Amerikában vegyesen alakultak a terményárak kedden, Európában inkább az eladók voltak fölényben. Chicagóban a búza 0,6 százalékkal, a repce pedig 0,5 százalékkal drágult, miközben a kukorica 0,2 százalékkal, a szójabab pedig 0,4 százalékkal lett olcsóbb. Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is mínuszban zárt, ám a repce értéke emelkedett.
A gabona- és olajosmag-ágazat helyzete egyik napról a másikra változott, amikor Oroszország úgy döntött, hogy nem folytatja Ukrajna export-infrastruktúrájának éjszakai támadását. – Az általános várakozások szerint további támadások lesznek még, bár csak Oroszország tudja, milyen mértékben – hívta fel a figyelmet Arlan Suderman, a StoneX vezető nyersanyagpiaci közgazdásza.
A gabonaárak kedden nem emelkedtek látványosan, a kukorica és a búza azonnali piacán nem voltak olyan mértékű elmozdulások, mint az elmúlt napokban.
Oroszország továbbra is olcsó búzát dob a piacra, Brazília pedig rekord kukoricatermést takarít be. A heti rali azonban nagyrészt a jövőbeli hiány miatti félelmekről szólt, mivel Oroszország bombázta Ukrajna infrastruktúráját, ez pedig szakértők szerint eltántoríthatja az ukrajnai mezőgazdasági termelőket a vetésektől.
A határidős búza árszintje visszaesett a többhavi csúcsról, mivel egyik napról a másikra nem jelentettek újabb orosz légicsapásokat Ukrajna fekete-tengeri kikötőire”
– írja a The Brock Report. Zárásra valamivel több, mint fél százalékkal emelkedett a búza ára. Oroszország új támadást indított Kijev ellen. A kukorica és a szójabab határidős árai visszaestek annak ellenére, hogy az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) a vártnál alacsonyabb amerikai termésbesorolásról számolt be. A kukoricatermés 57 százalékát jó vagy kiváló állapotúnak minősítették, pedig az elemzők javulást vártak.
Európában a malmi búza 3 eurós mínusz után 261,75 euróba, a kukorica 2,25 eurós árcsökkenést követően 254 euróba, a repce 1,5 eurós plusz hatására 453,5 euróba, a takarmánybúza pedig 2 angol fontos mínusz után 214 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.