Az ültetőgödör kialakítása, a talajtípus, a fafaj, vagy fajta nagyban befolyásolják ültetésünk sikerességét. Kell-e tápanyagot utánpótolnunk? Milyen műveleteket hajtsunk végre az ültetés során? Sipos József szaktanácsadó válaszol kérdéseinkre.
Biztosan vannak olyan olvasóink, akiknek újdonságot jelent majd a videónkban feldolgozott témánk, amely az ültetőgödör kialakítását dolgozza fel. Előző videónkban a facsemete kiválasztásának jelentőségéről beszélt nekünk szaktanácsadó kollégánk, aki most az ültetés további lépései kapcsán ad nekünk támpontokat.
Első lépések
Az első, és legfontosabb lépés a talajvizsgálat. Milyen tápanyag-tartalma van, milyen a fizikai félesége, és szükség van-e tápanyag-utánpótlásra?
Miért kell olyan nagy ültetőgödör? Nagyon fontos, hogy a kiválasztott facsemete gyökérzete ,,jól érezze magát” a kialakított közegben. Hogyha laza, megfelelően ülepedett, szervesanyaggal feltöltött talajba helyezzük a fát, az nagyban meghatározza a begyökeresedést.
Az ültetőgödör kijelölése
Nem ritka a 60×60×60–100×100×100 cm kialakítású ültetőgödör. A felső talajréteget fontos külön elhelyeznünk, míg az alsóbb rétegeket is külön kell helyezni. Ennek a későbbiekben lesz jelentősége…
További részletek a videóban!