia könnycsepp alakú szénakazlait a gépesítés térhódítása és a fiatalok elvándorlása a kihalás szélére sodorja.

Hőstressz sújtja a tejtermelést: kis gazdaságok hátrányban

2025. április 6. 16:10

Az Egyesült Államokban a meleg hatása közvetlen bevételkiesést jelent a termelők számára egy kutatás eredményei alapján.

Aszály és őszi sereghernyó: zimbabwei farmerek harca

2025. március 30. 16:10

Sok zimbabwei gazda segélyekből élt tavaly. Idén az újra elvetett kukorica az aszály miatt kiszáradt. Januárban ismét vetettek, de ekkor a sereghernyó okozott súlyos károkat.

Veszélyben a katalán termőföldek: nyúlinvázió és megoldások

2025. március 23. 16:10

Az intenzív vadászat, a tudományos módszerek bevezetése és az innovatív védekezési technikák együttes alkalmazása kulcsfontosságú.

Lepkeorchidea: hogyan virágoztassuk újra?

2021. február 23. 08:37

A Phalaenopsis (Lepkeorchidea) az egyik legkedveltebb szobanövény az utóbbi pár évben. Általában virágos állapotban kaphatóak és utána hetekig gyönyörködünk benne, viszont elvirágzás után sokan panaszkodnak arra, hogy nem tudják újravirágoztatni. Nézzük sorra, hogyan virágoztassuk újra a lepkeorchideát!

Nem virágzik az orchideánk: mit tehetünk?

2024. december 23. 14:10

Az orchideát soha nem szabad kidobni, csak meg kell értenünk az igényeit ahhoz, hogy hosszútávon élvezhessük szépségét.

Így ültetjük át a szobanövényeket tavasszal

2023. március 6. 05:36

Miért pont tavasszal van az átültetés ideális ideje, ha szobanövényekről beszélünk? És hogyan ültessük őket?

Szobanövényt kaptam ajándékba, mihez kezdjek vele?

2022. december 27. 06:37

Hogyan induljunk el, ha kapunk egy növényt ajándékba, de nem tudjuk pontosan, hogy mi is az tulajdonképpen, és hogy milyen igényei vannak?