Terményárak
Terményárak

Három hetes csúcson a szójabab ára

Három hetes csúcson a szójabab ára

Agrofórum Online

Az Egyesült Államokban a szójabab ára 1,4, a kukorica kurzusa pedig 0,4 százalékkal emelkedett, miközben a búza 1,1 százalékkal ért kevesebbet. A repce ára is csökkent, 0,9 százalékos mínuszt mutattak a számok Chicagóban. Párizsban a pluszok domináltak, egyedül a malmi búza ára csökkent nap végére.

Az újabb kínai üzletkötésekben reménykedve a kereskedők egyre többet adtak a szójababért a tengerentúlon. A Hongkong körüli diplomáciai csatározások ellenére vásárolnak szóját a kínaiak az Egyesült Államoktól. Az optimista piaci hangulat három hetes csúcsra röpítette a kurzust, ami azt jelentette, hogy 314,48 dollárnyit adtak egy tonna termékért.

Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) megerősítette, hogy 132 ezer tonna amerikai szójababot értékesítettek kínai vevők számára. Peking azt közölte pedig korábban, hogy az állami tulajdonú cégek leállítják amerikai szójabab-vásárlásait, mivel az Egyesült Államok vitát folytat az ázsiai országgal a Hongkong kapcsán kialakult nemzetközi helyzetben.

„Megkaptuk a szójabab-export legfrissebb adatait, amelyek megerősítették az optimista forgatókönyvet, és vannak arra utaló jelek, hogy egyre nagyobb lehet a kereslet a jövőben. Fontos, hogy az amerikai szójabab olcsóbb, mint a brazil. Ezt a versenyképességi tényezőt a kínai vevők sem hagyhatják figyelmen kívül” – mondta Terry Linn, a chicagói Linn & Associates elemzője.

A búza árát a kedvező időjárási körülmények enyhítették a szakértők szerint.

Párizsban a négy fontos agrártermék közül háromnak is emelkedett az ára, az egyetlen kivételt a malmi búza jelentette. A takarmánybúza, a repce és a kukorica kurzusa is felfelé ment a keddi kereskedésben. Egy tonna malmi búzáért 184,25 eurót adtak, ami 2,25 eurós tonnánkénti csökkenést jelentett közepes forgalom mellett. Kedden 16 906 üzletet kötöttek Párizsban. A takarmánybúza kurzusa 1,05 euróval a 161,85 euró/tonnás értékig ment fel. Örülhettek a repce piacán is, 2 eurós drágulást könyvelhettek el a piacon, ami 373 euró/tonnás árjegyzést eredményezett. A kukorica ára tonnánként 2,5 euróval ment feljebb, így egy tonna kukoricáért 171 eurót adtak a francia fővárosban.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az európai búzatermést negatívan befolyásolja a sok csapadék

2024. április 19. 08:40

Amerikában mínuszokat, míg Európában pluszokat lehetett látni a csütörtöki kereskedési napon a terménypiacokon.

Olcsóbb a búza a jó időjárás miatt

2024. április 18. 09:40

Vegyesen mozogtak a kurzusok a terménypiacokon a tengerentúlon és kontinensünkön is. Európában a malmi búza és a repce olcsóbb, a takarmánybúza pedig drágább lett, miközben a kukorica ára stagnált.

Most az erősödő dollár vágta haza a terménypiacot

2024. április 17. 17:10

Amerikában folytatódott a lejtmenet a terménypiacokon. Európában is hasonló volt a hangulat, de malmi búza és kukorica legalább tartani tudta előző napi értékét.

Így hatott az iráni támadás a piacokra

2024. április 16. 07:40

Amerikában mínuszokat, míg Európában pluszokat hozott a hétfői kereskedési nap a terménypiacokon.

Párizsban hat százalékkal csökkent a kukorica árszintje

2021. június 3. 09:34

Európában a repce árszintje emelkedett, de a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza mínusszal zárta a napot.

Csúcsok után fordultak vissza az árak

2021. április 28. 09:03

Az áremelkedések napjai után korrekciót hozott a keddi nap a tengerentúlon az agrártőzsdén.

Mínuszokat hozott a második kereskedési hét

2022. január 17. 06:16

A szójabab árának csökkenését a dél-amerikai betakarítási hírek okozták, ez a termék kulcsfontosságú az olyan globális importőrök számára, mint Kína.

Esik a piac, mert eső várható Dél-Amerikában

2020. december 9. 06:34

A kukorica és a búza árszintje követte a szójababot, amelyet a jobb dél-amerikai terméskilátások és az erősebb amerikai dollár helyezett nyomás alá.