Növénytermesztés

Kihelyezett innovációs műhelyt alapított a MATE Mezőtúron

MATE

Kihelyezett innovációs műhelyt alapított a MATE Szent István Biztonságkutató Központja a MUMGÉP (Magyar Út- és Mezőgépgyár) Kft. mezőtúri telephelyén. A kecskeméti székhelyű vállalat célkitűzése a profiljához kapcsolódó lehető legmagasabb minőségű versenyképes gyártási környezet kialakítása. Az egyetemmel kialakított együttműködés közös fejlesztéseket és projekteket segíthet elő.

Az innovációs műhely átadásán Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora elmondta, hogy az együttműködés közös piaci lehetőségeket ígér nemzetközi téren is. A MUMGÉP felajánlása révén a nyáron több munkagépet szállítottak a Fülöp-szigetekre. Ezek az eszközök a MATE egyik kiemelt partnere, a PhilRice Kutatóintézet rizstelepeinek útjait gondozzák. A két intézmény közötti kapcsolatok 2017-ben indultak az Agrárminisztérium támogatásával és azóta több kutatócserére is sor került.

A MUMGÉP felajánlását, a MATE és a PhilRice együttműködését Frank R. Cimafranca, a Fülöp-szigetek budapesti nagykövete is méltatta.

Kötél Tamás, a MUMGÉP Kft. tulajdonosa és ügyvezetője elmondta, hogy a vállalat az autonóm géprendszerek fejlesztését tűzte ki céljául és ebben gyümölcsöző együttműködés alakulhat ki az Egyetemmel. Kiemelte, hogy a hazai tulajdonú, kis méretű vállalkozás gyorsan képes reagálni új piaci igényekre.

A MUMGÉP Kft. meghatározó gyártmánypalettája egy útjavító géprendszer, amit megfelelő műszaki tulajdonságokkal rendelkező traktorral lehet üzemeltetni. A kihelyezett innovációs műhely alapítása alkalmából működés közben bemutatott gépsort függesztett és vontatott gréderek, kőtörő-keverő gép, valamint egy hidraulikus hajtású tömörítőgép alkotják. A technológiai rendszer alkalmas föld- és vízkötésű makadámutak építésére és rendszeres karbantartására.

A MUMGÉP Kft. az útjavító gépsoron túl gyárt még egyéb mezőgazdasági gépeket is, mint például altalajlazítókat.

A MATE korábban Jánoshalmán, a Renner Bt. központi telephelyén és Szentendrén, az ABZ Drone Kft. központjában alapított kihelyezett innovációs műhelyt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Búzatermesztés 200 évvel ezelőtt

2024. december 20. 10:10

A 19. század elején a búzatermesztés fáradságos tevékenység volt, hiszen gépek nem, kizárólag kézi szerszámok álltak rendelkezésre.

Mesterséges huminsavak menthetik meg a termőföldeket?

2024. december 18. 14:40

Egy új eljárással talán a jövőben a szerves maradékokból néhány perc alatt mesterséges huminsavakat lehet előállítani.

Bizonyítottan előnyökkel jár a szója korábbi elvetése

2024. december 13. 13:10

Az Iowai Állami Egyetem kutatása szerint termesztéstechnológiai módszerekkel is csökkenthető a mezőgazdaság kibocsátása, miközben a hozam nő.

Máktermesztés: mekkora területnagyság fölött engedélyköteles?

2024. december 12. 08:10

Hazánkban az elmúlt 10 évben 9 ezer hektárról több mint 12 ezer hektárra bővült a mák termőterülete.

Precíziós mezőgazdaság: techgronómia diplomát szerezhetnek a hallgatók Kanadában

2019. július 20. 07:34

A Calgary-ben (Alberta) lévő Olds College különleges képzést indított, amelynek végén precíziós mezőgazdaság/techgronómia diplomához jutnak a hallgatók.

A borágazat sikerének kulcsa: együttműködés és integráció

2023. július 2. 06:36

Nagy István kifejtette, a megoldandó feladatok közé tartozik a munkaerőt kiváltani képes automatizálás, valamint a változó éghajlati viszonyokhoz való alkalmazkodás.

Ötödik magyar-szerb kormányzati csúcstalálkozó - szerb kollégáival tárgyalt Nagy István agrárminiszter

2019. április 21. 09:18

A tárgyalás legfontosabb témái az állat- és növényegészségügyi hatósági együttműködés, az agrár-élelmiszergazdaságra, az agrárdigitalizációra és a precíziós gazdálkodásra, valamint a GMO-mentes mezőgazdaságra vonatkozó együttműködés voltak.

Közös agrárbiztonsági kutatásokba kezd a Szent István Egyetem és az Óbudai Egyetem

2018. január 26. 10:11

A keret-megállapodás hat kiemelt alprogramot, azon belül 26 projektet foglal magába. Három alprogramot az Óbudai Egyetem, hármat pedig a Szent István Egyetem gondoz.