Növénytermesztés

Agrováció – Direkt ajánlatok a gondolkodó gazdáknak a lombtrágyázás és a növénykondicionálás terén

Agrofórum Online

A hazai termesztési körülményekhez igazított, környezetkímélő agrártechnológiájával, valamint természetes anyagok – ásványi kőzetek és növényi kivonatok − felhasználásával előállított, saját fejlesztésű talaj- és növénytápláló készítményeivel áll 2016. november 17-étől webáruházán, az Agrováció Direkten keresztül a gondolkodó gazdák szolgálatában az Agrováció Kereskedő Kft.

A hazai viszonyokhoz igazodva

A névválasztást illető agrár és innováció fogalmakat egyesítő Agrováció Kft. négy magánszemély kezdeményezésére alakult. Valamennyien kutatással és hazai termékfejlesztéssel foglalkozó szakemberek, akik elérkezettnek látták az idejét annak, hogy a hazai viszonyokhoz illeszkedő, saját fejlesztésű, környezetbarát mezőgazdasági készítményeikkel lépjenek piacra.

Az Agrováció Kft. célkitűzéséről a november végi bemutatkozó sajtótájékoztatón Buda Richárd, ügyvezető adott számot. Mint elmondta, elsődleges céljuk a talajok termőképességének javítás, a növények optimális tápanyagellátása, mellyel a szántóföldi és a zöldségnövények termesztésében szükségessé vált klíma- és környezetbarát, ugyanakkor profitorientált és a humánegészségüggyel kapcsolatos kihívásokat jelenleginél jóval nagyobb mértékben figyelembe vevő technológiaváltást kívánják támogatni.

Így cégük megalapításával nem a piacon lévő, mintegy 50 gyártó egyike kívánnak lenni, sokkal inkább a szakmai alapon lévő különbözőség számukra a cél.

A gazdálkodók igényei szerint

Környezetkímélő agrártechnológiai megoldásaik számos területen érintik a tápanyagellátást: a lombtrágyázástól a növénykondicionáláson át a természetes növényi tolerancia aktiválásáig. Technológiafejlesztési ötleteiket mindig a gazdák fejével gondolkodva alakítják, természetes anyagok, ásványi kőzetek és növényi kivonatok felhasználásával. Ezek a termékek − hangsúlyozta Buda Richárd – a hagyományos és az új technológiákba egyaránt beilleszthetők.

Termékeik fejlesztései során figyelik a piacot, a hazai és a nemzetközi trendeket. Az innovatív és környezetkímélő mezőgazdasági készítményeik pedig csak szigorú gyártástechnológiai és minőségbiztosítási tesztek után kerülnek gyártásra.

Olyan elfeledett tápelemeket (pl. Si, Cl) is alkalmazunk – emelte ki előadásában Buda Richárd –, amelyeknél több funkció együttesen jelentkezik. Termékeink között megtalálhatóak talajbaktériumokat stimuláló készítmények, tápanyagok és egyben talajjavító hatású készítmények, továbbá tápanyagaink gyakran egyben növénykondicionálók is. Fejlesztéseink során szem előtt tartjuk a gyógynövények, növényi kivonatok alkalmazásának lehetőségeit is.

Több és más

A 27-féle gyógynövény hatóanyagát tartalmazó PlantaForce termékcsaládon kívül a termékkínálatban szereplő Cell, Nutri, Azo, SulStar, valamint AMG családok a megváltozott igényekhez és a szezonról-szezonra felbukkanó újabb és újabb termesztési helyzetekhez igazodnak. “Egy kicsivel többet adunk, és másként, mint a versenytársaink.” – nyomatékosította Buda Richárd.

A gondolkodó gazdák partnere

„Termékeink nem tömegtermékek. A gondolkodó termelőkhöz keresünk kapcsolatot” – hangsúlyozta az ügyvezető, mivel az így gazdálkodók ismerik a művelésük alatt tartott föld tulajdonságait, átgondolják az alkalmazható technológiát, ismerik az általuk termesztett növények igényeit, a piac követelményeit, és a felmerülő költségek csökkentésére is törekednek. Számukra a termékvásárlás is gyors és egyszerű, az Agrováció webáruházán keresztül valamennyi kis-, közepes- és nagytermelő azonos feltételekkel, akár 24 órán belül, a piacinál jóval kedvezőbb áron juthat a megrendelt áruhoz, 1, 5, 20 vagy akár 1000 literes kiszerelésben.

(Kosztolányi Attila – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ismét segíti a kukoricatermelőket a legjobb hibridek kiválasztásában a GOSZ-VSZT-NAK

2025. február 2. 14:10

A GOSZ-NAK-VSZT országos kukorica fajtakísérletei 2025-ös évben is folytatódnak. Tavaly ősz óta folyamatban van 8 helyszínen az őszi búza, valamint 6 helyszínen az őszi káposztarepce fajtakísérlet.

Tippek a növénytermesztés inputköltségeinek csökkentésére

2025. február 2. 08:10

Növénytermesztési szaktanácsadók ötletei arra, hogyan növelhető a termesztés bevétele. Avagy lehetőleg kerüljük a pénzköltést, de ne mindenáron.

Kína újabb génszerkesztett növényeket hagyott jóvá

2025. január 31. 09:40

17 új GMO fajtát hagytak jóvá, ami várhatóan ellenállóbb, tehát nagyobb termőképességű, kisebb inputanyagigényű növényeket jelent.

Ha hiányosan kelt a kukorica: hogyan találjuk meg az okát?

2025. január 30. 11:10

A termelők sokszor maguk sem értik, hogy mi okozza a kukoricaállományukban a hiányos, foltos kelést. Pedig kis keresgéléssel feltárhatók az okok.

A repce innovatív vetésével jelentős megtakarítás érhető el

2022. október 11. 16:50

Nemcsak környezetvédelmi szempontból kedvezőbb, de gazdaságilag is jelentős megtakarítást eredményezhet a repce 75 centiméteres sortávolságba vetése - hívja fel a figyelmet az újfajta technológia előnyeire a Vitafer Hungária Kft.

Nitrogén-lombtrágyázás – Vulcan RapidN koncentrátumok

2023. április 19. 11:29

Jobban működik, ha van benne magnézium, foszfor és mikroelem is.

Mitől sárgulnak a zellertövek? Gyomirtó szer okozhatja a tüneteket?

2023. június 15. 04:36

2,5 ha zellerem van, kb. 3 hete megjelentek a táblában elszórtan sárguló tövek, néhol két három tő is egymás mellet. Van olyan növény, amely már teljesen elsárgult. Három ütemben lett ültetve a zeller, mindegyik ültetésben található ilyen növény. A helyi szaktanácsadó szerint alap gyomirtó szer utóhatás. Az első ültetést nem gyomirtottam, de abban a darabban is vannak ilyen növények. Mi lehet a tünetek hátterében?

Miért sárgulnak a csemegeszőlő alsó levelei?

2022. június 20. 04:38

Áprilisban növényi eredetű trágyával (levágott fű, faág nyesedékek, szőlő metszési anyagok) dúsítottam a szőlőm talaját. A növényi hulladék azonban még csak részlegesen bomlott le. Júniusban a szőlő alsó levelein sárgulást, és levélhullást figyeltem meg. A levelek levélnyél nélkül esnek le a tőkéről. Lehet a pentozán hatás következménye ez a jelenség?