Növényvédelem

Boros János nyerte a Bayer Magister Cerealiae címet

Agrofórum Online

A kitüntetést első alkalommal Boros János győri növényvédő mérnök vehette át a hazai szaksajtó képviselőinek jelenlétében.

Január 20-án a Bayer budapesti irodájában egy rövid ünnepség során adták át a cég által 2015-ben megalapított MAGISTER CEREALIAE címet. A kitüntetést első alkalommal Boros János győri növényvédő mérnök vehette át a hazai szaksajtó képviselőinek jelenlétében.

„Mára a Bayer egy élettudományi vállalattá vált, amelynek küldetése, hogy hatékony gyógyszereket és egészséges élelmet biztosítson az egyre gyarapodó emberiség számára. Nem véletlen, hogy a cégünk mottója a ’Tudomány a jobb életért’” – kezdte a rendezvényt Farády László, a Bayer Hungária Kft. marketing menedzsere, aki röviden a vállalatot is bemutatta a sajtó megjelent képviselőinek.

Kiemelte, hogy a kalászosok termesztés-technológiájának meghatározó eleme a növényvédelem, hiszen a fajta és a termőterület, valamint és a növénytáplálás mellett az állomány egészségi állapota határozza meg a termés mennyiségét és minőségét és így a termesztés gazdaságosságát is. Farády László szerint egyre többen ismerik fel Magyarországon is, hogy sikert elérni csak minőségi gabonatermesztéssel lehet, amihez integrált növényvédelem szükséges. Ennek fontos részét képezik a korszerű növényvédelmi készítmények.

„Gabonatermesztésünk színvonalának emelése érdekében a Bayer megoldásai közül a hazai természeti és ökonómiai viszonyoknak leginkább megfelelőket választjuk ki folyamatos fejlesztő munkával. A termelők munkáját személyes találkozások, rendezvények, területi bemutatók során, illetve a nyomtatott és elektronikus sajtó lehetőségeit felhasználva segítjük szakmai információval és más szolgáltatásokkal” – mondta el Farády László, aki kiemelte, hogy fontosnak tartják a termelő partnereik motiválását, elismerését is. 2015. elején ennek jegyében alapították meg a MAGISTER CEREALIAE címet, amelynek célja, hogy a gabonatermesztés és a gabona növényvédelem gyakorlatában kiemelkedő gazdálkodók tevékenységét elismerje, és azt másokkal is megismertesse.

A címet első alkalommal tehát 2016. januárjában adták át, a zsűri egybehangzó döntése értelmében pedig Boros János győri növényvédő mérnök nyerte el. A szakember az oklevél és jutalom mellett egy évre a MAGISTER CEREALIAE vándorserleget is magához vehette, amelyet 2017. elején kell majd továbbadnia a következő győztesnek.

Farády László elmondta, hogy a címet évente egy szakember nyeri el, a döntést – a jelöltek által összegyűjtött mennyiségi és minőségi pontokat figyelembe véve – a Bayer vezetőiből álló zsűri hozza meg. Az eredményes gazdálkodás mellett Boros János esetében az is előnyt jelentett, hogy szántóföldi bemutatóval segítette a vállalat munkáját.

Közös siker a Bayerrel

Boros János 2000-ben Mosonmagyaróváron szerzett diplomát, 2010-ben került a Töltéstavai Mezőgazdasági Zrt.-hez, ahol azóta is dolgozik. A Győrhöz közeli földeken őszi káposztarepcét, őszi búzát, őszi árpát, sörárpát, szóját, kukoricát, napraforgót és tritikálét termesztenek, de tavaly már a facélia is helyet kapott a vetésszerkezetben, sőt, mustár vetőmag előállítással is foglalkoznak.

„Ezt a kitüntető címet nem csak a saját sikeremnek érzem. Ez egy közös eredmény a Bayerrel. Hatalmas elismerés nekem, hogy én vagyok az első termelő, aki ezt a díjat megkapja” – mondta el az Agrofórum kérdésére Boros János, aki azt is elárulta, hogy a helyi területi képviselővel 2010. óta ismerik egymást, és nagyon jól együtt tudnak dolgozni.

Boros János a MAGISTER CEREALIAE díjat nem véletlenül kapta meg, amit a termésátlagok is bizonyítanak. Tavaly őszi árpából 6,7 tonnát, őszi búzából 5,5 tonnát, tritikáléból és sörárpából 4,5 tonnát takarítottak be, de számos más minőségi és mennyiségi pontszáma segítette hozzá ahhoz, hogy ő legyen a Bayer Hungária Kft. első kitüntetett termelője.

(Gribek Dániel – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

5 tipp a növényvédő szerek tárolásához

2024. szeptember 17. 09:40

A növényvédő szerek drágák és nem állnak el örökké. A megfelelő tárolás és a készlet nyomon követése kíméli a pénztárcát és fokozza a hatékonyságot.

Az invazív ázsiai lódarázs visszaszorításában magyar kutatók is segítenek

2024. szeptember 16. 11:10

A módszer lényege, hogy egy miniatűr jeladót rögzítenek a darazsakra, így azok elvezetnek a fészekhez.

A Salmonella baktérium lehet a klímaváltozás egyik nyertese

2024. szeptember 6. 13:10

A meleg és a pára nemcsak a növénybetegségeknek kedvez, hanem a nyomukban elszaporodó Salmonellának is, amely a nyers zöldségekkel fertőz.

Legfontosabb tudnivalók a gyomirtó szerek okozta károkról

2024. szeptember 2. 14:40

A gyomirtó szerek használata körültekintést igényel, mert elővigyázatlan használatukkal több kárt lehet okozni, mint hasznot.

A gyümölcskártevők országos csapdahálózatának fogási adatai október második hetében

2023. október 14. 08:30

A cikkben szereplő táblázatokban, valamint grafikonokon a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara szakmai irányításával működő országos előrejelző csapdahálózatok adatait láthatják, melyek segítségével az ország több pontján is nyomon követhetők a legjelentősebb gyümölcskártevők.

Szélesatka – Polyphagotarsonemus latus

2019. január 19. 07:36

Egy 2014-ben tapasztalt méhpusztulás után az elhullott rovarok testéből acetamiprid és tebukonazol hatóanyag-maradék volt kimutatható. Ennek alapján merült fel a gyanú, hogy e két, méhekre nem veszélyes hatóanyag együttes kijuttatása okozhatta a pusztulást. A cikk szerzője arra volt kiváncsi, hogy a rovarölő acetamiprid és a gombaölő tebukonazol együttes kijuttatása okoz-e mortalitást, és ha igen, akkor annak mértéke mekkora a házi méhen.

Az erős gyökérzet és a magas terméshozam titka kalászosokban

2023. július 7. 13:06

Szeretnénk most bemutatni néhány sorban a Syngenta új kalászos csávázószer portfólióját.

A biológiai növényvédelem jelenlegi helyzete, a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségei

2019. november 12. 10:38

A Növényvédelmi Klub 399. ülésén Péter Zoltán, a Biocont Magyarország Kft. munkatársa tartott előadást november 4-én a vendégeknek a világ és hazánk biológiai növényvédelmének vonatkozásairól és a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségeiről.