Nagyvilág

Lebukott, miközben ismerőse méhkaptárait lopta

Agrofórum Online

A rendőrség tetten ért egy 24 éves Bács-Kiskun Vármegyei lakost, aki éppen ismerőse kaptárait tulajdonította el.

Egy, a Dunához közeli település térségében teleltette 71 méhcsaládját egy kunfehértói férfi. A kaptárokat rendszeresen ellenőrizte, megszámolta. Így tett 2023. január 18-án délután is, amikor kiderült, hogy 20 kaptárjának lába kélt – hívja fel az esetre a figyelmet a police.hu.

A közlemény szerint a férfi azonnal a rendőrségre sietett, a nyomozók pedig adatgyűjtésbe kezdtek a történtekkel kapcsolatban. Másnap, amikor kivilágosodott, elindultak a sértett által megjelölt helyre, hogy az esetleges tárgyi bizonyítékokat is felkutassák.

Fotó: police.hu

Nem tudni, hogy amikor a nyomozók odaértek a kaptárokhoz, ők vagy azok a férfiak lepődtek-e meg inkább, akik éppen a méhek körül szorgoskodtak. A rendőrök faggatózására körvonalazódott a történet: a 24 éves, szintén kunfehértói férfi elmesélte, hogy ismeri a sértettet, és előfordult, hogy segített neki a méhek körüli munkában. Aztán amikor pénzre volt szüksége, arra gondolt, hogy eladja cimborája kaptárait. A közösségi oldalakon hirdetést adott fel, és január első napjaiban 20 méhcsaládot – jóval áron alul – sikerült is értékesítenie. Azt füllentette, hogy adóssága van, amit ki kell fizetnie, ezért mihamarabb kell neki a pénz.

A tolvajnak a kaptárokat meg sem kellett mozdítania, a vevő saját maga ment értük a teleltetés helyszínére.

A második vásárló 40 kaptárra tartott igény, ezeket saját maga, a teleltetés helyén kiválasztotta és ki is fizette előre. Az egyezség szerint a szállításról a kunfehértói férfinak kellett gondoskodnia, aki ismét egy egyszerű módját választotta a feladat megoldásának: felbérelt egy helyi fuvarost, akinek az volt a feladata, hogy a kaptárokat pakolja fel és vigye a megadott címre. A gyanútlan vállalkozó – a tolvaj segítségével – éppen nekikezdett a munkának, amikor a nyomozók megérkeztek. Őt tanúként, míg a kunfehértói férfit pedig lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A Kalocsai Rendőrkapitányság munkatársai vizsgálják, hogy a jelenleg szabadlábon védekező bűnelkövető más, hasonló jellegű bűncselekményt elkövethetett-e.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Újvilági csavarféreglégy: fenyegeti-e Európát a húsevő parazita?

2025. június 29. 16:10

Mexikóban egy húsevő légy lárvái tizedelik az állatállományt, emiatt az USA leállította a marhaimportot. Vajon Európát is elérheti a veszély?

Narancssárga, fekete, fehér?! Mini paradicsom új köntösben

2025. június 15. 16:10

A színes mini paradicsomok népszerűsége ugrásszerűen nő Kínában – a vásárlók az ízt, a látványt és a prémium minőséget keresik.

Globális kukoricahiány fenyeget 2025-26-ban

2025. június 1. 16:10

Rekordalacsony lehet a globális kukoricakészlet 2026-ra. A kínálat szűk, a kereslet erős – az USA és Kína kulcsszerepben.

Uniós könnyítések: kevesebb szabály, több támogatás

2025. május 31. 16:10

Brüsszel csökkentené a gazdák adminisztrációs terheit, miközben több támogatás és nagyobb mozgástér is járna a termelőknek.

Lesz elég méz a belföldi fogyasztásra

2020. október 6. 07:37

A magyar méztermelés általában nemcsak a teljes hazai fogyasztást fedezi, hanem jelentős, 17,5-23,5 ezer tonna körüli mennyiségben exportálnak is.

Egyre tiszavirág életűbbek a méhek

2023. január 10. 16:41

A Marylandi Egyetem entomológusainak új tanulmánya szerint a laboratóriumi környezetben tartott mézelő méhek élettartama 50%-kal csökkent a ’70-es években tapasztaltakhoz képest.

A magyar mézet itthon kellene palackozni

2018. július 11. 09:01

Európában mézhiány van, miközben a magyar termelés évente 15-20 ezer tonnával meghaladja a belföldi fogyasztást.

Megemelt forrásokat szeretnének a természeti értékek védelme érdekében

2021. február 1. 10:53

a madárállományok jelentős, 30 %-os csökkentést mutatnak; a beporzó rovarok, így például a háziméh-állományok leromlása a növényvédőszerek hatására vezethető vissza, és az apróvadfajok (fogoly, mezei nyúl) visszaszorulása is kimutatható.