Növénytermesztés

Kihelyezett innovációs műhelyt alapított a MATE Mezőtúron

MATE

Kihelyezett innovációs műhelyt alapított a MATE Szent István Biztonságkutató Központja a MUMGÉP (Magyar Út- és Mezőgépgyár) Kft. mezőtúri telephelyén. A kecskeméti székhelyű vállalat célkitűzése a profiljához kapcsolódó lehető legmagasabb minőségű versenyképes gyártási környezet kialakítása. Az egyetemmel kialakított együttműködés közös fejlesztéseket és projekteket segíthet elő.

Az innovációs műhely átadásán Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora elmondta, hogy az együttműködés közös piaci lehetőségeket ígér nemzetközi téren is. A MUMGÉP felajánlása révén a nyáron több munkagépet szállítottak a Fülöp-szigetekre. Ezek az eszközök a MATE egyik kiemelt partnere, a PhilRice Kutatóintézet rizstelepeinek útjait gondozzák. A két intézmény közötti kapcsolatok 2017-ben indultak az Agrárminisztérium támogatásával és azóta több kutatócserére is sor került.

A MUMGÉP felajánlását, a MATE és a PhilRice együttműködését Frank R. Cimafranca, a Fülöp-szigetek budapesti nagykövete is méltatta.

Kötél Tamás, a MUMGÉP Kft. tulajdonosa és ügyvezetője elmondta, hogy a vállalat az autonóm géprendszerek fejlesztését tűzte ki céljául és ebben gyümölcsöző együttműködés alakulhat ki az Egyetemmel. Kiemelte, hogy a hazai tulajdonú, kis méretű vállalkozás gyorsan képes reagálni új piaci igényekre.

A MUMGÉP Kft. meghatározó gyártmánypalettája egy útjavító géprendszer, amit megfelelő műszaki tulajdonságokkal rendelkező traktorral lehet üzemeltetni. A kihelyezett innovációs műhely alapítása alkalmából működés közben bemutatott gépsort függesztett és vontatott gréderek, kőtörő-keverő gép, valamint egy hidraulikus hajtású tömörítőgép alkotják. A technológiai rendszer alkalmas föld- és vízkötésű makadámutak építésére és rendszeres karbantartására.

A MUMGÉP Kft. az útjavító gépsoron túl gyárt még egyéb mezőgazdasági gépeket is, mint például altalajlazítókat.

A MATE korábban Jánoshalmán, a Renner Bt. központi telephelyén és Szentendrén, az ABZ Drone Kft. központjában alapított kihelyezett innovációs műhelyt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Új korszak kapujában: zöld utat kaphat a precíziós nemesítés

2025. április 1. 16:10

A tagállamok képviselői megszavazták a precíziós nemesítési technikák szabályozására vonatkozó rendelet tervezetét.

Csökkenő kereslet, feketepiac: megoldások a dohányágazat kihívásaira

2025. február 12. 09:40

Az évente megrendezett dohánytermelői nyílt nap lehetőséget biztosít a termelőknek a szakmai ismeretek bővítésére és az iparági párbeszédre.

Magyar fejlesztésű toxinvizsgáló forradalmasíthatja a gabonafélék ellenőrzését

2025. február 10. 13:10

A fejlesztés segíthet a gabonafélék minőségének javításában a beléjük kerülő növényi és gombatoxinok analizálásával.

Ismét segíti a kukoricatermelőket a legjobb hibridek kiválasztásában a GOSZ-VSZT-NAK

2025. február 2. 14:10

A GOSZ-NAK-VSZT országos kukorica fajtakísérletei 2025-ös évben is folytatódnak. Tavaly ősz óta folyamatban van 8 helyszínen az őszi búza, valamint 6 helyszínen az őszi káposztarepce fajtakísérlet.

Kutatási együttműködés jött létre a MATE és a dél-afrikai akadémia között

2023. február 13. 10:04

Dr. Bencsik Dávid, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) nemzetközi igazgatója január 31-én a dél-afrikai Pretoriában aláírta a MATE és a dél-afrikai Akademia Egyetem együttműködéséről szóló együttműködési megállapodást az egyetem Centurion Campusán.

Együttműködés a felsőfokú agrárszakképzés támogatásáért

2019. május 9. 08:39

A SZIE és a Hód-Mezőgazda Zrt. együttműködési megállapodásának aláírása 2019. május 9-én, csütörtökön 12.50 perckor várható a két nagy bemutató csarnok között a Hód-Mezőgazda Zrt. VIP sátránál Hódmezővásárhelyen, a XXVI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon.

A digitalizáció útján a Szent István Egyetem

2019. január 25. 07:58

A digitalizáció az agrárágazatban is versenyképességi tényezővé vált. A hazai élelmiszeripar és mezőgazdaság informatikai fejlesztése, a technológiai fejlődés integrációja és a megfelelő szakemberek képzése az ágazat, az informatikai piac és a kormányzat közös célja, amely a Digitális Agrárstratégia fő irányvonala is.

Hagyományteremtő együttműködés az agrárszakképzésben a gyümölcstermesztés korszerűsítéséért

2018. október 12. 06:51

A gyümölcstermesztés korszerűsítésének lehetőségeiről rendeztek tanácskozással egybekötött bemutatót az AM DASZK Apponyi Sándor Mezőgazdasági Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumban.