Növényvédelem

Innovációs díjat nyert a Syngenta új szórófeje

Agrofórum Online

A Syngenta Defy 3D permetezőfeje nyerte el az International Machinery Manufacturers Awards (IMMA) 2016-os innovációs díját permetező kategóriában.

A Syngenta Defy 3D permetezőfeje nyerte el az International Machinery Manufacturers Awards (IMMA) 2016-os innovációs díját permetező kategóriában.

Az IMMA innovációs díja a legmagasabb elismerést jelenti a permetező tervezés és fejlesztés terén, és az indoklásban kiemelték, hogy az új fúvóka nagy lépést tett a sokoldalú alkalmazás, a hatékonyabb permetezés és környezetvédelem terén.

A Defy 3D fúvóka bebizonyította, hogy a cseppek egyenletesebb eloszlása mellett azzal is fokozza a lefedettséget, hogy a ferde fúvókákat a célterületnek megfelelően, előre- és hátrafelé lehet állítani.

„Az új Defy 3D szórófej tervezésekor arra törekedtünk, hogy, a permet precíziós irányításának optimalizálásával a permetveszteséget és az eddigieknél jóval nagyobb mértékben csökkentsük, ami különösen a gyomirtás során igen fontos” – mondta Ben Magri, a Syngenta szakértője, hozzátéve, hogy a Defy 3D fúvóka kifejlesztése elavulttá teszi az eddigi lapos fúvókákat, és új mércét állít az alkalmazás pontossága terén.

A hagyományos lapos fúvóka-technológia újratervezése során létrejött szórófej előnye, hogy az irányított permetcseppek a növények lényegesen jobb lefedettségét biztosítják, ami maximalizálja a mai nagykapacitású permetezők hatékonyságát és ezáltal akár 75 százalékkal is csökkenhet a permetszóródás kockázata.

(blog.syngenta.hu)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

Amistar SUN – Garancia a nyereséges napraforgó termesztéshez

2019. május 13. 10:50

Magyarország napraforgó termesztése világviszonylatban kiemelkedő. Tanúsítja ezt a 2018-ban elért 3,002 t/ha-os országos termésátlag, aminek alapja a termelők által alkalmazott intenzív termesztéstechnológia és szakmai tudás.

Talajlakó kártevők elleni védekezés a neonikotinoidok kivonása után

2020. március 13. 10:50

A 2019-es év meglepetés kártevője a drótféreg volt.

Elérhető-e a 6 t/ha termésátlag üzemi szinten napraforgóban? – újabb termelői szemmel

2022. január 21. 11:16

A Syngenta sokak számára megdöbbentő célt tűzött ki, még hozzá azt, hogy termelőinkkel közösen elérjük a 6 t/ha termésátlagot napraforgóban. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy Magyarország a napraforgó genetikának és a termelők precizitásának, technológiai fegyelmének köszönhetően a napraforgó termesztés élvonalában van. Éppen ezért meggyőződésünk, hogy mivel hibridjeinkben benne van a magas terméspotenciál, a két éve elindított és most kiterjesztett programunkban résztvevő termelőinkkel együtt közösen elérjük célunkat és tovább emeljük az országos napraforgó termésátlagot.

Heti Fórum: Beszéljünk a búza és árpa levélbetegségeiről! II. rész

2021. február 17. 07:38

Az áttelelő gabonatáblák fejtrágyázását követően a betegségekre siklik a gazda szeme. A különböző levélfoltosságok, a rozsdák várható megjelenésére a csapadékos időjárás miatt is érdemes felkészülni. Milyen hatóanyagokkal tudnak a termelők védekezni ezek ellen? Mit kell megfontolni a megfelelő szer kiválasztásánál?